Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikas, merikas....

More
5 years 1 month ago #10310 by Vertu
Replied by Vertu on topic Merikas, merikas....
Seitsemekümnendatel aastatel välja antud Kalastaja käsiraamatutes kirjas meriforelli kohta et kehtib aastaringne püügikeelt või püük lubatud ainult erilubade aluse Pirita jões. Keegi teab täpsemalt mis aastast ja kui kaua selline keeld oli? Seega loogiline ju et to aeg oli mugavam jõest püütud merikad jõeforellideks nimetada:)
More
5 years 1 month ago #10311 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Keeld kehtestati ENSV Ministrite Nõukogu määrusega 5 juunist 1968 , avaldatud almanahhis "Läki kalavetele," Tln, 1968,lk 106.

Kehtis mu teada kuni nõuka aja lõpuni.

More
5 years 1 month ago #10312 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Merikas, merikas....
Merika püük ei olnud neil aastatel nii populaarne kui nüüd ja oli võimalik vaid vähestele, sest kogu põhjarannikul ning seal asuvatel jõgedel oli nõutav piiritsooni luba.
More
5 years 1 month ago #10313 by Vertu
Replied by Vertu on topic Merikas, merikas....
No arusaadav et keelu all oleva kalaliigi püük ei saa populaarne olla. Püügikohad ka veel piiratud siis eriti jama.
More
5 years 1 month ago #10314 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Mäletan 80-te algusest, et ühel Tallinna kalamehel ma kodus siiski ühte 20 gr hõbedast Tobyt ma siiski nägin...:)

Vaatasin teist nagu ilmaimet tollal, seni olin ainult kataloogides näinud...
More
5 years 1 month ago #10317 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Ega mingit ülierilist lõhejõge Pärnust ilmselt ei saa- Sindi paisu eelsest ajast on teada (Fischer, Eine Versuch über Natur Geschichte Livlands, Köningsberg, 1791) on teada, et Tori kärestikel asusid lõhetõkked, ja et lõhet leidus, ja teistest kaladest mis praegu erilist huvi pakuks, olid peale haugi, latika ja vimma ka silmud, kuid tipp-lõhejõeks öeldi olevat ja on ka praegu selles piirkonnas, siiski Salatsi.
Aga sedagi tuleb kaitsta - vaja on spetsiaalkodanikeühendust, mis haldaks Pärnu jõge. Enda poolt räägin just sellest osast, mida ise täpsemalt tunnen, st. ülemjooks. Ja juurde võtta ka Koeru -tagused jõed. Majanduskava, nagu kesk. min-i kalanduse osakond soovis, on tehtud, tööd on teha palju - vaja osta minikopp ja niiduk koelmute kobestamiseks ja niitmiseks Seinapalul, vaja osta maimu, teha kraavide otstele spetsiaalsettebasseinid jne.
Teisiti ei saa. Praegune halduskorraldus on Eestis viimase 100 aasta jooksul esinenud vaid ühel perioodil, ja see oli stalinistlik võimuaeg.
Time to create page: 0.106 seconds
Powered by Kunena Forum