Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 1 month ago #4428 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 5
meelis, pane sellest leiust ka pilt üles kui viitsid!
More
10 years 1 month ago #4429 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 5
Lähen proovin ühe klõpsu ära teha sellest leechist aga kuidas ma pildi üles laen on juba omaette teadus. Ehk juhendab keegi?

More
10 years 1 month ago #4430 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Olen ise ka jõest paar erinevat leechi leidnud, erinevalt Jeekimi toodangust tunduvad nad väga "jäigad" kuidagi, väga karmid karvad on. Ei osanud mina miskit teha :) Panin oma karpi. kuhu kogun leitud peibutisi.
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4431 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 5
Liialdasin muidugi meelega. Minu küsimus kerkis sellest, et alustasin mullu üle pika aja jälle tõsisemalt kalapüügiga. See maailm, varustus ja sõnavara on aastatega nii palju muutunud, et poes mitte ainult ei tea, mida valida või milleks miski vidin hea on, vaid ei oska isegi mitte hääldada neid sõnu, mis siltidel seisavad. Lihtsalt küsimus. Muidugi võib kasutada tsitaatsõnu, omasõnade kujunemine võtabki aega, kui need üldse tekivadki. (Kes tahab, saab selle kohta lugeda siit: keeleabi.eki.ee/artiklid2/tsits.html )


Et mitte teemast väljuda, siis forellipüügist ja leech’idest või liitsidest ka. Kuna mul said väiksed jigipead otsa, aga tuustidega tahtsin katsetada, siis nuputasin käepärase rakenduse. Tavalisele pikema varrega konksule sidusin tuusti ja konksu silma keerasin näpitsatega väikse nurga all üles. Tamiilile panin pisikese kummist stopperi ja kahegrammise tilgakujulise tina (jigipea asemel). Sidusin tuusti tamiili külge, pingutasin tina stopperiga konksu ligi ja liits oli valmis. Pildil on selline hiire moodi tuust. Vaevalt on see küll midagi uut, aga lendasid need hästi ja vees mängisid kenasti, kala küll veel välja meelitada ei õnnestunud.
Attachments:
Last edit: 10 years 1 month ago by STF.
More
10 years 1 month ago #4432 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 5
Sain vist enda mõistusega ka asjale pihta. Vähemalt proovin, kas õnnestub sedasi.
Igatahes selline leid siis. See konksu osa, mis puutümika sees oli, on ka kergelt juba oksüdeerunud. Ei tea kas kala enam selline kaldale toobki aga konks näpuga katsudes päris terav tundub, lihtsalt mingi kate pealt ära kulunud. Vees need suled hõljusid ilusti, niiet täitsa usun, et kaladele need leechid meeldivad!
Attachments:
More
10 years 1 month ago #4433 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 5
Nüüd tuleb ka täpsed koordinaadid panna, kust leech leitud :D
Time to create page: 0.167 seconds
Powered by Kunena Forum