Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 3

More
9 years 3 months ago #5810 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 3
Olen saanud kala taolisest vetemöllust, tõsi küll, sügisel. Praegu natuke teine aeg. Kirjelduse järgi see platoo oleks täitsa ok, samas pikalt loopida ei ole nagu pointi. Kala liigub sellise külmaga suht vähe, kergelt piitsutad ala läbi ja liigud edasi. Variant veel selline, et mõõdad reaalset veetemperatuuri. Sellise külmaga on ka 1-2 kraadi soojem vesi kaladele tõeline kingitus, seal püüadki. Enivei, praegused kuud on sellised, et kala saamine on pigem boonus või kingitus. Kus ta viibib, on raske ennustada. Kui on selge vesi, loobi. Nii tasasemat kui rajumat. Nt mul eelmise n-vah rabamised olid täiesti lageda lõigu peal, kivide ümbrus ei toitnud. Ja kõrval võeti mõõdukas välja just kivide kõrvalt. Nii et ole siis see hiromant...
The following user(s) said Thank You: O.R
More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5811 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 3
Endal on ka korra õnnestunud suure lainega kala saada. Siiski natuke väiksemate lainetega kui fotol. Tegin sinna nö "igaks juhuks" viskeid ja kala võttis täpselt keset murdlainet. Samas ta võis ka olla veidi kaugemal ja lanti jälitada kuni võtuni.... seda ju täpselt ei tea. Üldises plaanis olen seda meelt, et teada-tuntud tõdedes tasub kahelda ja proovida erinevaid lähenemisi. Merikat on saadud sogasest veest / koperdades-kolistades kivide otsas / kesksuvel / suurte voobleritega jne... miks mitte ka lainemöllu katsetada.

Edu püügil!

PS. Teen lähipäevil samuti ühe jalutuskäigu mere kaldal ära ja võtan ridva ka kaasa. Esialgne plaan on ühte aeglaselt uppuvat vooblerimoodi asjandust katsetada ja madalas kivitaguseid pommitada. Ei teeks paha, kui aastavahetusel pitsi terava kõrvale soolakala peale haugata.... noh, unistada ju võib :)
Last edit: 9 years 3 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: O.R

More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5812 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforell vol. 3
Õnneks on Hiiumaal hetkel veel suht soe ja täna oli üks väheseid päevi, mil lääne pool kraad miinusesse kukkus. Kahjuks olen termomeetri iga päev koju unustanud ja selle alles poolel teel avastanud...
Eks ma hetkel kivide ja liivasema ala piirimaid kammida püüangi. Just sellised kiviste neemekeste vahelised kausjad liivasemad lahesopikesed. Tänaseks saagiks oli korralik lestarakendus koos tinaga. Praegusel ajal pole kreveti ja lestaraknedusega saadud merikas just liiga haruldane ning sellest olen siis järeldanud, et eks ta natsa liivasemal pinnasel ringi uitab talvel. Igasugu kirjandus ja ka see foorumilõim siin seda ka toetavad.
Mis siis ikka, homme vaja pikem püügipev teha.
Last edit: 9 years 3 months ago by O.R.
More
9 years 3 months ago #5814 by timo
Replied by timo on topic Meriforell vol. 3
Täna c 3h püüki idas. Vesi oli lõpuks ometi igal pool selge. Nii alla tuult, kui vastu tuult kohtades. Lähtudes vanameistrite õpetustest siis pikalt ühe koha peal ei passinud ning liikuda sai usinasti. Lõigust, kus ma tavaliselt mööda olen jalutanud ühe väikese kari tipu poole, otsustasin teha seisaku, et loopida. See paik on ilma kivideta ja madala rannaosaga. Nii juhtuski, et tegin paar viset, landi kerimist lõpetades väike paus ja kala tuli jalgade ees otsa. Kolmik kenasti keeles, nii ma sellega seal natuke mängisin. Võtsin kaldale, L47 aga nii saledat merikat pole ma veel näinud. Pigem oli see angerjas merika näoga. Lasin tagasi ja kohe järgmise viskega oli teine alamõõdus otsas, kes aga ise minema pääses. Väga ettevaatlik võtt oli see ja samuti jalgade läheduses. Landiks Aapua roosa.

Päevas oli emotsiooni ja kala tagasi laskmisest vähemalt üks käsi lõhnas värske forelli järele!
Edu kotkastele ja ilmselt selle aasta numbri sees enam kividele mina ei jõua!
More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5815 by madist
Replied by madist on topic Meriforell vol. 3

O.R wrote: Aga uuriks seda, et, kas sellise laine, nagu siin üleval oleval pildil näha, all kala ka olla võiks? Koht, kus käisin tuli selline vaikne jumm läänest sisse, mis siis madalamas korralikult seina üles keeras. Ma ise arvaks, et selle möllu sees kala vast ei ole (murdlaine kõrgus oli julgelt üle meetri), aga peale seda, kus laine ära murrab on selline 25m tasane kivine ala, kus veel sügavust 0,5-1m ja sealt sõitis ilusti valge hari ilma laineta üle ning maha jääb kena hapnikurikas ja selge vesi, et, kas seal sees võiks kala olla?


Selline koht võib v tegija olla minu arvates. Olen palju kalu saanud just murdvate lainete ja barjääride-platoode läheduses. Kala passib seal tihti ja siis ryndab madalas. Vaikse veega just otsingi selliseid kohti, kus laine murrax, seal palju hapnikku ja punane seda tahab. Ja olen ilusaid kalu saanud v võimsa laine vahelt. Kuid mida kylmemax, seda rohkem ka liivalt saada võib, aga sellised murdvad kohad või platood kammiksin mina esmajk-s läbi. Edu igaljuhul!
Last edit: 9 years 3 months ago by hannes.
More
9 years 3 months ago #5816 by ake87
Replied by ake87 on topic Meriforell vol. 3
Käisin täna Saaremaa põhjakaldal lõuna paiku hakkasin loopima, istudes ühe kohapeal, siis mõne aja möödudes tulid võrgumehed ja uurisid kas kala ka näinud ei ole, vastus oli muidugi eitav soovitati sinna püüdma minna ja näidati käega suund kätte, võtsingi oma ridva liikusin kättenäidatud suuna poole liikuma, kell juba pimedat tiksuma, kättenäidatud kohta loopisin kaldalt lihtsalt mõned visked ja yhtäkki võtt natuke adrenaliini ja L53 kaldal. Meri siis alguses kus loopsini kaugel eemal oli näha suuri kivisid kuhu vahele sai loobitud aga mitte midagi laine peksis üle kivide ei meti muidu suhteliselt rahulik mdalikel laine murdumised. Räägitud võtt toimus siis rahulikus vees mis kaldalt 5 meetri kaugusel oli juba vööst saadik vesi ja võtt toimus 7-10 meetrit kaldast eemale
Time to create page: 0.120 seconds
Powered by Kunena Forum