Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7664 by Läänekalur
Tere jõudu!

Tekkis ka soov proovida püüda elus esimest korda punast kala. Tea kas keegi asjapulk juhendaks?
Kellegil sel aastal nõva/keila vahelistel aladel korda läinud käike?
Käisin küll kaemas täna, aga jube kiire vooluline, veetase tundus jube kõrge olevat.
Ja, et kellegilt pärida, kust/kuidas/millega püüda, paraku ei leidnud.

Tagasiside oleks jube hea!
Aitähh.
More
8 years 1 month ago #7665 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ausal mehel peaks savi olema, kui suur see piiranguvöönd on. Või käite tihti käsiõngedega forelljõgede ääres jalutamas?

More
8 years 1 month ago #7666 by Andres1984
Replied by Andres1984 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Tegin täna esimese selleaastase püügi Lääne-Viru suurel jõel. Käisin uut lõiku avastamas ja seega ei ajanud lootuseid kõrgele. Peaaegu 2 tundi kulus, et leida püütav lõik. Kõikjal oli vesi kõrge ja sogane. Lisaks meeletu veevool, mis muutis kahlamise küllaltki raskeks. Lõpuks ennem pimedat leidsin koha, kus veevool oli vaiksem ja puurontide vahel oli näha kalade tegevust. Kontakt oli ühe kalaga, mis tundus olevat kobedapoolsem, aga kahjuks läks see ennem kaldasse saamist otsast ära. Imestama pani see, et antud lõigul olid vaid ühed vanad jalajäljed. Loomajälgi, mis kuulusid kitsedele ja põtradele, oli see-eest päris palju ja nägin eemalt kährikut ringi luusimas. Päeva ebameeldivaim pool oli see, et kohtasin kahe tigeda hulkuva koeraga. Mõtlesin veel, et taskus olevast Victorinoxi taskunoast on nende volaskite jaoks ilmselgelt vähe kui nad peaksid ründama. Miskipärast olin oma jahinoa, mis mul muidu metsas alati kaasas on, maha jätnud. Seoses sellega tekkiski küsimus, et kas keegi siinsetest kannab enesekaitsevahendeid metsas käies kaasas ja kas neid on kunagi vaja läinud? Kuna on varasemaltki metsas ringi liikudes hulkuvate koertega probleeme olnud, siis olen mõelnud, et peab pipragaasi kaasas kandma hakkama. Järgmisel nädalal võtan mingi väiksema nire ette.
PS. hingavad kahlamispüksid ja korralikud vibram tallaga saapad muudavad püügi hoopis mugavamaks ja lõbusamaks. Enam ei taha kummipükse ja nende külge integreeritud kummikud nähagi :)
More
8 years 1 month ago #7667 by O.R
Replied by O.R on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Kas ma saan õigeisti aru, et auto, mis pargib mõnest sellise piiranguga forellijõest 100m raadiuses, pagassis olev kokkupandud käsiõng on ka antud juhul reeglite rikkumine?
More
8 years 1 month ago - 8 years 1 month ago #7668 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mul sügiseti on autos elussööda õnged, ketasunnad, kongits, suur kahv ja võib sattuda ka tonkasi :D Sama koormaga sõidan ka forka jõe äärde, kuid ma ikkagi usun, et inspektor jääb inimeseks ja ei hakka juuksekarva lõhki ajama. Muidugi ei kiida ma heaks asjade ülereguleerimist, kuid eks kokkuvõttes on see ikkagi hea, on vähem ruumi JOKK skeemitada kalavetel ja inspektorid saavad oma tööd teha. Palju hullem variant oli täna lotot ostes passida, kuidas mind arvutis tuvastati.
Last edit: 8 years 1 month ago by sven862.
More
8 years 1 month ago #7669 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016

O.R wrote: Kas ma saan õigeisti aru, et auto, mis pargib mõnest sellise piiranguga forellijõest 100m raadiuses, pagassis olev kokkupandud käsiõng on ka antud juhul reeglite rikkumine?

Ei tea mida sa "pagassis" peidad, aga piiranguvööndis parkimise eest võid küll trahvi saada.
Time to create page: 0.132 seconds
Powered by Kunena Forum