Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 3

More
9 years 5 months ago - 9 years 5 months ago #5674 by aquarjux
Replied by aquarjux on topic Meriforell vol. 3
täna läänes L56 aapua sinise 17g landiga

Attachments:
Last edit: 9 years 5 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: aapua
More
9 years 5 months ago #5679 by madist
Replied by madist on topic Meriforell vol. 3
hei,

see Timo pystitatud teema mulle mõistatuseks seni, sest olen samamoodi kymneid kalu ära lasknud, kes lõpus otsa systivad. Kui tuleb otsa, olen andnud sidurist järgi, aga tihti kaob nii ka vajalik pinge ning olen jäänud pika ninaga. Samas räigelt lõpus otsatulijaid pole ikka kaldale rassima hakanud, seda enam, et kahva ei kasuta. Hiljem on muidugi närima jäänud, et mis olex saanud... Mõned olen ikka kaldale ka visanud nataki. Samas Truumets ytleb, et lasegi look alla ja las läheb, aga ka mul on olnud mitmeid kalu, kes ei lähe kuhugi, passib vaid koha peal ja raiub ja lõpux ilma neist ka jään. See, et nina ees otsa lendab madalas, on punasel väga sagedane, eriti hilissygisel, kui kala enivei madalas. Isiklikult arvan, et põhikunst anda järgi sidurist nii täpselt ja juhtida ridvaga nii täpselt, et pinge säiluks. Aga kyll on sööste nii pannud, et ei saa arugi, kus tegelane on ja mõned päris lõtvunud liiniga olen ka õnneks ikka kätte saanud, kuna konksud nii sees. Ex see yks õnne asi on, et kust kinni jne. Kui ära näex, siis teax ka strateegiat valida, aga tihti ei näe, kui laine suur või halb nurk. Ja ega ei käiks ka nii palju pyydmas, kui kõik kalad koju tulex:) Ehk oli pisut abix, igaljuhul edu!
The following user(s) said Thank You: timo

More
9 years 4 months ago #5683 by madist
Replied by madist on topic Meriforell vol. 3
ja veel meenuvad mulle gurude soovitused, et kui suur kala jääb passima yhe koha peale, tuleb kive visata, et ta liikuma hakkaks. No yksi olles ei loobi paraku jah midagi, siis võib iga valeliigutus kurjalt kätte maksta. Jõgedes on see samuti oluline, kui suured taastavad mõnekymne sekundiga kuskil korrax seistes oma algjõu- siis on neid vaja selle vastu pidevas liikumises hoida. Seni olen omad jõgede kollid ikka ilma kivideta õnnex liikuma saanud...:)
More
9 years 4 months ago #5684 by neutral
Replied by neutral on topic Meriforell vol. 3
Kui kiviga pihta saad siis äkki ei peagi enam väsitama? :woohoo:
More
9 years 4 months ago - 9 years 4 months ago #5718 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 3
Meriforelli hooaeg läheb täie hooga edasi.... tänane käik näitas, et kui sellised ilmad jätkuvad, siis spinna veel niipea talvekorterisse ei lähe. Temperatuur püüdmiseks väga mõnus, külmaprobleem puudus - vahepeal püüdsin isegi kinnasteta. Püügikohas (idas) oli vesi täiesti klaar. Saakidest palju rääkida ei ole, üks mikroforell läks ujuma tagasi. Ka kaaspüüdjaid kõrvalt kiigates ei hakanud silma, et neil midagi kotti oleks läinud.

Tänasest on käsiraamatus uus artikkel, teemaks just külma veega punasepüük merest.

Edu!
Last edit: 9 years 4 months ago by hannes.
More
9 years 4 months ago #5743 by aquarjux
Replied by aquarjux on topic Meriforell vol. 3
juminda ida kaldalt täna kaks alamöödulist. tagasi toimetama lastud. vötsid täna lillat ja sinist aapua lanti .17g. vesi oli rahulik ja klaar
Time to create page: 0.115 seconds
Powered by Kunena Forum