Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kottide ja vestide teema

More
9 years 2 months ago - 9 years 2 months ago #6031 by sven862
Replied by sven862 on topic Kottide ja vestide teema
Kalaga läheb ikkagi kitsaks kui ainult vesti võtad, muist vestidel on küll selja peal tasku kala jaoks, kuid see ei tundu praktiline, kuidas sa selle lima sealt välja saad? Ja kui kala eraldi kilekotti paned, siis ikkagi on sellest kalast seal paras puder õhtuks alles.
Ise ostsin endale suvel D.A.M'i vesti, oli küll kallis (80€, minu jaoks vähemalt), kuid väärt igat kopikat. Väga vastupidav ja ääretult praktiline.
Vesti taskutesse panin pühapäeval järgmised asjad:
GPS
Fotokas
Veekindel märkmik
Kirjutusvahend
Näpitsad
Prillid
Mõõdulint (mitte plekist)
4 landikarpi (reeglina on ainult 1 leechi karp, kuid hooaja alguses olen veidi segaduses :D )
Telefon
Varu pool (2500 suurus)
Konskuteritaja

Ja jääb veel mõne asja jaoks ruumi ülegi.

@Madis - sinu viidatud vest tundub küll asjalik. Kas kott käib eraldi ka või ongi ühes osas koos vestiga?

Mind kimbutavad ka viimasel ajal tohutud seljavalud, kui mingi 3-4h järjest püüan. Tõenäoliselt on see tingitud minu robustsetest kahlamispükstest, need paksust kummist püksid. Proovisin vööd peale panna, kuid ei mingit abi. Kahjuks on need ainsad püksid, mis minu käes vastu peavad.
Last edit: 9 years 2 months ago by sven862.
More
9 years 2 months ago #6032 by Madis
Replied by Madis on topic Kottide ja vestide teema
Seljakoti osa ära ei käi, kõik ühes tükis. Suurust saab reguleerida päris hästi ja seljas täislastiga ma pakun et 5kg. Ja ei ole 8h püükidega segama hakanud
The following user(s) said Thank You: sven862

More
9 years 2 months ago #6033 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Kottide ja vestide teema
Seljakotid... huvitav teema, mis tuletab mulle meelde, et olen enda muljetest põgusalt kunagi kirjutanud ka Kalastajas. Vaatasin järgi, et jah tõepoolest: Kalastaja nr 55. Oli mul ikka Tartus aega ja tahtmist :cheer:

Nüüd, aastaid hiljem olen vast enamuse sealtooduga endalegi üllatuseks ikka nõus. Ainuke asi vast see, et praegu tundub mulle, et enamasti piisab ka lihtsalt vestist. Kala jaoks vesti lihtsalt kilekott ja ajalehepaberi taoline tindita paber (sobib hästi nt lillede ümber pandav paber, nii et hoidke see järgmine kord alles ;) ). Päris kuumaga lisaks kokkukäiv termokott+külmaelement. Halvaks pole ükski kala läinud.
More
9 years 2 months ago #6034 by STF
Replied by STF on topic Kottide ja vestide teema
Seljakotiteema võiks eraldi tõsta, nii saaks seda ka edaspidi hõlpsasti leida ja täiendada.

Mina kasutan üht vana mugavat Salomoni seljakotti. Mul on olemas ka DAMi kalamehekott, aga sellega ma pole sõbraks saanud. Suvel olen kasutanud vesti ja seljakotti korraga. Vana kooli mehed käivad muidugi vitstest punutud korviga.
The following user(s) said Thank You: hannes
More
9 years 2 months ago #6035 by Ilves
Replied by Ilves on topic Kottide ja vestide teema

Madis wrote: Me ceemicuga tellisime need: www.airflofishing.com/buy.cfm/luggage/ai...ack-pack/75/no/50318

Soetasin eelmine aasta selle vesti Soomest 90 euro eest ja kiidan igati. Taskuid on palju kuhu mahuvad kõik vajalikud tarvikud, mul on ruumi ülegi. Seljapeal olevatesse sahtlitesse mahub piisavalt asju. Selja peal on sahtel kuhu mahub sisse ideaalselt üks 0,5l pudel, veel on üks suur sahtel kus on omakorda suur tasku veel sees. Sinna mahub ilma probleemideta söök ja kala(d) sisse ära. Veel on võimalik luku abil kotti suuremaks teha. Veel on selle vesti juures + see, et peale pikka päeva ei hakka õlad valutama, peibutised saab hästi kätte vastavatest sahtlitest. Üks miinus on ka kotil, nimelt ei seisa kõhul olev lukk kinni. Sinna plaanin tulevikus panna ühe truki mis ülalt kinni hoiaks seda lukku ja peaks see viga olema ka parandatud.
Hind on küll vestil krõbe aga usun, et see ost tasub ennast igati ära. Mugavus maksab :lol:

More
9 years 2 months ago #6036 by Ilves
Replied by Ilves on topic Kottide ja vestide teema
Vabandan, tsiteerimisega tuli kala sisse.
Time to create page: 0.131 seconds
Powered by Kunena Forum