Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2015

More
8 years 7 months ago #7112 by aquarjux
Replied by aquarjux on topic Meriforelli hooaeg 2015
laupäeva hommikul yle kahekilone mu lanti hammustas, hyppas ja vapralt vöitles ja kui käeulatusse sain ja korraks imetlema jäin siis plaks ja aidaa . Järgnes meeleheite karje. Äkki keegi kuulis läänes. ilus kala oli :)
More
8 years 6 months ago #7125 by Mazola
Replied by Mazola on topic Meriforelli hooaeg 2015
Sooviks teada mis materjaalist kahlamispükse eelistada.. Kas neopreenist või kummist ? Ja kui oluline on see vilttald ?

More
8 years 6 months ago #7126 by enzon
Replied by enzon on topic Meriforelli hooaeg 2015
Oleneb, mida sa pükstest ootad. Neopreenidega on hea soe külmas vees. Kummikatele paned soojad püksid alla saad ka külmas püüda. Mugavuse poolest on kõige paremad hingavad püksid, eriti suvel kui palav. Vilt tald ei libise kivile tekkinud vetika kihi peal, kummitallaga on sama kui libedal jääl.

Libe kala!
More
8 years 6 months ago - 8 years 6 months ago #7127 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforelli hooaeg 2015

Mazola wrote: Sooviks teada mis materjaalist kahlamispükse eelistada.. Kas neopreenist või kummist ? Ja kui oluline on see vilttald ?

Kummipükse pole omanud, kuid usun, et neopreenid on mugavamad, soojemad ja kergemad. Neopreenide miinus on see, et neid on lihtsam katki teha (terav kivi, oks ...) ja hind ka enamasti kallim.
Merepüügis libedate kivide peal on tald väga oluline, olen seal tavalise kummitallaga ukerdanud ja sigalibe oli. Ei soovita. Nii et meres ikka vilttald või siis kumm+naastud.

Tegime täna Timoga retke loaga lõhejõele. Veetase madalavõitu, nii et ilmselt veel pole õige aeg käes. Siiski-siiski sai üks vägev lõhekoll visuaalselt ära nähtud, see oli juba elamus omaette. See veesammas, mis kala jälitas, oli aukartust äratav.
Timol kaks alakat jõekat tagasi ja ühe korraliku merika ninaga tonksamine. Mul õnnestus üks L54 cm merikas kaldale saada (C & R). Olin esimest korda multirulli komplektiga jõe ääres (varem olen vaid merel-järvedel sellega püüdnud) ja olin suht skeptiline - landid ju kerged ning jõgi ka selline suht väike ja võsane. Kuid asi toimis päris edukalt ja tänu suht jämedale nöörile sain ka landi alati ilusti kätte. Lante võtsin kaasa mehiselt - eile sai tund aega karpi komplekteeritud. Tegelikkuses sai ujumisaeg vaid üks :cheer: Selleks oli pisike Kuusamo Räsanen (u 5-6 cm... ühelt poolt läikiv hõbe, teiselt poolt oranž), mille ma täiesti juhuslikult eile oma kasutute lantide karbist avastasin.

Kivide peale polegi veel sel hooajal jõudnud, kuid seda viga peaks kiiremas korras parandama :fish:

Edu!
Last edit: 8 years 6 months ago by hannes.
More
8 years 6 months ago #7130 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2015
Täna käis aktsioon kahanevas järjekorras. Esmalt kala käes (täishõbe, aga no ainult 40+ cm), siis äraminek, siis rabamine ja siis järgiujumine. Ja siis hakkas lõpuks liiga külm. Aga see äraläinud tegelane... Jalg hakkab uuesti tudisema kui sellele mõtlen... Kahjuks vaid paar sekundit otsas, aga jõudis mulle ennast kogu oma pikkuses (ja laiuses!) korralikult ära näidata. Sabauim nagu labidas. Oeh...
More
8 years 6 months ago #7131 by STF
Replied by STF on topic Meriforelli hooaeg 2015

hannes wrote: Tegelikkuses sai ujumisaeg vaid üks :cheer: Selleks oli pisike Kuusamo Räsanen (u 5-6 cm... ühelt poolt läikiv hõbe, teiselt poolt oranž), mille ma täiesti juhuslikult eile oma kasutute lantide karbist avastasin.


Sellist kasutute lantide karpi tahaks oma silmaga näha, kust võib Räsäse leida. Vahetaks mõne oma "kasutu" landi vastu.
The following user(s) said Thank You: Foreman
Time to create page: 0.109 seconds
Powered by Kunena Forum