Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 weeks ago #8017 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mhmh. Eelmise kevade õppetund minul. Suurveega. Pisiniredes on see veetaseme muutus ikka üüratu... Põlvini, no ok, poole reieni vesi suvel. Lihtsalt hüppasin kevadel jõkke. Teadsin, et põhi on puhas ja sile. Oligi, ainult et vesi oli nüüd umbes kaelani natuke mudasse vajumist lisaks arvestades. Tuled jõe äärde, matkad pika maa ja siis esimese asjani saad kahlad triiki vett täis. Vastik vastik vastik.
More
8 years 2 weeks ago - 8 years 2 weeks ago #8018 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Vesi on forellijões külm, kohe eriti talvel. Aga sinna uppuda on ikka vist veidi keeruline. Vahet ju pole, kas see vesi on sul kahlakates või muidu kummikus aga vesi pole ju veest raskem. Minu meelest kohe tekib mingi "tasakaalukese" kui olla kahlakatega nabani vees, sest ka inimkeha on suuresti vesi. Kahlakad võivad ääreni vett täis olla, kuid nad vist ju mitte kuidagi ei saa sind vee alla tõmmata, küll aga võib olla raskem end kaldale vinnata.
Vastik, vastik, vastik on küll :D

PS. Mulle tundub, et talvisel ajal on kuidagi lihtsam kahlata, just mudastes kohtades, aru pole veel saanud millest see tuleb. Kas veetaimed teevad põhjamuda kohevamaks või tõstab nende mass veetaset :o ?
Last edit: 8 years 2 weeks ago by sven862.

More
8 years 2 weeks ago #8019 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Talviti on mullegi mitmed jõed madalamad tundunud, kui südasuvel või suve lõpus. Kas see tuleneb sellest, et talvel ongi lisavee juurdevool jõgedesse kehvem või on suvel jõesängis lihtsalt niipalju taimestikku, et voolurenn on seetõttu sügavam?
More
8 years 2 weeks ago #8022 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Arvasin et enne aprilli keskpaika forellitama ei lähe. Veed liialt suured, vool kiire. Küll ma täna nihelesin ja nihelesin ning lõpuks ka murdusin. Uhasin lõunaks ikka jõe äärde. Ilm nii mõnusalt soe ja päikseline, kohati küll päris vali tuul. Lant ei maandunud alati just sinna kuhu plaanitud. Keegi tundus et ees mul kõndis, ilmselt halli fordi omanik. Peale lõunat millaski tõmbas taeva pilviseks ja hakkas vihmagi sabistama. Mu arust aga päikese ja tuulega kala paremini näris kui vihmaga. Mõnest august lausa mitu sai välja tiritud. Ühe kala viisin ka koju kaasa L50 ning 1,34 seest poolt väga isuäratav, homme lasen hea maitsta. (Y)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, STF, Ilves
More
8 years 2 weeks ago #8023 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mõned arvasid siin, et suurvett enam ei tule aga näe veetase isegi kõrgem kui enne.
More
8 years 2 weeks ago - 8 years 2 weeks ago #8025 by Urmps
Replied by Urmps on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Vähemalt on nüüd lumi kõik ära sulanud:-) kuigi jah, jõgi kus ise käin seal on vesi ca 25 cm tõusnud ja vesi väga sogane. See muidugi mind ei heidutanud ja käisin ikkagi tiiru jõeääres ära kolmapäeval. Sadas kergelt vihma, oli ka tuult ja väljas oli soe. Täielik C&R õhtupoolik oli. Kaldale sain 4 kala, kuid mõõdus kala ei tabanud, jäid vahemikku 20-30 cm. Toimus ka mööda rabamisi ja ka oli üks järgiujumine, mis esmapilgul tundus mõõdukala olevat. Ei tea, mis juhtus kas kala märkas mind, aga ei ühtegi tonksu selle kala poolt. Nagu ka näha siis pole ma eriline loodusfotograaf samuti :-D mis peamine, värske õhk ja märk sellest, et kala on muutunud märksa aktiivsemaks kui ta oli mõned nädalad tagasi.





Attachments:
Last edit: 8 years 2 weeks ago by hannes.
Time to create page: 0.149 seconds
Powered by Kunena Forum