Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 8

More
9 years 9 months ago #5153 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 8

Jeekim wrote: Teist korda mainid viimastel päevadel kalapüügil nii kõrvalist tegurit kui naine. Vanasõna ütleb, et isegi ka siis, kui naine kaevu kukub, teeb õige mees suitsu lõpuni.


Igal mehel oma tõde. Minust poleks saanud forellikütti, kui ma poleks Järvamaale kolinud. Järvamaale poleks ma kolinud, kui poleks siit naist leidnud. Kõrvaline tegur?
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5154 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 8
Järvamaa naised peaksid küll forellindusega harjunud olema.
Last edit: 9 years 9 months ago by aapua.

More
9 years 9 months ago #5155 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 8
Oh, Aapua, muidugi. Nagu Tallinna naised on harjunud kiludega. Ma muidugi kõiki Järvamaa naisi ei tunne, aga need, keda mina tean, ei tea kohalikust forellindusest midagi. Ja mitte ainult naised. Ümberkaudsete nirede ääres olen kohtunud vaid mõne üksiku kohaliku mehega, rohkem luusivad siin jõgede ääres kaugemalt tulnud linnamehed. Kohalikud maamehed teevad TÖÖD ja forellipüügist pole kuulnudki, jahil käivad küll. Uurisin naabrimehelt, kes on eestiaegne mees, kuidas siin vanasti forellipüügiga oli. No jõgi oli siis veel kraaviks kaevamata ja lookles otse küla taga, igal talumehel olnud mõrd jões. Mu naisel on viis venda, aga isegi mitte poisipõlves pole nad siin kala püüdnud. Kes tegi sporti ja kes tegi heina. Jõudsingi jälle oma naise juurde, Jeekim nüüd ilmselt võpatas. Naine suhtub mu uude hobisse ülimõistlikult. Pole ma kuulnud poolt sõnagi selle kohta, et töötuppa sigineb ritvu nagu hernekeppe, aga hernekepid on ikka tegemata, või, noh, eks teate isegi neid kalamehe kiikse ja käimisi.
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5156 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 8
Võta mõnda asja pisut rohkem huumoriga, kõik inimesed pole hirmus surmtõsised. See minu fraas järva naistest ja forellindusest oli ju otsene tuletus "tõelise forelliküti" mõttemaailmast, kelle jaoks forellipüük ja järvamaa on sünonüümid. Usu või mitte, aga ma tegelikult tõesti ei arva, et Järva naised on forellipüügi nüanssidega rohkem kursis kui Võrukad.

Endal käik samuti tehtud. Juhuse tahtel kusjuures Järvamaal, aga siiski mitte "nendel" jõgedel. Öösel sõitsime ja varavara hommikul alustasime. Suht alguses sain haugi, kellel oli leech viisakalt suunurgas nagu sigaret. Ilusti mõõdus ja mulle haug maitseb, niiet kotti. Siis teinegi haug, kes roika üles leidis, sinna tamiili ümber keerutas ja siis järsu tõmbega jeehat pani. Muidugi koos leechiga. Siis ühes augus silma järgi ca kilone säinas otsa tuli (enam ei ole keeruline jõge ära arvata :-) ) aga konks ülalõuga jäi ja läks otsast. Siis lõpuks ka kauaoodatud täpikute võtud. Paar pisikest ja siis võrdlemisi madalas mõõdukala. Nii kummaliselt käitus, et kala olemasolu fikseerisin liiga hilja. Jälle läinud. OK, ühe 41-se ikka välja meelitasin. Kiires voolus oli päris lahe temaga "maadelda". No ja siis üks säinas ka lõpuks otsa jäi ja kotti rändas. Samas mõõdus täpikuga.

Huvitav seik oli aga tamiiliga. See, mis kasutusel, on peal olnud juba liiga kaua (ei julgegi öelda. Tõesti liiga kaua) ja ega seda pikkustki eriliselt järel polnud. Ma kohe kuidagi ei sattunud poodi sobivatel kellaaegadel, aga hoopis oma vanu aardeid sorteerides leidsin 4 rulli madeinjapan tamiili. 2 tk kollased 0,20 mm ehk siis just see mis vaja. Teised kaks olid 0,25. Nende rullide vanus on aga 15-20 aastat. Tõsi, mingis kastis nad olid ja kastiga kapis ehk siis pimedas, aga ikkagi vanad kui taevas. Käega testides täitsa ok tundusid. Ja tänase testi kaladega ning leechi kinnijäämistega läbis see edukalt. Kui elukala ära läheb, eks ma siis seisan paar minutit peegli ees. Seni aga jätkan sellega.
Last edit: 9 years 9 months ago by aapua.
More
9 years 9 months ago #5157 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 8
Kuidas sul see tamiil nii kaua peal püsib ? Mul läheb kuskil iga 5 käigu tagant rull....kui ikka pikk käik on.
More
9 years 9 months ago #5158 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 8
See tamiil oli peal ca aasta. Jõhker. Aga - samas see näitab Bushido Perfecti kvaliteeti! Kuigi lõpus sain ise kah aru, et nostalgiale siin kohta olla ei saa ja pudedamaks on ta muutunud.

Päris 5 käigu tagant ma tamiili ei vaheta, aga varem ikka 3-4 korda hooaja jooksul. Lihtsalt Mustakivis Bushidot juba pikemat aega pole ja muud kah nagu ei tahtnud. Nii see viimane variant aasta peal oligi.
Time to create page: 0.183 seconds
Powered by Kunena Forum