Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 10 months ago #6652 by sookris
Replied by sookris on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kui palju kogenumad püüdjad oskavad öelda trossi kasutamisest. St kas on marginaalne jõeka võttude vähenemine, kui kasutada peenemat ja painduvat trossi? Lihtsalt küsimus- ehk keegi on katsetanud :)
More
8 years 10 months ago #6655 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kõigepealt püüa vastata küsimusele, milleks Sulle tross jõeforellipüügil. Mis kasu Sa loodad sellest saada? Kas on haug mõne kalli või armsa landi ära viinud? Aga kui lant koos trossiga jõepõhja kinni jääb, siis oled mõlemast ilma. Tunnistan ausalt, et ostsin ka kunagi päris algajana peenikest sõlmitavat titaantrossi, aga loobusin sellest pärast esimest korda.

More
8 years 10 months ago #6656 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Olen ka mina peenikest trossi kasutanud, kuid isegi kõige paremad lähevad üsna kiiresti krussi ja hakkavad püüki segama. Haugile vahel langeb mõni karvatuust saagiks, kuid pole midagi teha, õnneks ei juhtu seda nii tihti, et tross end õigustaks.
The following user(s) said Thank You: sookris
More
8 years 10 months ago #6659 by timo
Replied by timo on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kui paaril viimasel korral on käidud suurematel jõgedel siis, laupäeval seiklesin ühel Lääne-Eesti tõelisel nirel. Veetase oli väga madal ja mõni risti olev puu või peaaegu kuivanud lõik ei lasknud kalal selles nires eriti liikuda. Kokku 6 kontakti ja kuus kala kaldal, neist 2 mõõdus, 1 saledapoolne L40 kotti ja ülejäänud tagasi kasvama.



Ilmselt peab kilokala otsingutel suuna ikkagi mõnele suuremale jõele võtma!

Pikemat lugemist blogist:
minugakalale.blogspot.com/
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes
More
8 years 10 months ago - 8 years 10 months ago #6661 by STF
Replied by STF on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Eile pärästlõunal hakkas paljulubavalt tibutama. Võtsin seljakoti ja spinningu. Mul on nüüd eraldi seljakotid haugi- ja forelliträniga, nii saab kähku kodust minema. Valisin ühe veidi laiema jõelõigu, kus ma sel aastal pole käinud. Vesi oli üsna madal, ja nii sidusin otsa forellivärvides Rapala Long Casting Minnow (8 cm), mis on laisa mänguga ja ei sukeldu sügavale. Forellid olid peidus, alles umbes poole tunni pärast näitas esimene suurem kala ennast, aga see oli ettevaatlik põgeneja. Kerges vihmasajus lendles üsna palju ühepäevikuid, mistõttu ma lootsin, et mõni toituja tuleb konkurenti peletama ja jääb konksu otsa. Aga forelli moodi voobler meeldis hoopis haugidele. Esimene oli päris pisike. Teine sööstis välja rohu alt ja tuuseldas ringi ja otsis pelgupaika nagu forell, viskas isegi mõne salto, tükk tegemist oli tema väsitamisega. Panin haugi kotti. Varsti nägin eemal esimest kala pinnal toitumas. Kaks viset - ja jõuline võtt! Siis hakkas kala end rullima, mässis tamiili pea ümber ja tuli eriliselt puiklemata kaldale. Haug!? Kas tõesti hakkavad forellijões haugidele jõeforelli kombed külge? Nägin veel üht suuremat forelli pagemas ja üks käis lõpuks ka lanti togimas, aga sellega asi piirdus. Ei meeldinud neile ka kiletiibadega nublakas ega kullese moodi karvatuust. Nii et selle jutu oleks võinud vabalt positada haugiteemasse. Lendõnge mehed kirjutavad, et samal ajal olid kuskil mujal forellid aktiivselt pinnas toitumas. Aga meil oli õhtuks haugipraad.
Last edit: 8 years 10 months ago by STF.
More
8 years 10 months ago #6662 by oss
Replied by oss on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Jätkuks eelmistele postitustele kirjutan ka oma mõtetest. Mõned päevad tagasi forellijõel (jõgi mis nõuab lisakaardi olemasolu) üle kümne haugi tagasi loopinud ,hakkasin mõtlema, et targem oleks nad põõsasse rebastele visata.
Eile otsustasin jõe ülemjooksu külastada. Kolme tunniga lasin tagasi ujuma 34 forelli, millest ainult paar tükki oleks mõõdu välja andnud. Seal siis tekkis selline mõte, et mina keelaks neil niredel igasuguse kalapüügi ära ja säästaks neid beebiforelle. Kõik ei kasuta ju neid kidata vähemsüütuid konkse ja mine tea palju selliseid kotti rändab?
Need muidugi minu isiklikud arvamused.

Oss
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum