Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforell vol. 3

More
9 years 3 months ago #5748 by timo
Replied by timo on topic Meriforell vol. 3
Mul täna Tallinnast lõunapool ka kaks alamõõdulist, aga võtsin ära mõlemad!



Mönusadi saabuvaid pühi forellisõpradele!
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, aapua, elmerike, aquarjux, Foreman
More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5751 by STF
Replied by STF on topic Meriforell vol. 3

timo wrote: Mul täna Tallinnast lõunapool ka kaks alamõõdulist, aga võtsin ära mõlemad


Ülemine tundub olevat jõekas.
Last edit: 9 years 3 months ago by STF.
The following user(s) said Thank You: timo

More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5770 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 3
Kuupäev on küll vägagi talvine, aga tegelt ei tohiks üldjoones tänase üle kurta. Muidugi jäi kott tühjaks, aga vähemalt kaks rabamist/äraminekut. Minu jaoks oluline see, et taaskord tahtsin eirata nii-öelda aabitsatõdesid, ehk siis landiks täna sooja vee kombinatsioon must-kuldpruun-hõbe. Nagu selgus, toimib ka jäises vees. Naabruses võeti ka üks mõõdukas veest välja ja actionit oli teistelgi.

Veel. Tegin lõpuks selle katse kah ära, et kerisin poolile copolymeri. Keda täpsemad andmed peaksid huvitama, siis Kastkingi toodang, rohelist värvi, 0,3 mm ja 5,45 kg. Tõmbetugevus on muidugi väike. Aga asi peaks kalale nähtavuselt olema fluoro ja mono vahepealne, lisaks äärmiselt mäluvaba. Mälupuudust saan igatahes kinnitada. Vähemalt esialgu. Väike miinus on seegi, et ta on väga libe, sõlm peab olema korralik, et lahti ei libiseks. Venivuselt jääb enamusele monodele alla, aga nöörist on asi igatahes kaugel. Ütleks nii, et kivide "tonkse" oli tõesti päris hea ja vahetu tunda. Kalade rabamisest ei räägigi. Eks näis, nüüd jääb viba ilmselt kevadet ootama, võib-olla aeg pisut omadusi muudab. Esmamulje oli igatahes väga hea.
Last edit: 9 years 3 months ago by aapua.
More
9 years 3 months ago - 9 years 3 months ago #5772 by hannes
Replied by hannes on topic Meriforell vol. 3
Mõtlesin hommikul, et suudan ilma üle kavaldada ja lähen ühte mõnusasse sopikesse, kus püüda saab. Kohale jõudes oli meri selline:



Ja ega seal sopikeses eriti parem polnud. Mere ääres kohtasin ühte kahlamispükstes härrat, kes lausus "Hullud inimesed oleme". Ei jäänud muud üle, kui nõustuda.
Attachments:
Last edit: 9 years 3 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: Foreman
More
9 years 3 months ago #5773 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforell vol. 3
Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna...

Tegelikult olen jõhkrast vetemöllust isegi kalu saanud, aga endal on see olemine küll kõike muud kui meeldiv.
More
9 years 3 months ago #5809 by O.R
Replied by O.R on topic Meriforell vol. 3
Tere.

Olen Hiiumaal nädala jagu merd käinud vaatamas ja täna hakkab juba lubama, et homme-ülehomme on vesi ära selginenud. Tuul on maha vaikinud ja paari päeva jooksul juurde ei lubata .
Aga uuriks seda, et, kas sellise laine, nagu siin üleval oleval pildil näha, all kala ka olla võiks? Koht, kus käisin tuli selline vaikne jumm läänest sisse, mis siis madalamas korralikult seina üles keeras. Ma ise arvaks, et selle möllu sees kala vast ei ole (murdlaine kõrgus oli julgelt üle meetri), aga peale seda, kus laine ära murrab on selline 25m tasane kivine ala, kus veel sügavust 0,5-1m ja sealt sõitis ilusti valge hari ilma laineta üle ning maha jääb kena hapnikurikas ja selge vesi, et, kas seal sees võiks kala olla? Täna polnud väga aega püüda, aga ei tea, kas sel väga mõtet olekski? Kui ilm hea, siis saab sealt kala küll, viimatigi, kui oktoobris Hiiumaal käisin sain just sealt 2 kilose kudenud emase, mis oma 60cm kohta suhteliselt kerge oli.
Teine osa küsimusest oleks see, et, kui sellise laine all kala ei ole, kas siis sellest murdmise piirist üle visates oleks lootust kala saada? Pole kunagi õnnestunud, aga täna sai sellest muremöllust ka 20-30m üle visata. Samas ma ei kujuta ette, mida lant vees teeb, kui osa jõhvist/nöörist laines määramatus suunas lappab.
Time to create page: 0.141 seconds
Powered by Kunena Forum