Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 4 months ago #4088 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Ehk pakub huvi flyfisheris käiv arutelu:
www.flyfisher.ee/viewtopic.php?f=1&t=89
The following user(s) said Thank You: lepik
More
10 years 4 months ago #4090 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforell vol. 5
Eelpool mainitud arutelus räägitakse forellipüügi eeskirjade võimalikust muutmisest. Ühe ettepanekuna on ka alammõõdule lisaks ülemmõõdu määramine forellile. Minu arvates enamus kalastajaid ei ole taoliseks muutuseks valmis ja see vaid põhjustaks eeskirjade rikkumisi. Suured kalad on küll veekogus vajalikud, kuid kui palju leiduks kalastajaid, kes oleks valmis oma "elukala" tagasi laskma? Eriti algajaid kalamehi? Kardan küll, et suur osa kalastajatest hakkaks seda ülemmõõtu kiusuks pidama ja isegi sellest tulenevalt kogu "mäda" eeskirja eirama. Mõni nõrk koht võib kogu hea plaani nullida.

More
10 years 4 months ago #4091 by lepik
Replied by lepik on topic Jõeforell vol. 5
Kui ma saan elukala, siis võin ta ka tagasi lasta kuid mingil kujul tahan selle sündmuse jäädvustada, kasvõi enda jaoks. Ma pole kindel, kas üksi telefoniga ja kuskil poolpimedas võsas see pilt välja tuleb. Sest oleme ausad......päris paljudele meestele on see oluline, et saaks suurest kalast pärast rääkida ja pilti näidata. Ei ole lõbus neid elukalu tagasi lasta ja pärast ilma tõestusmaterjalita kõva meest mängida. Mõned vist loobuksid üldse püügist. Kindlasti tekitaks selline otsus paksu verd ja kutsuks seadust rikkuma.
More
10 years 4 months ago #4093 by berku
Replied by berku on topic Jõeforell vol. 5
Kui kiire klõpsuga hakkama ei saa, on foto tegemine üldse paras loomapiinamine.
More
10 years 4 months ago #4099 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
No kui aus mees oled, siis ei tohiks ju probleemi olla sellega, et teised ka usuks :p
Mul isiklikult pole vahet, kas teised usuvad või ei :D Enamusele nagunii see kala mõõt suurt ei ütle.

Eks kõik need plaanid seda kala kaitsta on toredad, kuid usun isegi, et ülemmõõdu määramisel karistatakse lihtsalt ausaid kalamehi ja suur osa ei peaks sellest kinni. Kõik need plaanid on kasutud kui see meie "järelvalve" ei parane. Pane mis tahad sinna eeskirja....pole kontrolli, pole tulemust. Muidugi võiks ka veel meie kalastuskultuuri edendada aga see võtab veel kaua kaua :)

Ma ei tea paljud teist on pidanud oma püügiõigust tõendama jõe ääres :o? Ise pole iial inspektorit kohanud ja tõenäoliselt ei kohta ka. Loa eest maksan lootuses, et ehk on abi...kuid karm reaalsus on, et lubadest kogutud raha on olematu. Pealegi läheb see kuskile ühiskassase. Ise võiksin 64€ ka selle loa eest maksta aga tõenäoliselt väheneks lubade müük seda enam.

Ise olen mõtelnud, et võiks kuskile väiksemasse niresse asustada aga pole maime saada ja iga kala ei sobi ka kõikjale :/

Mina muidugi ei kurda, et forelli vähe oleks :) Õnneks olen ma noor ja ei pea meenutama, et kollid maru tavalised olid......vb 20 aasta pärast mõtlen helgelt kilosele kalale.

Edu ja jaksu kõigile, õige natuke veel kannatada :):)
More
10 years 4 months ago #4107 by Matu
Replied by Matu on topic Jõeforell vol. 5
Mul selline küsimus et kas keegi teab kullavere jõge ja kui teab siis kas seal on forelli või ei ole.Olen kuulnud et on aga ise pole ühtegi saanud ja näinud ka ei ole et keegi oleks saanud
Time to create page: 0.146 seconds
Powered by Kunena Forum