Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Kottide ja vestide teema

More
9 years 2 months ago #6052 by Ridiculous
Replied by Ridiculous on topic Kottide ja vestide teema

Madis wrote: Annaks veel sellise vihje, et seda Airflo vest-seljakotti saab ilma airflo logodetta Alibaba.com-ist oluliselt odavamalt.
www.alibaba.com/product-detail/V-pop-wat...vest_1890397547.html


Ja kellel huvi, siis see peaks olema algupärane originaal: www.fishpondusa.com/product/detail/wasatch-tech-pack/2047 . Suurema seljakotiga versioon: www.fishpondusa.com/product/detail/2015-...horse-tech-pack/2250 .

Kunagi, kui otsisin pingsamalt vesti ja seljakoti hübriidi, siis eriti jäid silma www.williamjoseph.net/gear.php?userChoice=Exodus ja www.orvis.com/p/safe-passage-hydration-chest-and-day-pack/53xr .
More
9 years 2 months ago - 9 years 2 months ago #6053 by STF
Replied by STF on topic Kottide ja vestide teema
Kogenud forellikütt, kes mulle õpetust jagas, kasutab seljakoti asemel päevinäinud Abu üleõlakotti. Nii nagu vana kooli lendõngemehed vitstest punutud korvi või nende moodsaid edasiarendusi. Ma ise pole selliseid proovinud, aga kui kellelgi on kogemust, siis võiks seda jagada. Mõni näide:
www.proels.onlinehome.de/HomepageLink4.html
www.pecheur.com/en/gb/search.asp?s=trout+basket

Rohkem teavet leiab, kui guugeldada: trout basket või Forellenkorb.

Ja veel. Andunud forellikütt toetab oma väsinud pea sellisele padjale:
Attachments:
Last edit: 9 years 2 months ago by STF.

More
9 years 2 months ago #6055 by elmerike
Replied by elmerike on topic Kottide ja vestide teema
Mul naine kunagi kinkis mingi DAM üleõlakoti. Pm saab sellega nodi kaasas vedada ja liikuda aga kahlamiseks ta hea ei ole minu meelest. Saab muidugi vajadusel hakkama, sügavamas vees liikudes ühes käes kõrgel ritva hoida ja teises käes kõrgel kotti aga pole eriti meeldiv. Kaldaäärtpidi liikudes on ok (aga seegi rohkem harjumuse asi). Samas kõik vajalikud vidinad on mugavalt käeulatuses, ei pea oma vanu konte niimoodi painutama nagu kahlamiskoti eestaskutest asju võttes. Koti mahapanemine toimub kiiresti näiteks. Ise kasutan seda kotti ikkagi autosse nodi paigutamiseks ja ka vahest paadis püüdmisel.
The following user(s) said Thank You: STF
More
9 years 2 months ago #6059 by Madis
Replied by Madis on topic Kottide ja vestide teema

STF wrote: Kogenud forellikütt, kes mulle õpetust jagas, kasutab seljakoti asemel päevinäinud Abu üleõlakotti. Nii nagu vana kooli lendõngemehed vitstest punutud korvi või nende moodsaid edasiarendusi. Ma ise pole selliseid proovinud, aga kui kellelgi on kogemust, siis võiks seda jagada. Mõni näide:
www.proels.onlinehome.de/HomepageLink4.html
www.pecheur.com/en/gb/search.asp?s=trout+basket

Rohkem teavet leiab, kui guugeldada: <em>trout basket</em> või <em>Forellenkorb</em>.

Ja veel. Andunud forellikütt toetab oma väsinud pea sellisele padjale:


Selle puidust korvi nimi tegelikult on inglise keeles " Creel " ;)
More
8 years 7 months ago #7093 by kinks
Replied by kinks on topic Kottide ja vestide teema
Kes ainult vestiga käia ei taha aga samas suure seljakotiga ka mitte siis on mumeelest päris normaalsed vahepealsed variandid olemas. Vesti-koti hübriidid.

