Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 7 months ago #6978 by OM
Replied by OM on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Täna taaskord tiiru lõuna Eesti jõele tegin. Ilm oli paljulubavalt halb kui jõe äärde jõudsin, kuid see mind väga ei heidutanud ja püük võis alata. Jõgi tundus viimase külastusega võrreldes ilusam, veetase oli kõrgem ja kõik oli justkui vana aga uues ilusas kuues.
Mõned püügikorrad tagasi olin õnnetult oma prillid ära lõhkunud, vahetult enne tänast ostsin uued ja otsustasin siis võtta juba natukene kallimad. Prillivalik õnnestus, prillid olid väga head ja mugavad, kartsin liiga tumedat värvivalikut, kuid kartus sai kiirelt unustatud.
Rullil oli eelmisel püügil IARiga jama ja see ei rakendunud enam regulaarselt vaid siis kui tuju tuli, ei hakanud enam kellegi ukse taga kraapima ja panin siis siin seal kuuldud praktikasse ning kiskusin väiksekese pilbasteks, puhastasin ära ja määrisin uuesti sisse. Ühtegi juppi üle ei jäänud ja soojas toas töötas ka ilusasti, isegi kergemini kui varem. Tänane püük oli ühtlasi ka test, kas IARi probleem sai lahendatud ja kas rull peab ikka püügipäeva vastu.
Püügi alguses midagi erilist ei toimunud, nägin väga palju pisilasi ringi ujumas aga suuremat kala näha polnud. Kuid korraga ühte puu alust mitmendat korda läbi visates justkui midagi sähvatas, nägin, et keegi nagu korraks landi poole kiirendas, kuid kohe ka seisma jäi, lõpetasin minagi kerimise, väike paus nii kalale kui endale, kala ei suutnud kiusatusele vastu panna ja ampsas siis minu jalge ees Rando valge tagumise kolmiku ilusasti suhu. Kala käes.




Jätkasin püügiga, jälle oli mõnda aega üsna vaikne. Läks järjest pilvisemaks, jahedamaks ja hakkas vihma sadama. Ei lasknud ennast sellest väga heidutada ja jätkasin püügiga. Mõne aja pärast taaskord kalaga kontakti sain, rabas kenasti lanti, nägin eemalt kala külje ära ja oligi kõik, tundus, et vast isegi oli mõõdus kala. Natukene aega hiljem jäi eemalt üks huvitav koht silma, ei saanud päris täpselt aru, kas on potentsiaalne või mitte aga miski mind sinna poole kiskus. Ilus pikk vise täpselt õigesse kohta ja koheselt ka kala taga. Oli juba tunda tugevamaid liigutusi ja tõmbeid, kuid neid kahjuks väga lühikeseks ajaks... :(
Vihma hakkas üha rohkem ja rohkem sadama ja suvi vist hakkab meie maalt ära minema, riietus oli liiga suvine ja täitsa külm hakkas. Silmitsesin taevast, see oli väga hall, ükskõik, mis suunda ma ka ei vaadanud. Raske südamega otsustasin koju ära minna. Teadsin eelmisest korrast, et maastik on väga ebardlik ja vastik, kuid tuli minna. Mõnus ninani hein, kõrged pokud, millede hein oli üksteisest kõvasti läbi kasvanud, ei teinud meeleolu just kõige rõõmsamaks aga kahlakatega sealt läbi rammides vähemalt tundsin, kuidas soojus kehasse tagasi tuleb ja vägisi jõe äärde tagasi kutsub. Kui natukene üle poole tee oli läbitud siis vihmasadu sekundi pealt lõppes. Vaadates tagasi siis kohe üldse ei olnud soovi tagasi sinna pokude vahele seiklema minna. Teel auto poole tärgatas mõte, et autos ju teine särk ja dressipluus ka ning kiviga visata on üks teine vahva lõik. Mõeldud tehtud. Kiire riiete vahetus ja uuele lõigule.
Uuel lõigul kohe alguses oli näha aktiivsust, küll väiksemate kalade poolt aga ikka siin ja seal keegi togimas käis. Poolel lõigul olles oli viimase külastusega tekkinud juurde 2 kopratammi, mis tammide taga vee kõvasti kõrgemaks oli tõstnud, kuid vesi oli ikkagi väga selge ja nii kala kui püüdja seisukohast tundus jõgi paljulubavam kui varem ja ma jätkasin püügiga. Üsna varsti ühel pikal sirgel keegi korralikult rabas lanti alt, tundsin tugevaid tõmbeid, korraga justkui tühi lant minu poole tuleks, kerisin edasi mõttes juba vaikselt vandudes, kuid siis märkasin. et hoopis üks priskem tegelane lant suunurgas minu poole kihutab. Mõistsin, et tegu juba natukene suurema kalaga ja miski ei ole veel kadunud. Hakkas meeletu trallitamine, korraks sain kala pinda ja oh üllatust tegu oli vikriga. Kalaga maadeldes endamisi mõtlesin ja ei meenunud mulle mitte kusagilt, et selles kohas sellist kala üldse olla võiks. Kala ei näidanud mingeid väsimise märke, õnneks oli tegevuspaik üsna sügav, ilma rontideta ja sain temaga seal korralikult askeldada. Kala tiirles ümber minu tehes igas suunas väga pikkasid sööste, meenus eelmine aasta, kui olin spiraali keeratud nagu cheetose spiraalne maisi maius ja oma ilusast kalast ilma jäin. Seekord endamisi muiates, keeruta keeruta, seisan kõval ja tasasel pinnal. Lõpuks siis läbi suure häda, kala mitte ei väsinud, vaid hakkas vaikselt hoogu maha võtma ja sain ta siis lõpuks kaldale.

Kala L48, 1230g.

Üllatus mis sugune. Pakkisin oma tavaari kokku ja liikusin jõe äärest ära. Jäin püügipäevaga väga rahule. Prillid, rull, mis kenasti tööle jäigi, üllataja, hea võitlus ja mõnusad emotsioonid.

Jõudu ja jaksu.
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, timo, elmerike, Foreman, Svennu
More
8 years 7 months ago #6989 by Mazola
Replied by Mazola on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Sai siis eile hooaja viimane püügipäev tehtud. Kaasas nagu ikka spinning landid ja lisavarustusena oli kaasas ka reha :)
Hooaja lõpu puhul, nagu ka eelmine aasta korrastasin koelmu kohta. See aasta aint võtsin natukene tõsisemalt käsile ja võtsin reha kaasa, et oleks natukene kergem kive laiali ajada . Päevaga tegin korda kuskil 13-15 koelmu kohta. Osadel oli vaja teha rohkem teisel vähem tööd. Peale selle lammutasin ühe kopratammi ära.. Kavalpea oli tammi ehitanud koelmu peale.

Püügi kohta siis niipalju, et kaldale õnnestus saada kuskil 5 kala kahjuks olid kõik alamõõdulised. Neli tükki sain enda tehtud vobleriga värvusega puna-roheline ja ühe sain leechiga. Lisaks käis korraks otsas ka üks mõõdukala, aga see sai kahjuks otsast ära :(
Ilm oli eile kohati kohutav vihma kallas nagu oa varrest. Kuigi vihma riided olid seljas olin lõpuks ikka läbimärg..
Tugev vihma sadu muutsis vee värvuse ka kohati kohviks. Aga õnneks oma tehtud lant on ergast värvi, et mõnigi isend selle ülesse leidis.
Lisaks sai antud püügipäeval kinnitust ka ajakirjast loetu, et jõeforell ei karda niipalju kahlajat. Omale üllatuseks oli mitu mööda rabamist minust kuskil kahe meetri kaugusel ja üks oli veel samas nina all :)

Hooaeg kala suhtes oli see aasta minule väga vilets. Õnnestus koju tuua ainult üks mõõdus kala ja see oli ka ainult L-39 cm. Aga mõtleme positiivselt, seega on minu arvelt sellel aastal jões paar kudejat rohkem :)
The following user(s) said Thank You: hannes

More
8 years 7 months ago #6990 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Käisime täna üht kopratammi lõhkumas, või õigemini kahte. Tammid on üsna tagasihoidlikul jõekesel, kuid siiski, seal kala on, kudemiseks sobilikud kohad on neist üleval. Lõhkumise käigus sattusime neljale surnud forellile, õigemini oligi ajendiks kuuldu, et seal kalad suremas on, üks neist oli ka selline ca 800gm kala. Kas on tavaline, et kalad vastu ei pea? Paisutused polnud tohutult suured, tammide vahe oli ca 300-400m ja vesi oli ikka üsna külm. On reaalne,et nad lämbusid seal, või tuleks kahtlustada miskit süngemat? Koht on kalastajate poolt väga vähe käidav, kuid siiski üsna avalikus kohas.
More
8 years 7 months ago #6991 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Natuke vähe neid surnud kalu, et mingit mürgistust või hapnikupuudust kahtlustada. Ma pigem kahltustaks inimese kätetööd, C&R-i käigus kala surnuks väsitatud või lihtsalt konksuotsast minemasaanud kala, kes võitluse käigus ennast ära kurnas..
More
8 years 7 months ago #6992 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Madis, sinu variandi välistaks enam-vähem täielikult. Olen üsna kindel, et seal praktiliselt ei käidagi. Tuttav, kes mind olukorrast informeeris käis seal reedel, oli leindnud kalu, kes olid uimased ja kelle sai jõest käsitsi kätte. Ta ei käinud seal püüdmas, lihtsalt sõitis üle silla ja kiikas korraks. Jõgi pole seal 2m lai, ongi täielik nire, madal veel lisaks. Kus on need kurnatud kalad siis näiteks Preedil, Esnal, Vahujõel, Prandil, Vodjal ja lugematul hulgal teistel jõgedel, kus nv käib 5 vahetust üle ?
Mina pakuks, et sellise pisikese lõigu kohta oli seal liiga palju surnud kalu, lisaks veel need, kes kuidagi hingitsesid ja üle tammi aidati. Minu 3a kogemuse peale oli just seal kuidagi palju neid kalu, eriti see 800g tegelane oli ebatavaline.
More
8 years 7 months ago #6993 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Nojah jäi arusaamatukus mis on Sinu arust tagasihoidlik jõgi :)
Laipu on nähtud küll, isegi siis kui ei otsi. Tänagi juhtus kalal olles selline paha lugu et 30cm kala endal konksuga kõri läbi tõmbas, elulooma temast kindlasti enam ei saanud. Kurat teab kuhu kaldaalusesse sellised kalad surema lähevad...
Time to create page: 0.125 seconds
Powered by Kunena Forum