Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago #7640 by raulj
Replied by raulj on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Käisin täna Avijõel. Sattusin röövpüüdjatele peale. Püütsivad seal korgiõngedega. Alguses nägin ainult ühte neist ja ei saanud täpsemalt aru millega tegeleb, ritv oli selline enamvähem spinningu mõõdus ja ei pannud tähele kohe mis tal seal otsas. Mõni aeg hiljem nägin sama tüüpi uuesti. Oli minust vist läbi metsa ette läinud. See kord oli koos sõbraga, tollel oli ikka korralik pikk ritv ja leotas ussi põõsa all. Helistasin 1313 ja andsin teada asjast. Pikalt ei saanudki telefonis rääkida kui tegelased nägid, et ma telefoni otsas ja panid kiiresti võssa jooksu. Päris korralik poekilekott oli poolenisti kalu täis.

Inspektoriga jõudsime järeldusele, et täna enam pole neil mõtet väga sinna tulla aga lubas, et tulevikus on nad kindlasti tihedamini seal.

Suvel olen sealt samalt lõigult põhjakaid ja mõrdasid ära korjanud. Kord käest ära seal.


Muidu võttu täna oli aga kahjuks ma ei oska Rando hiirega veel püüda, mitut kala nägin kes ujusid hiiresaba hambus veidi ja siis lasksid lahti. Peab vist sinna saba otsa veel ühe kolmiku kuidagi siduma.
More
8 years 2 months ago #7641 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kui nüüd veidi norida, siis "korgiõnge" võiks pidada (liht)käsiõngeks. Sellega püük aga Avijões keelatud ei ole.
Teine asi on muidugi, palju sellest kilekotitäiest mõõdus kalu oli...

More
8 years 2 months ago #7642 by raulj
Replied by raulj on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Inspektor kinnitas mulle et nende tegevus seal ei olnud legaalne. Küllap ta teadis täpsemalt mis seal lõigul lubatud ja mis mitte.
More
8 years 2 months ago #7643 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Möödunud aastal küll Avijõgi kuulus nimekirja. Kopeerin väljavõtte:
(5) Keelatud on kala püüda, välja arvatud spinningu ja lendõngega kunstpeibutist kasutades järgmistel jõelõikudel:
[RT I, 26.06.2015, 17 - jõust. 01.07.2015]
1) Avijõel lähtest Vadi sillani;
2) Umbusi jõel lähtest Umbusi asula sillani;
3) Loobu jõel lähtest Joaveski paisuni;
4) Valgejõel lähtest Kotka paisuni;
5) Pada jõel lähtest Pärna küla sillani.
More
8 years 2 months ago #7644 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Õige jah, lisaks ju "ajutised püügikitsendused".
Seadusandlus on ikka paras pudru ja kapsad. Kahju, et ei suudeta ühte kohta kõik kirja panna. Üks jõgi võib olla erinevate piirangute nimekirjades, mis osaliselt kattuvad...
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7645 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforelli hooaeg 2016

raulj wrote: Käisin täna Avijõel. Sattusin röövpüüdjatele peale. Püütsivad seal korgiõngedega. Alguses nägin ainult ühte neist ja ei saanud täpsemalt aru millega tegeleb, ritv oli selline enamvähem spinningu mõõdus ja ei pannud tähele kohe mis tal seal otsas. Mõni aeg hiljem nägin sama tüüpi uuesti. Oli minust vist läbi metsa ette läinud. See kord oli koos sõbraga, tollel oli ikka korralik pikk ritv ja leotas ussi põõsa all. Helistasin 1313 ja andsin teada asjast. Pikalt ei saanudki telefonis rääkida kui tegelased nägid, et ma telefoni otsas ja panid kiiresti võssa jooksu. Päris korralik poekilekott oli poolenisti kalu täis.

Inspektoriga jõudsime järeldusele, et täna enam pole neil mõtet väga sinna tulla aga lubas, et tulevikus on nad kindlasti tihedamini seal.


Täpselt sama asja Avijõel kogenud. Tegemist oli vene rahvusest vanema naisterahvaga tookord.
Kindlalt väita küll ei saa, aga ma usun, et selline tegevus seal teatud inimeste poolt tavaline ja seetõttu ka populatsioon kannatab päris korralikult.
Kahju.
Last edit: 8 years 2 months ago by Rainer.
Time to create page: 0.200 seconds
Powered by Kunena Forum