Mul kasutusel Patagonia Vest Front Sling. Enamasti see kasutuses siis metsas jõeäärse püügi korral. www.patagonia.com/us/product/fly-fishing...ront-sling?p=48155-0

Plussiks on väga mugavad kaks eri suurusega rinnataskut, kuhu mul läheb kaks landikarpi. Üks suurem vobleritega ja teine väiksem leetšidega nt. Lisaks väike lukuga tasku kuhu nt karabiinid, trossid.

Seljakotiga oli pidev jama, et kui on asjad kotis siis tuleb ligipääsuks võtta kott seljast, maha panna jne. Peale seda kui mul mõned korrad kahlates asjad kotist jõkke sadasid siis üldjuhul ronisin kotist asjade otsimiseks ikka kaldale.
Selle koti puhul on kõige rohkem kasutatav varustus kohe käepärast (landid) ja asjadele juurdepääsuks on väga lahedalt lahendatud koti osale ligipääs. Päästad ühe klõpatsi lahti puusa juurest ja keerad koti selja pealt kõhupeale. Lukud ja sahtlid on nii disainitud, et jäävad ülespoole (vt videos 0:25). Väga abiks asi kui vees vaja kotile ligi pääseda.

Väljapoole saab kotile kinnitada joogipudeli või termose (koti alla). Kusjuures seda kasutan väga tihti ja väga ära harjunud. Lisaks küljel rihmad, mida ma olen vihmajope hoidmiseks kasutanud.
Sees on eraldi veekindel tasku. See on natuke ebamugav pidevalt kasutada aga ideeliselt kui ikka suure vihma kätte jääda siis hea asi. Autovõtmed, telefonid, tikud seal.

Suurus on umbestäpselt selline, et ühe päeva jagu asju (st suiguti, paar võikut ja muud sööki, leatherman, mõni riideese seljast või selgapanekuks jms pudipadi) ja üks kilone kala mahub normaalselt kotti. Ma igaljuhul väga rahul sellise kotiga ja Patagonia kvaliteediga. Ühe hooaja seda praegu kasutanud ja mingeid vigu ei ole täheldanud. Ainus asi on ehk see, et kotil ei ole eraldi kinnist osa kala panemiseks, st kala peab panema eraldi (kile)kotti või kuskile sisse keerama.
The following user(s) said Thank You: hannes, JimBob
More
8 years 7 months ago #7111 by Svennu
Replied by Svennu on topic Kottide ja vestide teema
makrell, kas Sinul on selline seljakott, mis vett sisse laseb:
www.sierratradingpost.com/simms-dry-cree...howlocalization=True

Kui sama, siis ilmselt on tegu mingi praagiga, kuna mina olen sellist kasutanud juba 3 aastat ja seni küll kuskilt läbi ei lase. Kaasas on see nii suvel, kui talvel, kuid asju seal sees eriti pole vaid on enamjaolt tühjana kaasas. Seljas vaid selleks juhuks, kui kala peaksin kaasa saama aga nu olen nii kahlanud kui ka paduka käes sellega olnud ja niisama kuiva kotti miskit välist vett küll ei tule, isegi kui kahlates koti alumine osa vee sees on pool päeva...

Sama aga ei saa näiteks öelda sellise vöökoti kohta: www.fliegenfischer-forum.de/geraet3/drypack0.jpg

Niikui veidigi vett taevast tuleb, on osa ka mingi aja pärast sees ja välja enam ei saa. Kahlamisest ei tasu üldse rääkidagi, siis ongi kogu kott vett täis ja kaalub terve "tonn". Kuigi õmblused jne on kõik justkui veekindlad. Ei teagi seisukohta võtta, kas Simms mingit praaki tootma hakanud viimasel ajal...?
Time to create page: 0.123 seconds
Powered by Kunena Forum