Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5189 by STF
Huvitav ja kasulik lugemine. Soovitan moderaatoril teema tükeldada ja tamiili-nöörijutt eraldi teemaks tõsta. Siis saaks seda edaspidi hõlpsamalt leida ja täiendada. Probleem ei puuduta ju üksnes jõeforellipüüki.





Edit (Hannes): postitused liigutatud jõekateemast tamiili-nööriteemasse.
Last edit: 9 years 9 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5194 by raikoj
Olingi unustanud, et olen ka varem nanofili teemal targutanud. Aga jah, 0,1 kulub ilmselt kiiremini kui 0,17, peamiselt seetõttu, et teda on ebamugavam käsitleda. Minul pidas ta vastu vast 5 käiku. Ilmselt sõltub see ka rõngastest ja püügistiilist ja muust jamast. Forelli olen harjunud ikkagi tamiiliga püüdma.

Pikka aega oli mu lemmik Sufix XL Strong , aga jõekapüügiks on 0,23 natukene liiga jäme, viskekaugus ja täpsus kannatab tuntavalt, seda eriti ülikergete lantidega püüdes. Juba nr 2 pöörlevaga püüdes oleks 0,23 ok. Samas 0,2 on natukene liiga nõrk, mitte kalade jaoks, aga landikadu on liiga suur, igale poole ei saa järgi minna ju.

Merikapüügil jättis väga hea mulje näiteks Gamakatsu Super G-Line . Kusjuures, korraks, et pikkasid viskeid teha, panin ketta külge Sufix XL Strong 0,25 pooli, aga minu suureks üllatuseks tulid visked sama pikad, kui 0,3 Gamakatsuga - ainult tõmbetugevuse vahe oli pea kaks korda, venivus on mõlemal suurepärane. Gamakatsuga jäin vist ainult paarist landist ilma ja seda mitte ainult tänu täienevatele püügioskustele. Hetkel jäi katsetamine pooleli 0,3 Seaguar Senshiga , esialgu tundub Gamakatsust natukene vähem venivam. Väikseid sasisid tuli ka natukene kauem, kui tavaliselt uue tamiili puhul see kombeks on - see võib muidugi ka vana ketta süü olla, mille nüüd asendasin. Häirib ka Senshi violetne läige, võib-olla ainult mind, mitte kala. Ehk oskan midagi targemat öelda, kui kunagi sellega suurt kala õnnestub väsitada. Või siis paljusid suuri kalu.
Last edit: 9 years 9 months ago by raikoj.

More
9 years 9 months ago #5195 by tonuv
Keegi eespool kirjutas, et Techniumi tamiil muidu ok, kuid ajab sasisid ja läheb krussi. Mida jäigem tamiil, seda rohkem seda tekib. Te ikka venitate? Seda peaks kindlasti tegema. Eriti Techniumi suguste tamiilidega. Esiteks pinge all peale poolile kerida ja enne esimest kasutamist lant puu külge, 30 meetrit eemale, tõmbad pingule, venitad ja pingutad ja veelkord ja veel ja siis pinge all kerid peale. Enamus sasid jäävad tulemata. Aga ikkagi, mida jäigem tamiil, seda hullem. Technium ei olegi tegelikult mõeldud väikeste lantidega väikse spinnaga püüdmiseks vaid ikka suuuurte karpide sikutamiseks.
More
9 years 9 months ago #5196 by Lumetaat
Täpsustan, nanofili hooaeg on minu jaoks alates + kraadidest (aprill) kuni novembrini. Käike tuleb väikse ridva ja nanofiliga keskel läbi 60-70. Püügiaeg 2h - 8/9h. Mingi 70% kulub forellipüügile, ülejäänud ahven ja kaaspüügina turb, säinas, haug. Kui kasutada puhtalt puhtas vees püügiks, mitte võsas, kestaks nano kolm hooaega raudselt (kui omast lollusest sassi ei aja). Värvuse vahest pole veel aru saanud, kas valge või roheline on parem. Aga jah, külma kardab.
Külmaga olen kasutanud 0,225 Sufix-it või oli 0,22 ja rahul. Hetkel rohkem meelde ei tule, kui roheline ja Sufix.
More
9 years 8 months ago #5287 by raikoj
Võtsin ikkagi fluorocarboni kettalt maha ja sidusin monofiili asemele. Liiga vähe oli seda fluorot jäänud. Nagu olen juba kirjutanud, on fluorol mono ees palju eeliseid ja kui püüaksin ainult nr 2 pöörlevate või raskemate lantidega, siis seda ainult kasutaksingi. Kuid peamiselt püüan siiski väga kergete leechidega ja nendega oli heitmise kaugusega ja täpsusega suuri probleeme.

Olen ülirahul 0,2 Gamakatsu Super G-line monofiiliga . Viskasin samu kergeid lante pea poole kaugemale. Kindlasti senikatsetatutest parim valik jõeforellile. Kerimise ja leechi mängitamise ümberõppimine võtab nüüd muidugi jälle aega. Kui mu kettal oleks kaks pooli, siis ühele seoksin kindlasti fluoro ja teisele mono.
More
9 years 8 months ago #5293 by Wapsik
Järgmine jutt pole pahasoovlik, ega kellegi maha tegemine vaid lihtsalt asi nii on...Sai kuu aega umbes tagasi ostetud ühest eestis paiknevast kalastaffi kauplusest PowerPro nöör, 0,1 siis sai nüüd võetud. Täna kogemata sattusid kõrvuti 6 aastat vana 0.13 mm ja see kuu aega kasutusel olnud. Seni polnud mul PP nööride kohta midagi negatiivset öelda siis nüüd... see vana nöör, mis kasutuses havi püügi toika peal oli ilus sile, pea ilma ainsagi "karvata" aga uus oli nagu sitasti punutud pats, karvane mis kole. KOhe tekkis kartus, et rõngaste või rulliga mingi kamm, aga ei... need asjad igati ok. kuna olen viimasel ajal palju poperdanud siis ehk see aga ka mitte see 2 m landist kõrgemal ei saa kuidagi konksud liini takerduda... lõikasin siis jupi maha ja vaatan mis edasi toimuma hakkab .... peab mikide maale ka vist kirjutama ja uurima ... mulle ei anna rahu ka see asi, et PP väidetavalt ei kasutavat enam" EZ Spool"i kuigi uurides suurematest kalastaffi neti poodidest( v.a ali, ebay, sellistets jne.) siis enamus pakuvad just Ez pooli, poolakate omad mõlemat nii Ez kui standard.... whata f..... is going on? tekib küsimus.
Time to create page: 0.194 seconds
Powered by Kunena Forum