Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 2 months ago #4279 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Jeps, see too koht on :D Eks näis, mis homne toob, vaatan ehk mujale.
More
10 years 2 months ago #4283 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 5
Küll on ikka toredad kohtumised ja koha meenutamised :D :D Ma ise käin vist valedes kohtades sest kui ma kedagi kaasa ei kutsu siis ei näe ma kedagi.(kui aus olla siis 1 kord nägin kogemata INIMEST)

More
10 years 2 months ago #4284 by Meelis365
Replied by Meelis365 on topic Jõeforell vol. 5
Tere forellikütid. Plaan sel hooajal ka tõsisemalt jõekat püüdmas käia. Kuna aga jõgesid ei tea, siis ei jäänud muud üle, kui lisaleht soetada ja seal kirjas olevatele niredele ring täis teha. Lugedes aga seda foorumit siin, tundub, et osad teist neile tasulistele jõgedele väga ei satugi ja käite mööda oma avastatud kraave, kus liiklus teiste püüdjate poolt pea olematu. Siit ka küsimus, et kuda te need valikud teete? Neid kraave ju terve eesti paksult täis ja kõiki läbi käia tundub ulme üritus ühe elu jooksul? Saan aru, et nüüd ütlete, et kraavis võiks olla kruusa ja vesi peaks voolama jne aga seda ju arvuti tagant ei näe, kaarti uurides. Et just kuda see esimene otsus teha, millised kriteeriumid võiks täidetud olla? Või siis jällegi peaks teadma mõnd suuremat jõge, kus forell sees ja siis mööda seda hakata kraavi poole liikuma? :whistle:
Tänud ette!
PS lähen teen täna ühe avastusretke teada-tundud lisalehe jõele, kus teil ilmselt enam midagi avastada ei ole :silly:
More
10 years 2 months ago #4285 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Ava siitsamast portaalist peatükk "Kalastuskohad", sealt "Jõed" ja hakka valima.
More
10 years 2 months ago #4286 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 5
Häbi-häbi suhtumine! Kuhu jääb siis avastamisrõõm? Sellised üritused on juba eos läbi kukkunud, kui eesmärgiks on saak, mitte püüdmine... IMHO.

Aga nirede leidmisest - sõidad ja avastad. Nii teen mina. Kaart võib olla vaid abistavaks teejuhiks. Ka teadmine, et see kraav suubub jõkke, kus on täpik, ei tähenda, et seal kraavis täpik sees on. Ja vastupidi, kraav ei suubugi iseenesest kuhugi erilisse kohta, aga palun, täpikuid sees nii et tapab. Ka ilusaid isendeid. Kraave on tõesti palju. Enamik neist ei kannata püüdmise koha pealt mingit kriitikat, aga on ka tõelisi pärleid. Ja ega siis täpik pole ainus püügikala. Olen sellistest imeniredest saanud päris korralikke ahvenapätse, pooleteistkilose turva, lugematul hulgal hauge ja muidugi veel lugematumal hulgal käidud/loobitud kilomeetreid ehedat loodust. No ja täpikuid loomulikult kah. Mis sa arvad, mis on see tõeline väärtus selles loetelus? Loomulikult käimine looduses ja püügi nautimine. Tahad kala? Preedi, Prandi, Esna, Kunda. Palun. Saad iga 10 minuti järel kellelegi "tere" ja "kuidas täna kaladega lood on?" öelda. Tahad rahu ja vaikust ja püügi nautimist, lähed X kraavidele. Kala ei pruugi sealt saada, aga püügikaifi saad kordades enam. Veelkord - IMHO.
The following user(s) said Thank You: Meelis365
More
10 years 2 months ago #4287 by Rainer
Replied by Rainer on topic Jõeforell vol. 5
07.02.2014 sai selle talve teine forkapäev tehtud ühel teadatuntud jõel.

Tegemist on minu jaoks alles teise forellipüügi hooajaga ja esimese hooajaga talipüügis. Hommikune äratus oli 05:30 - hambad puhtaks, alla kööki, kiire söök kaasa ja midagi ka kohe hamba alla ning edasi juba sõber peale ja jõepoole teele. Püüki alustasime 7:30 ja lõpetasime 17 paiku. Ilm oli mõnusalt soe, kuskil paar kraadi üle nulli. Kahjuks unustasime eelneval päeval ehituspoest läbi minna ja camoülikonnad jäid maha - pidime lihtsalt rohkem hiilima, mis on tegelikult täitsa põnev.

Püügipäeva jooksul kasutasin ainult 2 erinevat lanti. Umbes 90% päevast oli otsas Are voobler ja paaris sügavamas augus sai kasutatud ka suuremat Rapala Countdowni lanti. Landikadu oli 0, mille üle on mul äärmiselt hea meel. :)
Kala oli jões palju (valdavalt siiski väikesed) ja kaldalgi käis mõni. Täpsemalt käis kaldal kalu kuskil 8 ringis ja suuremaks ning mäkimisväärsemaks (minu jaoks) isendiks oli L40 cm nigela toitumisega forell. Lisaks tuli paar 36-37 cm kala, kes olid oma pikkuse kohta ikka tublisti kehakamad, kui too 40-ne. Kõik kalad, kes kaldal käisid, läksid minust edasi ujuma/kosuma (C&R). Üleüldse olen pigem seda tüüpi kalamees, kes püüab kala eeskätt püügimõnu pärast, aga ka looduses olemise ja tervisliku ajaveetmise eesmärgil. Suurtematest (mõõdus) kaladest teen üldjuhul kiire pildi, kaalun, mõõdan ja suuremjagu kordadest vabastan.
Hooaja jooksul proovin kirja panna, kui pika maa maha sõitsin, kui palju mõõdus kalu tabasin ja kui suured olid märkimisväärsemad isendid ning kui palju tuli kotikalu ja C&R kalu.

Eelmisest hooajast niipalju, et siis jäi rekordkalaks 42cm paksuke, kes läks minust edasi ujuma. Sellel hooajal alustuseks küll kõhnake 40cm, aga eks tasa ja targu tuleb suurtemate poole liikuda.

Pilt ka siis L40 kalast
Attachments:
The following user(s) said Thank You: Ilves
Time to create page: 0.228 seconds
Powered by Kunena Forum