Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2017

More
6 years 10 months ago #9208 by tamma
Replied by tamma on topic Jõeforelli hooaeg 2017
KAOTATUD PUTUKAKARP. Kui keegi leiab kaldalt sellise alumiiniumkarbi www.richardwheatley.com/collections/alum...ch-compartment-boxes siis võib mulle märku anda. Tänutäheks võin siduda spinna jaoks mõne leechi või kui lennukahuvilline, siis anda mõne hea putuka.
More
6 years 10 months ago #9222 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2017
3 päeva nillimist
Selle kala lugu algas juba eelmisel pühapäeval. Jõe äärde jõudes tundus igati võtu päev, lühikese lõigu peale kohe 3 alakt. Mingi hetk hakkas kõrv kuulma mulkse, astusin kurvi tagant välja ja nägin ka ringe nagu keegi loobiks kive vette. Silmitsesin jõge ja ootasin hetke mil kala ennast uuesti ilmutaks. Asukoht reedetud, hiilisin viske ulatusse ja lasin ennast põlvili rohu taha. Mõõdetud vise, lootuses kala võtma saada. Kala ei teinud väljagi, 0 huvi mu landikarbi sisu vastu. Naispool jõudis ka järgi, kes tagapool puid, põõsaid ja liblikaid pildistas ning uuris mida ma seal pori sees põlvitan. Lõpuks läks asi üle paaniliseks piitsutamiseks ja võtsin vastu otsuse minna koju ja tuua lennukas.
Tagasi augu serval, esimesed ridvavibutused ja unistus kolli väsitamisest lagunes hetkega. Kui tehnika on 0, ei saa ka ka ideaalsetes tingimustes kala konksu otsa. Kala ei lasknud ennast minu vehkimisest häirida. Ei tahtnud ta mu lante ega ka putukat, mida ma ilmselgelt ei suutnud piisavalt ahvatlevalt presenteerida.
Nädala sees sai natuke lennukaga kuiva trenni tehtud ja nüüd laupäeval tagasi mindud. Kuna ma laisk kalamees, kes tavaliselt keskpäevaks jõe äärde jõuab, ei toimunud seal midagi. 30°C siras lagipähe ja väga üle tunni ennast ei piinanud. Selle aja jooksul kala ka endast märku ei andnud.
Eile oli pikem püügi päev, vaatasin paar lõiku veel üle, kust käputäis alakaid ja mõni haug. Kolli jätsin viimaseks. Juba kaugelt oli selge, et kala on platsis. Õhk oli ühepäevikust paks ja ta matsutas neid mõnuga. Natuke jälgimist, kalkuleerimist, täpne vise ja võtt. Ei suutnud ta vastu panna ARE voblerile. Vägevat vastupanu kala ei osutanud, kohe alguses küünal ja paar rulli, peale mida jäi vaikseks. Juhtisin kala madalasse, kus sain ise vette ronida ja kala kaldale tõsta. Ta oli nööri nii kõvasti ümber pea mässinud, et suu ja lõpusekaaned olid kinni. Näpud ei läinud ka kohe vahele. Selle pärast ta nii rahulik oligi, juu ei saanud hingata.
Samast jõest, kust eelminegi, aga kõvasti ülesvoolu. Sama pikk, aga tiba raskem, samuti marjaga.
Pean ära mainima, et lootsin jõekakolli.
L62 2,4kg

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Tallakulutaja, Urmps, Morfa

More
6 years 10 months ago #9223 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Teadjad räägivad ju,et merikas palju kõvem võitleja.Kas jõevesi teeb ta nõrgaks.Kala muidugi aus.
More
6 years 10 months ago - 6 years 10 months ago #9227 by KalaSabaJuurikas
Merikas on jões hilissuvel, varasügisel kõva võitleja. Kevadel on laskujad lörtsi vajunud ja nõrgad, pole süüa, pole juua. Aga kui suvekuudel(juulis, augustis) kõrge veega mõne rändaja otsa meelitad, siis on sõit ikka muljet avaldav. Kilo-pooldeist poisiga on juba tükk tegu ja adret 110%
Last edit: 6 years 10 months ago by KalaSabaJuurikas.
More
6 years 9 months ago #9237 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Kui keegi leiab Vodja kandist putukakarbi,siis andke teada.Lhutuseks niipalju,et pole minu oma.Paluti edastada kaotusteade.
More
6 years 9 months ago - 6 years 9 months ago #9238 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforelli hooaeg 2017
Nonii, üle tüki aja ka jälle midagi muljetada. Ei tea mis see hooaeg lahti, kas landid millega püüdnud valed, oskused väga roostes või mõni muu põhjus aga mõõdukala ma see hooaeg veel polnud kätte saanud, tänaseni. Käike see hooaeg ca 15, mõõdukaid näinud ja otsas olnud igas suuruses aga kõik minema pääsenud.

Sai siis tehtud otsus, et enne homseks plaanitud püügimaratoni lähen viskan "käe lahti". Ronisin enne nelja kodukandi jõe äärde. Alguses nagu ikka midagi väga ei toimunud, siis ühe pulk haugi tagasi lasin ja peale seda mõned alakad forellid. Ühe sirge pealt tuli lõpuks kaua oodatud hooaja esimene mõõdukala. Mitte midagi suurt L42,5 0.88kg. Täitsa mehist sõitu tegi ka muidugi, sidurit lasin käristada ca minuti.



Tundub, et eelmise hooaja avastatud peibutis, millega mitmed üle kilosed kalad nende väheste käimiste õnnestus saada, töötab see aasta samuti, sest peale seda mõõdukat käis käest läbi veel päris palju kalu, mida antud lõigus varem pole täheldanud. Oleks vaid varem olnud masti neid juurde soetada, oleks äkki see aasta rohkem minupoolt kala pilte :lol:
Kaldal kohtasin ka sellist koledat vaatepilti, jube roiskunud hais oli ka päris kaugelt juba tunda.



Hiljem, päeva tippsündmus: Oleksin äärepealt kaldapeal haudunud pardile peale astunud. Ehmatas pehmelt öeldes junni välja, kui vaikselt kaldal hiilides ja jõge uurides, su jalge eest ca paarikümne cm pealt part täie hooga jõkke tormab kisa tehes. Pole ammu ehmatades häält teinud, aga seekord ikka väike kiiks tuli välja :lol: Loodan, et mune edasi ikka läks hauduma.
Attachments:
Last edit: 6 years 9 months ago by karlan.
The following user(s) said Thank You: Tallakulutaja
Time to create page: 0.108 seconds
Powered by Kunena Forum