Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Haugipüük - saagid, näpunäited, küsimused jm

More
4 years 6 months ago #10748 by priitp
Õnnitlused Rainer!
Ilus kala ja mõnusad emotsioonid! (Y) :)
The following user(s) said Thank You: Rainer
More
4 years 6 months ago #10749 by Rainer

Hein wrote: Johhaidii! Hea et kümnest ei saanud, nüüd on mõtet edasi püüdmas käia.
Kas paat on enda oma või laenasid kuskilt - paistab olevat korralik kalapüügipaat püügiplatvormi, vöörimootori ja muu hea-paremaga.


Paat sai selle aasta augustis Rootsist toodud. See platvorm on eelmisel omanikul endal ehitatud, mina vaid uue vaipkatte sinna peale panin. Vöörimootoriga enne kogemus puudus, aga olles seda nüüdseks juba mõnel püügil kasutanud, siis ilma liialdamata võiks öelda, et see vidin on kalamehe parim sõber! :cheer:

priitp wrote: Õnnitlused Rainer!
Ilus kala ja mõnusad emotsioonid! (Y) :)


Tänud Priit! (Y)

More
4 years 6 months ago #10752 by Rainer
Kuramus, viimati sai video nii kiiresti kokku klopsitud, et kala vabastamise osa oli videost välja jäänud. Nüüd sai see viga parandatud.
Nö õige video:
The following user(s) said Thank You: hannes, Karlil, Foreman, Täpik, Mr.Black, priitp
More
4 years 6 months ago #10765 by Rainer
Alustuseks soovitan kõigil broneerida endale tunnike ning tuua kapist külma õlut!

Sai siis elus teist korda Soomes Turu saarestikus kalal käidud. Kui esimesel korral tänavu kevadel just millegagi hõisata ei olnud, siis nüüd läks samas kohas märksa paremini - isegi üllatavalt hästi.

Püügiaega oli meil neli päeva, millest kaks täis- ja kaks poolikut päeva. Kohe esimese päeva õhtupoolikul esimesi viskeid tehes oli aru saada, et seis on parem kui kevadel ja kala sööb. Umbes 2 tundi saimegi püüda kui esimene koll paati tuli. Kohe esimesel õhtul sai latt päris kõrgele aetud - 9,8 kg ja 109,5 cm haug.



Nelja püügipäeva jooksul minu suurimad 4,9; 6,1; 7,6 ja 9,8. Sõbral jäi seekord suurimaks 4,4 ning teisel paatkonnal 3,6. Veel oli päris mitmeid 1-3kg kalu, kes osad ka fileeks said.

4.9 kg


6,1 kg


7,6 kg


See 7,6ne pakkus ikka mega emotsiooni. Alustades sellest, et reetis oma asukoha ning siis samasse kohta loopides jubeda pauguga otsa kargas. Kuna sidur oli ka selle kalaga kuidagi lahjemas seades, siis möllu sai kogu raha eest.

Ei hakka pikka juttu kirjutama, sest videost saate ise vaadata mis täpsemalt toimus. Kahjuks olin mina ainuke kellel kaamera rinnal, seega kaadrid võib-olla veidi ühetaolised.

Videos on vähe tilu-lilu ja palju kalu. Nüüd avage õlle ja nautige:



Edu kalavetel!
The following user(s) said Thank You: hannes, Karlil, Svennu, Täpik, priitp
More
4 years 1 month ago - 4 years 1 month ago #10944 by Hein
Laupäeval lõppes talvine (sellel aastal kevadine) haugihooaeg. Ilm keeras, nagu kiuste, just nädalavahetuseks väga tuuliseks ja miinusesse, kuid mis teha, ilma ma valida ei saa ja töö- ning puhkepäevad on ka kõrgemalt poolt kokku lepitud...
Viimast (või viimaseid) hauge läksin püüdma Vastse-Kuustesse. Tuult ja lainet oli nii palju, et avatud kalda ees oli näha, kuidas laine kaldalt soga vette peksis. Võtt oli kehvake nii tuule eest varjulistes kui ka avatud kohtades nii et saagiks jäi vaid 1 haug. Töökaaslane sai mõned võtud lisaks, aga kätte ei miskit.
Last edit: 4 years 1 month ago by Hein.
More
4 years 3 weeks ago #11098 by Kalaportaal.ee
Kaladel on kell samuti ees. Võrtsjärves koevad haugid kuu aega varem

Jäävaba talv on segamini löönud ka Võrtsjärve asukate elu. Kui tavaliselt koeb haug Võrtsjärves aprillis, siis tänavu on paljud noist seda juba praeguseks teinud.


Time to create page: 0.117 seconds
Powered by Kunena Forum