Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2016

More
8 years 2 months ago #7736 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Oki mehed. Ei hakka vaidlema siin ja jätan edaspidi jõe nimed enda teada.
More
8 years 2 months ago #7737 by aivo koertega
pekki see vahukas-seal aind alamöödulised siblivad4 tundi ja ei miskit

More
8 years 2 months ago #7738 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Ära valesti aru saa. Minu kommentaar ei ole üldse paha pärast aga mis Sa siis arvasid? Et marsid kohale ja tuled kolme mõõdukalaga tagasi peale 4h püüki? Kindlasti ei ole tegu sellise jõega, kus on lihtne püüda, rääkimata kala kättesaamisest. Absoluutselt iga jõgi nõuab pühendumust ja tundmaõppimist. Seda naljakam näib see tormijooks sinna viimasel ajal.

Makrell, võrreldes 5+a taguse ajaga on igal pool kalu vähemaks jäänud. Igal jõel on käijaid rohkem ja rajad aina rohkem mudased. See, mis oli vanasti, on minevik. Elama peame paraku tänapäevas ja heietada selle üle, et küll oli tore kunagi varem seal vahukal teatud seltskonna siseringis käia ja suuri kalu püüda, pole mõtet. Mäletan isegi aega, kui põldudevahelisel pikal sirgel ujusid vahepeal torpeedodena kenad kalad mööda. Täna on uus situatsioon, kus see sirge on phm kalatühi - hea õnne korral mõnd mõõdukala näed, kui sedagi. Aga et nüüd heietama selle üle hataka, et oioi, küll oli kunagi seal tore ja nüüd nii mõtetu? Kas see muudab miskit?
Kõigil kodanikel on õigus viibida looduses ja kui vastavad load olemas, siis püüda loodusest kala, jahtida loomi/linde. See, et sinu endisel lemmikjõel käib tänapäeval iga päev 2-3 meest ning selles süüdistada ühe endise sõbra videot, on natuke ülekohtune, kas sa ei leia?
Pigem võiks asja sedasi näha, et peale seda, kui jõgi lisalehele kanti, hakati seal palju rohkem käima. Eks see lisaleht ju paras reklaam ole oma olemuselt? Selle küsitud tasu jaksab ka töötu abirahade või pensioni eest kohalik mees maksta.
More
8 years 2 months ago - 8 years 2 months ago #7739 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Lisalehest veel. Õigemini seal olevatest niredest. Võtame nüüd kaks äärmust - Norra oja ja Pärnu jõe lõik. Need kaks veekogu on OMA OLEMUSELT piisavalt erinevad, sellega vast nõustuvad kõik, kes neil püüdnud või visuaalselt näinud. Minu küsimus oleks, et kui palju mahub jõgesid ja/või jõelõike nende kahe vahele, mis OMA OLEMUSELT sarnanevad neile? Selliseid jõgesid on ju tohutult, mis pole kaardile märgitud aga kus ometigi on forell sees ja ongi pigem oma olemuselt forellikad, kui misiganes muud jõed. Samas pole ilmselt ükski mees sellega nõus, et tema "salalõik/salajõgi" lisakaardile kantaks, kuna sellele järgnev on juba ette teada.
Kui riik tahab eri kalaliigilt saada eri tasu, siis võiks äkki ollagi võimalus osta "jõeforelli püügiloa" ja sellega saab püüdja õiguse, antud kala kotti panna ning püüda kust iganes, v.a aastaringse keelu all olevad jõed + liigi keeluajal. Muul juhul püüa palju tahad ja kust tahad, kuni forelli kotis pole, oled õige mees ka ilma loata. Kõike seda jõgede nimesid nimetamata. Minu meelest oleks selline võimalus palju läbipaistvam - hetkel püüab kesiganes ja millaliganes mõnel sellisel nirel, kus püügikalade populatsioonist on 90% forellid ja ei maksa selle eest mingit lisatasu.
No ja kui keegi kardab, et siis hakatakse vahukal massiliselt haugi ja ahvenat keeluajal püüdma, siis pangu neile praeguses nimekirjas olevatele jõgedel lisakeeld juurde - anyway on nad juba n.ö teada-tuntud jõed. Lisakeeluks siis näiteks püügivahendiga kallasrajal viibimise keeld 15.09-01.02

Ma ei hakka siin konkreetseid nimesid nimetama aga tõesti jääb arusamatuks, mille poolest need norra ja pärnu jõe lõigud erilisemad on kui paljud-paljud teised, kus forell täiesti domineeriv liik on ja pigem mõni teine kala on erand, kes otsa hakkab.
Last edit: 8 years 2 months ago by Svennu.
More
8 years 2 months ago #7740 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Svennu kle ma lugesin mitu korda sinu viimaseid kommentaare ning ei saanudki heasti aru mida selle jutuga öelda tahtsid. Jääb mulje justku üritaksid musta valgeks rääkida. See mis ma oma eelmises kommis kirjutasin on sulatõsi ja sa tead seda isegi. Ja ma ei teinud seda enda pärast, vaid nende kalameeste endi pärast kellele seal kandis meeldib käia. Ise käivad ja reklaamivad, kutsuvad rahvast kokku jõekesele mille püügilõik on nii väike, et jõuab poole päevaga läbi jalutada. Nagu mainisin ei ole mina seal mitu aastat käinud. Ka ei ole ta olnud minu lemmikjõeke, ei maksa asju välja mõelda. Selle jõekese häving sai alguse just sellest mida varem kirjutasin. Forellijõgede nimekiri on väga pikk ja avalik kõigile. On ta siis Järva alas või mujal Eestis, paljast jõe nimest ei piisa. On ka teisi jõgesid mis ei ole kaardi nimekirjas, kuid on samuti reklaami ohvriks langenud. Vaadake lennukameeste lehele kui pikk on see nimekiri seal ja see polegi ju veel kõik. Maksab konkreetne reklaam konkreetse jõe kohta ... näit. käisin vahukal sain mitu kala kotti või nägin kena poole meetrist järgi ujumas või midagi säärast. Need on faktid mis panevad rahva liikuma. Ühel kehval päeval jõuab sinna seltskond kes ei söanda nii paljugi vaeva näha et spinna näppu võtta, vaid veavad kaasa väikse aku. Sellised asjad on tänapäeval ikka veel võimalikud mis sest et keelatud. Kas kellegil tõesti jäi mulje nagu mina keelaksin kellegil kusagil kalastada? Ma üritan vaid aidata, et omad vitsad hiljem ei peksaks. Ma ise olen saanud korduvalt ja see teeb ettevaatlikuks. Ei taha samasse pange enam astuda, ärge teisedki astuge.
Svennu on ilmselt edaspidi nii lahke ja räägib kõigist oma jõekatrippidest netis avalikult. Millise kala sai milliselt jõelt, milliselt lõigult ka soovitavalt ikka. Ja kõikidest jõgedest räägime mitte ainult neist mis on juba niigi suure kella külge riputatud. Sellest ei tule ju mitte miskit halba, terve jõgede nimistu on kõigile nii kui nii avalik. :)
More
8 years 2 months ago #7741 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2016
Käige ikka kõik nendel loosungilepandud jõgedel, saab mujal rahulikumalt püüda.
Ega me nälja tõttu kalal käi ning iga kord ei peagi kala saama, siis tuhmuks kirg ruttu.
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum