Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 5

More
10 years 3 months ago #4193 by karlan
Replied by karlan on topic Jõeforell vol. 5
Ma ise proovin veel kevadel silikonidega püügi ära just sellistega mis imiteerivad kaani ja võib olla ka kala sarnaste silikonidega paar videot ka kuidas Saksamaal püüavad:

More
10 years 3 months ago #4194 by Matu
Replied by Matu on topic Jõeforell vol. 5
Ma tahaks teada kust saab häid leeche osta äkki keegi oskab mõnda poodi soovitada.

More
10 years 3 months ago #4195 by Matu
Replied by Matu on topic Jõeforell vol. 5
Ning kas leechiga püüdes kasutada pigem lühikest või pikka ritva
More
10 years 3 months ago #4196 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 5
Olen jõesti leidnud 3 leechi, üsna veidrad nägid välja, hiljem avastasin, et neid müüakse Salmos.

Ritv on maitse asi, minul kasutusel peamiselt 1,80 ja 2,4m ridvad.....täiesti vastavalt tujule :) Aga test ei tohiks olla mingi ülikerge, pigem light. Muidu see jõnksutamine "kaob" ridva sisse ära.
More
10 years 3 months ago #4201 by djmagnus
Replied by djmagnus on topic Jõeforell vol. 5
Poes paraku neid häid leeche ei müüda. Aga kui oled algaja forelli mees, siis mina eelkõige soovitaks väikseid pöörlevaid, SEST nendega kõige väiksem võimalus, et sa kasutad peibutist valesti. Pöörlevaga lihtne forelli jõel, viskad ja kerid ja lant teeb töö ise ära.
Leechi püük aga eeldab head ''tunnetust''. Sa pead oma ridvaga väga hästi läbi saama.

Leech on hea peibutis AGA ta pole mingi maagiline asi. Jõeforell on väga kõrge ründe instinktiga, seega ründab ta kõike mis suhu mahub ning liigub. Mina olen pigem täheldanud, et mida paremini jõekas saaki näeb seda parem, ehk siis mina kasutan just vastupidi ERKSAID toone.

Head jõeka õnne uuel hooajal MATU!
More
10 years 3 months ago #4202 by berku
Replied by berku on topic Jõeforell vol. 5
Pöörlev on kahtlemata hea lollikindel asi jõekapüügil, kuid mõned väikesed vooblerid landikarbis ka halba ei tee, seda eriti just kevadel ja sügisel. Voobleriga, mis sügavale läheb on ka hea sügavaid auke läbi kammida. Sel aastal teen ise leechiga lähemat tutvust, reklaam on olnud paljutõotav. Üldiselt arvan ma, et mida rohkem erinevaid peibutisi kaasas, seda parem on. Kui kalal suu lukus, siis erinevate peibutiste katsetamine võib edu tuua.
Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum