Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Pärnu jõele vesi peale!

More
4 years 8 months ago #10627 by Vertu
Replied by Vertu on topic Pärnu jõele vesi peale!
Äkki nähakse lihtsalt head võimalust tasuta uus kaev saada, kes kindlaks teeb palju seal eelmistel aastatel vett olnud on või mille tõttu just nüüd kaev kuivaks jäi.
More
4 years 8 months ago #10628 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Pärnu jõele vesi peale!
Rääkides Põhjasõja aegsest jõest tuleks meeles pidada ka seni jätkuvat jääaja järgset maapinna kerkimist merest. Pärnus on Rootsi aja järel kerkinud vähemalt 40 cm ja jõe keskjooksul veelgi rohkem. On tehtud isegi arvestusi, et kunagi väga kauges tulevikus voolab Soome lahe asemel Suur-Neeva jõgi.

More
4 years 8 months ago #10630 by nipi
Replied by nipi on topic Pärnu jõele vesi peale!
Küsisin kunagiselt kursaõelt, keskaja tundjalt Pärnust pärit Inna Jürjolt, kas tal on ette tulnud andmeid kaubaveo kohta veeteed pidi Pärnust Tartusse, ütles et ei ole,

sellest veeteest on tehtud rootsi ajal isegi kaart, ja näha oli et kõvasti kinni kasvanud.
More
4 years 8 months ago #10631 by Svennu
Replied by Svennu on topic Pärnu jõele vesi peale!

Vertu wrote: Äkki nähakse lihtsalt head võimalust tasuta uus kaev saada, kes kindlaks teeb palju seal eelmistel aastatel vett olnud on või mille tõttu just nüüd kaev kuivaks jäi.


Kui ma omale maja ehitasin ja sellega koos ka puurkaevu rajasin ilmus aasta pärast välja üks 500m eemal, teispool maanteed elav naabrimees, kes hakkas mind süüdistama, et tal kaev kuivaks jäi, sest ma olevat veesoone puurkaevu rajades tal läbi lõiganud. Ma soovitasin tal tõendid koguda, et just minu puurkaevu tõttu tal kuivus saabus ja seejärel kohtusse pöörduda. Siiani pole hagi tulnud ja ilmselt ei tulegi aga on vägagi tõenäoline, et nüüd on ta ka üks nende seast, kes olukorras uut võimalust näeb :)

4km kaugusel on raske ette kujutada, et paisjärve tõttu kaev kuivale jääb aga mine tea, võibolla tõepoolest. Samas salvkaevud jäävadki põuastel suvedel kuivale - on alati jäänud ja jäävad edaspidigi. Kindlasti on ka Põlvamaal ports salvkaeve, mis täna kuivad on. Selles Sindi paisu süüdistada oleks natukene narr.
The following user(s) said Thank You: Täpik
More
4 years 8 months ago #10632 by nipi
Replied by nipi on topic Pärnu jõele vesi peale!
More
4 years 8 months ago #10633 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Pärnu jõele vesi peale!
29.07 ilmus ERR-s halvustav uudislugu Sindi kalapääsust ja kaks päeva hiljem juba paljus eelmisele tuginev lugu Linnamäe tammist. Kokku jääb mulje Linnamäe paisutajate uue aktsiooni algusest.
Time to create page: 0.129 seconds
Powered by Kunena Forum