Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 1 month ago #7945 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Veed on juba mitu nädalat pigem madalad ja kohati kristallselged. Suurvesi vast selleks aastaks läbi.
More
8 years 1 month ago #7946 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Vee tase on normaliseerunud ja täitsa ilus puhas.
Kahjuks mina see aasta kala näinud ei ole, mitte üht tonksu ka. Ajan muutlike ilmaolude süüks :D

More
8 years 1 month ago #7947 by Barbatula
Replied by Barbatula on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Mart1n, käid Loode-Eestis? See jõgi kus ükskord trehvasime talvel väga kala välja ei annagi. Vähemalt mina pole spinnaga kunagi saanud ning mulle teadaolevalt pole ka keegi teine seal talvel kala kohanud. Teine lugu ilmselt lennukaga - kõvasti vaeva näha, peaks suurest putukavalikust midagi meelepärast ikka leidma.
The following user(s) said Thank You: Mart1n
More
8 years 1 month ago #7950 by volx
Replied by volx on topic Jõeforelli hooaeg 2016

sven862 wrote: Suurvesi vast selleks aastaks läbi.

Millel see väide põhineb?Mõnes kohas lumi otsas?Lääne-viru metsa vahel lund omajagu,peaks
äkilisem soe tulema,tuleb ka veetõus.
More
8 years 1 month ago #7951 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Barbatula, hästi arvatud! On see sul kodujõgi, et hingeeluga nii hästi kursis? :)
Viimased 3 korda olen tõesti seal käinud. Mitte küll sellel lõigul, kus trehvasime. Seal tee seisukord vast hetkel selline, et sõiduautoga ligi ei pääse. Avastasin enda jaoks paar uut ja huvitavat lõiku, mis teiste jaoks vist nii uued pole. Iga kord olid värsked jäljed ees...
Eks ma jätan ta mingiks ajaks rahule, enne maikuud pole vist mõtet minna.
More
8 years 1 month ago #7953 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Sellist suurvett tõenäoliselt enam ei tule, mis veebruari alguses oli. Lund on metsade all siiski palju vähem, kui oli seda jaanuari lõpus. Lisaks on nüüd päike see, mis kahandab lumikatte paksust sedasi, et vett jõkke ei voola tilkagi. Kui nüüd tõesti tuleb pikem vihmaperiood ja kogu olemasolev lumi sulab vihma toel + vihma ise, siis võibolla saame natuke suuremat vett näha aga pigem olen ise ka seda meelt, et õiget suurvett ei tule ka see kevad...
Aga eks Eesti on selles suhtes ikkagi suur ja olud erinevad. Pärnu ümber pole näiteks enam lund pea üldse - viimaste päevade päike on põldudel korralikku sulatustööd teinud. Lääne-Virus siiski natukene veel on seda lumekest ja eks sealsed jõed ka sulavett mingil hetkel ilmselt saavad...
Hetkeseis Eestis:
www.ilmateenistus.ee/ilm/ilmavaatlused/sademed/lumekaart/

Tuletan meelde, et jaanuaris oli põhja-eestis lumikate 50cm juures, mis kolme päevaga pea nulli sulas.

ÕIGET ja KORRALIKKU suurvett ei tule seega kohe kindlasti kuskil Eestis. Kui just iga päev nüüd padukat kallama ei hakka. Suuresti olenebki see edasisest ilmast. Päeval päike ja öösel miinus tõmbab lume minema sedasi, et jõed ei saa midagi.
The following user(s) said Thank You: sven862, Ilves
Time to create page: 0.113 seconds
Powered by Kunena Forum