Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6681 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ceemic, Su kalad iga nädalaga 100gr raskemaks muutuvad. Väike arvutus näitab, et nädalavahetusel 11.-13.sept peaksid tabama 2,7kg kolli - juhul kui sama trendi jätkad muidugi!
The following user(s) said Thank You: ceemic
More
8 years 10 months ago #6682 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Oleks see nii :D

More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6683 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kuna Jaaniaeg tuleb ilmselt külastada erinevaid tulesid,siis oli eile viimane moment veits kalastada.
Algatuseks tegin kohe läbi kohustusliku higistamisrituaali,et hiljem lihtsam oleks,aga mille käigus sattusin ilmselt liiga kaugele,sest püügi lõpetamise koht ei tahtnud kuidagi enne keskõist hämardumist kätte jõuda.Nii ma siis ukerdasin rägas ja loopisin pimesi roigaste vahele,kuhu ka valges on keeruline teinekord,konksu kinni jäämist kartes, visata.Ja kinni jäid konksud korduvalt,mis tähendas pidevat ajakadu ja riski piiril ,uppumisega riskides, vabastamisaktsioone.
Üks mittesobiv forell ja alakas haug olid juba vabastatud,aga muidu oli suht igav siiamaani olnud.
9 minti peale südaööd aga rabati ühe veidi lagedama ala keskel,mitte sügavas,ja hirmus võngutamine ja pikk sööst järgnesid,tundsin läbi nööri hammaste raginat ja olin kindel haviründes.Ootasin,et probleem,nagu tavaliselt iseenesest laheneb ja mu tagasikerimine saab tavapärasest kergem olema,aga siis hakati nn krokodilli pöördeid tegema ja seda havid veel ei oska.Selge ,forell,aga suurus ei olnud hämaras tajutav,arvasin et mingi kilone väljastpoolt haakunud,sest jõudu nagu oli.Samal ajal helises telefon,aga suhtlse lükkasin edasi.
Kala ei ilmutanud kuidagi väsimuse märke ja mitmeid kordi sain teda silitada,kuid kala sööstis ja tegi veel selliseid pikitelje ümber pöördeid,mida pole varem näinud,kohe pikalt ja meeletu kiirusega.Guru Allpere soovitas sellistel puhkudel nöör järgi anda ja lasta forellil siidiussi kombel kookonisse mähkuda,kuid ma siiski nii ei julge teha.
Väsitamine kestis veel ja veel,kokku vaatasin hiljem kõnelogi järgi,et ca 6 minti jamasin,enne kui näpud turja sain.Ja terve see aeg tegelikult kala suurust ei osanudki aimata.Ilm oli kah pilve tõmbunud ja kui auto juurde jõudsin siis hakkas sadu.
Ja ikkagi ka forelli hambad saavad nöörist jagu.Sõlme juurest oli väga karvaseks nöör läinud ja juba õrna tõmbe peale purunes.Eks see kalapüük ole ikka ka õnneasi.
Kala pikkus minu.2. tulemus l52,5 L56,5 Kaal aga hädised 1826 g. Vasaku poole vunts oli kah kunagi ära kistud.Ja nüüd oli konks jälle selle koha peal kinni,kus kunagi vunts oli.



Attachments:
Last edit: 8 years 10 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: hannes, sven862, lazarus, Foreman, Svennu
More
8 years 10 months ago #6684 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nii kui mõtlen, et võtan aja maha ja annan kaladele rahu, hakkab siin selline triangel. Peab ikka sammud homme jõele sättima.

Õnnitlused, scuba ja ceemic :) !
More
8 years 10 months ago #6687 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eelmine nädal sai korra kalastatud.
Läksime hommikul maru vara, ilm oli perfektne ja kell oli ca 5:25 kui püük algas, kuid mida polnud, oli võtt. Püüdsin 2h täiesti tühja, olgugi, et iga vise oli selline, et kohe tuleb. Seejärel õnnestus 15min jooksul saada 1,04kg ja 1,14kg kalad, üsnagi ootamatute kohtade pealt. Seejärel jälle 3h tühja püüki edasi, küll aga mõningaste togimistega.
Hiljem sai veel jõge vahetatud ja kaldal käisid veel L36,L41 ja L42.

Päeva suurimast on ka video, kui otsa tuli, siis tundus ikka selline 1,5kg kala aga vesi vist pettis ära :) Proovisin üsna agaralt vett sogaseks trampida, et kala oleks veidi rahulikum, kuid kala proovis iga hinna eest soga seest välja ujuda.

The following user(s) said Thank You: hannes, Madis
More
8 years 10 months ago #6690 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Tohoh, esimest korda näen eesti kalastusvideost vähe profimat spinningukasutust, rull pole püügi ajal transpordiasendis, ehk antirevers maas. Varem olen seda näinud ainult välismaistest videodest kus võistluspüüdjad püüavad (Y)
The following user(s) said Thank You: sven862
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum