Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 1 month ago #4422 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 5
No 8 käiku kah. Järgnevatel kuudel sellist luksust lubada ei saa...
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4423 by STF
Replied by STF on topic Jõeforell vol. 5
Jeekim on kahtlemata üks kogenumaid liitsipüügi asjatundjaid Eestis. Soomlaste kogemus on veel pikem ja neil on liitsi saanud siiski juba omasõnaks. Ka suurim Soome kalastustarvete netipood müüb liitse: kalastus.hongkong.fi/fi/vieheet/liitsit/c/30585/

Leidsin netist ka ühe loo, mis kutsub üles soome kalamehi püüdma kala soome keeles (kalasta suoemeksi!). Ka seal kasutatakse sõna liitsi: eralehti.fi/erablogit/arin-kalahatusta/kalasta-suomeksi.aspx

Sven ütleb, et talle kõlab (NB! kõlab) leech hästi, pole vaja kõike eestistada. Jah, nii see on, asjad loksuvad enamasti ise ajapikku paika. Kirjutasin leechi-loogikast lähtuvalt näiteks mõne võõrsõnalise rea:

Valasin endale glasi champagnet, võtsin tüki chocolatet, koorisin ühe clementine ja grapefruiti. Nüüd istun computeri taga ja küsin. Kas on õigem kasutada monofilamenti, braided linet või fluorocarbonit? Mis sobib forelle (trouti) püügiks paremini, kas leech, liitš või liits?
Last edit: 10 years 1 month ago by STF.

More
10 years 1 month ago #4424 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Sina oled aastatega harjunud kirjutama liits ja džig, mina leech ja jig. Kalale ükskõik kuidas meie tema tapjat nimetame, ärme vaid üksteist uputama hakkame nagu sõsarfoorumis juhtub.
More
10 years 1 month ago - 10 years 1 month ago #4425 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
No see näidislause on ilmselgelt liialdamine. Anna aega...kui sõna ise hakatakse teisiti nimetama, siis tore. Pole vaja ise surkida. Džig, šokolaad, šampus....pole ka ju nüüd kõige eestipärasem. Rüperaal on veel eriti mõnus näide kui kaugele võib asja viia. Ega meie keel nüüd välja ei sure selle leechi tõttu. 3 erinevat varianti ringluses olek palju hullem variant. Ja tore ju internetis asju otsida kui terminid veits universaalsemad on. Mulle "leech" meeldib, väga :)
Last edit: 10 years 1 month ago by sven862.
More
10 years 1 month ago #4426 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 5
Pole nüüd siin pikka aega midagi kirjutanud ja ausalt öeldes ega polegi eriti millestki kirjutada olnud. Kalal olen käinud küll aga väga-väga kehvad on lood olnud. Ühel korral ei näinud kalapoegagi ja teisel korral vaid 2 alamõõdulist otsas käisid, kes ise lahti rabelesid. Võibolla siis valedes kohtades jällegi käinud, ei tea.
Kõige eredam hetk on ehk see olnud, et olen ka nüüd ühe leechi omanik. Viimane käik pidin vette ronima, et oma lant roika tagant lahti saada ja sama roika taha oli keegi oma leechi mulle jätnud. Loomulikult panin kohe prooviks otsa aga ei tahtnud seda ka keegi.
Järgmiseks nädalaks uued jõed välja valitud ja ehk ka uued kalad ja uued emotsioonid mind seal ootavad.
More
10 years 1 month ago #4427 by Vertu
Replied by Vertu on topic Jõeforell vol. 5
Keele kujundab ikka rahvas ise. Koržets püüdis ka varem läbi Kalastaja ajakirja kasutusele võtta nimesid nagu vabinalant, võnklant, lipplant, sööstlant, võdik jne. Pole kuulnud küll et keegi neid nimesid kasutaks. Reaalsus ikka selline et kalameeste keeles on vobler, plekk, pöörlev, jerk jne. Ma puutusin liitsidega kokku esimest korda 2002 aasta, tõin Soomest mõned ja tuttavad sidusid ise, kes kasutas marabuu sulge, Türi kandi meestel nägi robustseid väiksele jigipeale seotud kanasulgede tutti, nuustikuks kutsusid.
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum