Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikas, merikas....

More
5 years 1 month ago #10345 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Ma toon veel ühe näite- mul on postkastis terve kirjavahetus Paide linnavalitsuse keskkonnaspetsi Tiina Kivilaga. Linn astus pretsedenditu sammu- oli otsustanud toetada koelmu ehitust Mündi silla juures! Leiti raha! Ja mis tuli välja- heast tahtest tehtud otsus põrkus koheselt igasugu bürokraatlike takistuste, keskkonnaameti klaverimängijatest looduspeaspetsialistide jt vastu, kelle arvates ongi tore, et Pärnu jões (kui just mõne paisu allalaskmise eest Brüsselist pappi ei tule) kala ei ole -
Ja nii soikus ka see, Tiina ütles, et ta ei jõua sellise bürokraatiaga enam võidelda ja ma sain tast täiesti aru.
More
5 years 1 month ago #10346 by Vertu
Replied by Vertu on topic Merikas, merikas....
Ja kes garanteeriks selle et klubi ei tõstaks püügiloa hinda 300 või 1000 euri peale? Põhjendusega et vaja osta kopp ja palgata jõepolitsei. Kes üldse klubi hallatavatel jõgedel kontrolli teostama hakkaks? Riiklikel inspektoritel pole huvi kuna klubi jõgi, keegi teine seda tasuta tegema ei hakkaks.

More
5 years 1 month ago #10347 by ceemic
Replied by ceemic on topic Merikas, merikas....
Mitu korda on see faktiviga juba läbi käinud. Esiteks on hooaja "Järva" luba 36€ (või üksiku päeva luba 3€) ja teiseks ei ole mingit Lõuna-Eestit.
More
5 years 1 month ago #10348 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Kes garanteerib, et riik loa hinda ei tõsta? Nagu allpool lugeda, siis ongi juba tõstnud, 30-elt 36-le eurile,

inspektoritega on muide seda küsimust juba arutatud, ja nad on asjaga väga päri. Asi on ju selles, et ei pea mitte töötama nendest lahus, vaid koos nendega. Nii oli see ka nõuka ajal, kui oli klubiline haldus - riiklik inspektor Saar oli see, kes kaasas ka ühiskondlikke inspektoreid ja korraldas reide.
More
5 years 1 month ago #10349 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Merikas, merikas....
Meie oma vaeses ühiskonnas suudame asutada vaid mingisuguse kerjusklubi. Klubi peaks hõlmama kogu vabariigi huvilisi koos kõigi forellijõgedega, tal peaks olema omad rahalised vahendid, oma kalakasvatus taastootmiseks jne. Utoopia! Pole mõtet luua teisikut SA Eesti Forellile.
More
5 years 1 month ago #10350 by nipi
Replied by nipi on topic Merikas, merikas....
Minu arust ta ei peagi püsti rikas härrasklubi olema. Sest sel juhul oleks ta just see, mida kardetakse- vähestele väljavalitutele, ja loa hind oleks soolane. Ei saa ka olla nii, et loa hinna tõstmist põhjendataks näit. kopa ostmisega jms. Seadmed ostetakse ju projektipõhiselt ja näit KIK-i või muude fondide arvelt. Tööd on vaja palju teha, Seinapalul on vaja koelmuid korrastada jne. Vaja on kodanikuriiki, ühiskonda, kus riik mitte ei peedista oma inimesi nagu praegu, vaid töö toimuks käsikäes. Tallinna lõhevalvurid on siin nii palju kui mina aru saan (irinat välja jättes, seda on alati), oleks heaks näiteks. Seni on ju üht-teist tehtud, kuid seda on vähe, elupaikadele on vaja lisaks ka maimu asustada jms.

Ega virisejaid leidub alati. Mäletan, et Allpere rääkis, kui forelli alammõõt 19 cm-lt 25l-e cm-le tõsteti 1968.a. - et siis läks kohe lahti hirmus kisa: "Nüüd ei saa üldse enam forelli püüda," jne.
Time to create page: 0.116 seconds
Powered by Kunena Forum