Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Nöör ja Tamiil - kiida, laida ja küsi

More
9 years 9 months ago #5174 by raikoj
Kas fluoroga kaetud monol ei ole mitte kummagi halvimad omadused? Vähemalt Asso puhul on see nii. Või on ka selles valdkonnas mingid arengud toimunud?
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5175 by tonuv
Ma lihtsalt huvipärast küsin, et mis sellel Assol viga on? Ma olen seda ka testinud. Tugev, mäluta, suht täpse mõõduga. 0,2ne oli igati ok, midagi polnud ette heita. Mis Assol sinu arvates viga oli?
Last edit: 9 years 9 months ago by tonuv.

More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5176 by raikoj
Lühidalt, mulle ei meeldinud :)

Pikemalt. Peamiselt püüan jõeforelli, teen seda erinevate lantidega ja proovin kasutada rullipealset, mis kõige paremini sobiks erinevatesse tingimustesse. Valik on tegelikult väga suur: mono, fluoro, nöör, copolymer ja veel erinevad vahepealsed asjad. Sinna vahepealsete asjade hulka kuulub ka fluoroga kaetud mono. Neil on kõigil väga erinevad omadused ja lisaks erinevad veel erinevate firmade toodangud. Kui ma nüüd midagi neist katsetan, siis hindan selle erinevaid omadusi ja neid omadusi on tegelikult väga palju. Seda on raske kirjeldada, sest lõplik otsus väljendub tavaliselt sellest, et kas meeldib või ei meeldi. Aga kui ma nüüd proovin neid omadusi, mida ma tihti alateadlikult hindan, kirjeldada, siis need oleksid: läbimõõt, tõmbetugevus, läbipaistvus, kulumiskindlus, venivus, mälu, imavus, vajuvus, pehmus, libedus ja kindlasti veel mõned, mida ma ei tea või mis ei tule hetkel meelde. Need omadused on üksteisega seotud, tihti ka omavahelises vastandsuhtes, lisaks avalduvad need kalapüügi erinevates etappides: viskamine, landi vajumine, mängitamine, kinnijäämine, kala võtule saamine, haakimine, väsitamine ja kindlasti veel midagi.

Mono eelised minu jaoks on odav hind ja teatud markide puhul suurepärane venivuse aste ning pehmus. Samuti piisav tõmbetugevus. Miinuseks on kuluvus, suur imavus, läbipaistmatus ja väike vajuvus. Fluoro eelised on just väike kuluvus, imavus, kiire vajuvus ja kõige peamiselt - läbipaistvus. Erinevade firmade fluorod on väga erinevad, kuid tehakse ka selliseid, millel mälu on enam-vähem. Nüüd fluoroga kaetud monodel on küll väga hea tõmbetugevus, aga nende läbipaistvus on ikkagi oluliselt halvem 100% fluorost, lisaks teised monode halvemad omadused. Ka 0 venivus on minu jaoks probleem, sellisel juhul võiks juba 0,1 nööri kasutada.

Aga ma saan täiesti aru, kui Asso meeldib, eks see ole ka harjumise küsimus. Minul võttis näiteks fluoroga harjumine väga kaua aega - heitmise juures peavad näiteks kõik reaktsioonid palju kiiremad olma. Ma ei ole ka täiesti kindel, et ma fluoro juurde jään, aga ideaalse tamiili otsingud olen lõpetanud, sest seda ei ole olemas. :)
Last edit: 9 years 9 months ago by raikoj.
More
9 years 9 months ago #5177 by tonuv
Müstika :)
Ma olen mitukümmend aastat jõekat väga tõsiselt püüdnud ja kõikvõimalikke asju testinud. Mu tase nii hea vist ei ole, et tamiili imavust, libedust ja vajuvust nii deepilt hinnata oskaksin. Läbimõõt ja tugevus on head, ka mälu vähe, leechiga püüdes väga ok. Aga loomulikult igalühel oma püügistiil ja arvamus. Mul on veel palju õppida :)
More
9 years 9 months ago #5178 by raikoj
Ega siin midagi deepi ei ole :) Lisaks enda katsetustele mõjutab hinnanguid ka kõik see, mida teised kirjutavad. Ja seda ei ole üldse mitte vähe, kui inglise või vene keelega lugemisvara laiendada, ja vahel ei ole see ka üldse mitte rumal jutt :) Kõik taandub ikkagi sellele ühele omadusele - meeldimisele. Ma ei ole näiteks kunagi aru saanud Shimano Techniumi fenomenist, aga kasutatakse, kiidetakse ja saadakse.
More
9 years 9 months ago - 9 years 9 months ago #5179 by tonuv
Jah, Techniumi kohapealt nõus. On väga täpse mõõdu ja super tugevusega, kuid nagu traat tugev ja kange. Mulle ka ei meeldi, väikse spinnaga püüdmisel. Muideks Techniumil pidi 2015.a. tulema müügile mingi spetsiaalne spinningu versioon ka, mis pidi olema pehme jne, kuid tugevuselt samade näitajatega, nii, et mine tea, leiadki endale äkki selle parima siis :)
Last edit: 9 years 9 months ago by tonuv.
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum