Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
9 years 1 month ago - 9 years 1 month ago #6225 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mikroskoobi testil on sageli saadud soomustel otoliitide testist erinevaid tulemusi. Soomuse testi tulemus võib kala ka nooremana näidata.
twra4streams.homestead.com/abstract3.html
Last edit: 9 years 1 month ago by Jeekim.
More
9 years 1 month ago #6226 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Oleks vaja teada mehhanismi,miks jões need täpid punased on ja miks meres pruunid.Kui asi seotud karotiiiniga,mida siis kirpvähiliste kestadest saab siis peaks pikemal kirpvähidieedil täpp punaseks minema.Või on asi vee soolsuses,mida ma ei usu.Ja miks merika liha jões hoopis kahvatuks muutub,kas sellepärast,et on harjunud meres suurtest toiduobjektidest toituma ja kirpvähki ei oska jões süüa.Ise pole ma oma teada merikat küll saanud ja ei oska selle liha kohta miskit öelda.Küll olen näinud jõekat,kes elas kirpvähita jões ja liha oli kollane.Täpp aga punane.

More
9 years 1 month ago #6227 by tonuv
Replied by tonuv on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ma seda olen kuskilt lugenud ka kunagi ja meelde jäänud üks arvamus, et kui merekala piisavalt jões, siis karotiini piisavalt saades muutub täpp punaseks. Lisaks kala muutub kindlasti ka keskkonnale omaselt. Üks veidramaid kalu on mul saadud mõni aasta tagasi, päris suur, ühe jõe hästi liivaselt lõigult. Kala oli hästi hele, kergelt pruunikas nagu liiv ja ainult pruunikas täpp (ilma mereühenduseta jõest). Kamoflaaž, ma ütleks :)
More
9 years 1 month ago #6228 by volx
Replied by volx on topic Jõeforelli hooaeg 2015

Jeekim wrote: Ega täppide värvuse põhjal saagi lõplikult forelle määrata. Sel kalal polnud ainsamatki punast täppi, kuid püütud jõest, kus meriforelli võis esineda vaid vahetult peale jääaega.

Kas see on see jõgi kuhu merikanoored asustati mõned kümned aastad tagasi?
More
9 years 1 month ago #6229 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ei, meriforelli pole sinna küll asustatud. Tavaliselt on ka seal forellil ikka punaseid täppe. Ka noored meriforellid on punaste täppidega kuni merrelaskumisfaasini.
More
9 years 1 month ago #6233 by Ilves
Replied by Ilves on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Kala punane täpp oleneb jah toidust ja jõe morfoloogilistest tingimustest.








Need kalad on kõik saadud jõest kus ma võin kindel olla, et merekala sisse ei tule aga puuduvad punased täpid. Mõndadel väiksematel on jällegi rohkem ja mõndadel suurematel on ka üksikult. Üldiselt selle jõe suuremad kalad oma pohladega ei hiilga.
Karlan kui sul on otoliidid, soomused või lõpusekaas alles siis võid mulle anda, saaksin Maaülikooli kalateaduse õppejõududega pilgu peale heita ja võid isegi kaasa tulla uurima neid kui võimalust on.
Attachments:
Time to create page: 0.119 seconds
Powered by Kunena Forum