Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6254 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kõrvaline küsimus ka.

Mida arvata Võllingel toimunud metsatöödest? Paljud puud on konkreetselt langetatud jõkke, ma isegi ei tea, kas see on kalade seisukohast hea või mitte. Minu jaoks on see äärmiselt ärritav, selle ma elaks veel üle, et ma sinna heita ei saa, kuid ka liikumine on muudetud märgatavalt keerulisemaks.

Tegelen ise võsalõikustöödega, tean, et looduslikule veekogule ei tohi saega minna lähemale kui 15m (võin eksida, äkki oli 10m), rääkimata nende jõkke langetamisest - minu kogemus on seni selline olnud. Asja mõte on, et loomadel/lindudel oleks varjuline vee ääres olla. Seal on konkreetselt kaldaäär lagedaks lastud, seega on ka olukord kalade jaoks muutunud, varasem varjuline koht on nüüd hoopis lage.

Üks silmaspeetav jupike on kohe silla juures olevast koelmust allavoolu.
Last edit: 9 years 1 month ago by sven862.
More
9 years 1 month ago #6255 by motosport
Replied by motosport on topic Jõeforelli hooaeg 2015
las inspektsioon läheb vaatama! saada neile pildid

More
9 years 1 month ago #6256 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Hea kommentaar Madiselt. Jõeforelliks tuleks lugeda vaid püsivalt paikset vormi. Näites toodud kala geenides on väljendunud siiski ka siirdekala instinktid.
More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6257 by Madis
Replied by Madis on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mulle tundub see ebanormaalne lahterdamine, äkki tekkis jões nii suur toidupuudus, et tuli minna, kuigi tegelikult tahtis ta jões edasi olla. Umbes nii nagu Eestlased soomes käivad. Nad ei muutu ju sellepärast soomlasteks, et vahepeal oli vajadus mujal majandada.
Osades jõgedes laskub ju kala paisu või järve, talvise külma ja kiire voolu eest, ei muutu nad seal teiseks kalaliigiks mingi valemgia.
Eriti nõme on see lahterdamine siis kui keegi saab mereühendusega jõest 4kg jõeforelli ja tropikari kukub haukuma, et tegemist on merikaga. Tegemist on põhimõtteliselt sama kalaga kurat võtaks. :angry:
Last edit: 9 years 1 month ago by Madis.
More
9 years 1 month ago #6258 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Meri või jõeforell, liik on ju iseenesest sama aga lihtsalt kas mere või jõe vorm. Kui kala 2a meres olnud ja 2 jões olnud siis kelleks ta siis tembeldada? Selle üle ongi palju erimeelsusi ja arvamusi aga ma ise mõtlen, et kas kuskil maades on see kokku lepitud või paika pandud, mida võib siis juba jõe vormiks nimetada? Kui ei ole siis oleks see tegelikult ju mõistlik paika panna, et millega siis tegu on või üldse kolmandasse klassi liigitada see kala?
Võllinge kohapealt oleks kindlasti mõistlik teatada olukorrast. Samas ega see forellide kohapealt võibolla kõige hullem ei olegi ju. Varjevõimalused+vees elavatele selgrootutele elamispind. Kindlasti mõjutab see teisi elukooslusi, mille pärast on ka kehtestatud see 10-15m jõe äärest. Kindlasti anda teada Keskkonnainspektsiooni.
More
9 years 1 month ago #6259 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Meri- või jõeforell, meie muidugi võime siin targutada, kuid kas ja kus üldse piir oleks, seda peaks siiski süstemaatikud ütlema.
Time to create page: 0.111 seconds
Powered by Kunena Forum