Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Haugipüük - saagid, näpunäited, küsimused jm

More
5 years 8 months ago #10074 by Karlil
Risto tegi kihvtist päevast kokku ka ühe video:

The following user(s) said Thank You: hannes, elmerike, Täpik
More
5 years 8 months ago #10093 by alice
Ka nii võib haugi püüda

More
5 years 8 months ago #10095 by pakri
Isegi selliselt ühe haugipulga saanud nagu seal alguse klipis.A need vennad seal vist kudekala võtavad?
More
5 years 7 months ago - 5 years 7 months ago #10120 by ROBIN
Täna hommikune saak merest. Samapalju oli veel võtte ja järgiujumisi. Väga kaiff püük 2-12gr ridvaga. Korras päev võib öelda. ;)
Attachments:
Last edit: 5 years 7 months ago by ROBIN.
The following user(s) said Thank You: STF, Täpik
More
5 years 6 months ago #10162 by Rainer
Käisin siin ükspäev veits haugi kimbutamas ühel Viljandimaa väikejärvel. Viimasel ajal olen hakanud rootslaste eeskujul püüdma suurte kummilantidega ja peab tunnistama, et see püük on täitsa lahe. Kuigi minu hinnangul Eestis veel väga ebapopulaarne.

Panin väikse video ka kokku

The following user(s) said Thank You: hannes, Karlil, Täpik, Tanelad
More
5 years 6 months ago #10163 by raikoj
Jep, suured lutid ruulivad.

Eile sai saarel käidud, nagu ka kuu aega tagasi ja nagu eelmise korra kogemus õpetas – millegi pärast lähevad suured lutid haugidele rohkem korda, kui miski muu. Marupalju äraminekuid oli eelmine kord ainult, aga võtsin õppust ja tegin kõigil rakendustel kolmikud "lahti tulevaks", olin selle pisiasja unustanud.



Aapualt laenasin ka bellika. Umbes tund aega võttis, et saaksin aru kuidas sellega manööverdada on võimalik. Vees olles avastasin ka, et olin maha unustanud ankru, kahva, kongitsa ja noa. Vastu tuult ikka annab annab sulistada sellega. Püüda sain ainult nii, et otsisin kivi, millest lestadega kinni saab hoida. Aga palju aega ei möödunud, kui kala otsas oli. Ilus kala.





Parajalt suur ja parajalt agressiivne, et teda käega välja ei saanud tõsta. Lasin tal tantsu teha ja ootasin kuni tuul mu randa kannab. Aga kuni kümne minuti möödudes avastasin, et kallas on veel kaugel, konks tundus väga õrnalt kinni olevat ja kala tundus taltsas olevat juba. Sain tal turjast kinni ja tõstsin kotti. Adrekat kui palju. Järgmise viskega oli ka kohe kala otsas, aga selline napilt mõõdukas, kelle esimese rapsimise peale lendas luti saba kümne meetri kaugusele.



Bellykaga kahjuks rõõmu kauaks ei olnud. Läksin uuesti avamerele, tuul vaibus, aga korraga hakkasin sisinat kuulma. Arvasin, et mingi luik või hani on lähedale tulnud, aga sisin muutus varsti mulinaks. Tuul õrnalt puhus veel kalda poole ja lasin ennast triivida püüki jätkates. Paarsada meetrit enne kallast, aga avastasin ennast täitsa kreenis olevat ja vesi tuli lestadega korralikult vahtu pesta. Jõudsin ilusasti kaldale.



Kala L-82 ja 3,3 kg. Sõber püüdis pigem väikeste luttidega. Sai tunduvalt rohkem võtte ja kotti pani kaks pooleteistkilost. Saaremaa kohta oli sitt võtupäev, aga adrekat oli mitme püügipäeva eest. Haugi püüdes keskendun ilmselt ainult suurtele luttidele nüüdsest.
The following user(s) said Thank You: hannes, STF, Rainer, Karlil, Täpik, Luix
Time to create page: 0.141 seconds
Powered by Kunena Forum