Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 7 months ago #6992 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Madis, sinu variandi välistaks enam-vähem täielikult. Olen üsna kindel, et seal praktiliselt ei käidagi. Tuttav, kes mind olukorrast informeeris käis seal reedel, oli leindnud kalu, kes olid uimased ja kelle sai jõest käsitsi kätte. Ta ei käinud seal püüdmas, lihtsalt sõitis üle silla ja kiikas korraks. Jõgi pole seal 2m lai, ongi täielik nire, madal veel lisaks. Kus on need kurnatud kalad siis näiteks Preedil, Esnal, Vahujõel, Prandil, Vodjal ja lugematul hulgal teistel jõgedel, kus nv käib 5 vahetust üle ?
Mina pakuks, et sellise pisikese lõigu kohta oli seal liiga palju surnud kalu, lisaks veel need, kes kuidagi hingitsesid ja üle tammi aidati. Minu 3a kogemuse peale oli just seal kuidagi palju neid kalu, eriti see 800g tegelane oli ebatavaline.
More
8 years 7 months ago #6993 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nojah jäi arusaamatukus mis on Sinu arust tagasihoidlik jõgi :)
Laipu on nähtud küll, isegi siis kui ei otsi. Tänagi juhtus kalal olles selline paha lugu et 30cm kala endal konksuga kõri läbi tõmbas, elulooma temast kindlasti enam ei saanud. Kurat teab kuhu kaldaalusesse sellised kalad surema lähevad...

More
8 years 7 months ago #6994 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mnjah, 2m jõgi muidugi minu jaoks on ääretult potentsiaalne, kuid ega kui teine näinud pole, siis ei oska ka arvata. Ma olen 2a tagasi korra Preedil surnud kala näinud jões, ca 30cm, ja sellega asi suht piirduski enne tänast. Küll aga olen huvitaval kombel see hooaeg 3 surnud kobrast jõest leidnud, paisunud nagu õhupallid ja soolikad väljas. Kas omavahelise võimuvõitluse tagajärg või miskit muud? Sõber ka sama asja Viljandi järves nägi.
More
8 years 7 months ago #6996 by Via101
Replied by Via101 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tervist kaaskannatajad.

Sai ka siis üle pika aja jõekaldal käidud.
Sättisin ennast hommikul 8ks jõe äärde.
peale 15 minutit püüdmist sain ühe Ca. 50 cm se "kolli" otsa.
Sidur ragises mis kole ja mina aina väntasin. Lõpuks peale "igavikku" kerimist oli ta lõpuks kalda ääres.
Silma järgi vaadates oli vesi kalda ääres Ca. 30 cm sügav, egas midagi mõeldud/tehtud. Astusin siis vette minema ja hetkega olin rinnuni vees/mudas. Sellest väikesest probleemist ei teinud algul väljagi ja hakkasin siis kala taga ajama, see rsk oli leebet lasnud selle kino peale :angry: .
Sealt mudaaugust välja ronides ma arvan et lähedal asuvad metsaelukad ei olnud nii karvast monoloogi veel kuulnud seal looduse idüllis :)
Ühesõnaga mis seal ikka, kakkusin ennast sajatamiste saatel kaldale ja hakkasin siis riideid välja väänama.
Riided enamvähem kuivad ja retk võis jätkuda. Edasise 3 tunni jooksul käis landi otsast läbi ca. 30 kala, enamus seal 30 cm kanti, samuti üks 39 cm ne mõõdukala. Selle pistsin kotti.



Loopisin veel vähe lanti, aga mõte oli ikka selle "kolli" juures.
Sättisin oma sammud tagasi kolli poole , 2,5 tundi möödas ja lootsin et ehk on ära unustanud.
Kokkuvõttes, krdi hea mälu on neil. Loopisin 20 minutit seda auku aga mitte kedagi.

Tagasiteel mõeldes kudemisajale Lammutasin ühe kopratammi ka ära(2 meetri ulatuses).




Kokkuvõttes oli Hää päev, sai üle pika aja ka Forelli maitset tunda.

Seniks, konks näppu.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: kriccc, Justas, Foreman
More
8 years 7 months ago #6997 by Justas
Replied by Justas on topic Jõeforelli hooaeg 2015
:unsure: võib olla viimane väljasõit selles aastas.
Uuendatud isiklik rekord - 46cm.
Tahan veel..
The following user(s) said Thank You: STF, elmerike, wingsuit
More
8 years 7 months ago #6998 by wingsuit
Replied by wingsuit on topic Jõeforelli hooaeg 2015
vaatasin su teisi videosid ka -
see c&r ja "Spasibo" on väga äge :) õige suhtumine!
The following user(s) said Thank You: Justas
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum