Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 9 months ago - 10 years 9 months ago #3658 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Kõik kalal koguaeg, et selline vaikus :) ?
Käisin Järvas, kahel jõel. Sain 3tk kotti ja ilusat kala ujus ringi palju. Hommikul lasin ilusa kala oma lollusest minema...häbi tapab siiani. Lõigul kus varem pole haugi näinud oli neid täna lausa 4, 1 leech viidi minema nagu oleks kääridega lõigatud =/

Küsimus leechi proffidele - Väga sagedasti juhtub, et ilus kala tuleb ja ainult kõksab mu leechi või ujub ringi ümber ja sööstab mööda.
Ei saa aru milles asi, liigub ju ta piisavalt aeglaselt, et forka pihta saaks. Ise mõtlen, et kala käib lihtsalt oma alalt leechi minema ajamas. Või äkki ma kuidagi kehvasti mängitan?

Soovitage palun häid ja odavaid kahlamispükse, kummikuga. Ise ostsin miskid ülisoodsad, et ehk saan hooaja mööda..aga ei...vähem kui 10 korda käidud ja õmblustest tuleb sisse nagu kosest, maksid vist miski 42€...
Last edit: 10 years 9 months ago by sven862.
More
10 years 9 months ago #3659 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 4
Sa hakkad forelli-populatsioonidele juba kehvasti mõjuma :)
Jäta ikka mulle ka tulevaks nädalaks midagi ;)

See "kõksamine" toimub kõikide landitüüpidega.
Võimalik, et tuleb territooriumi kaitseks "ära ajama"; vb niisama uudishimulik; vb nägi su ära ja seetõttu ei haaranud jne jne. Iial ei tea, mis neil kaladel mõttes on parasjagu.

Sul olid need "Pihkva polümeeri" PVC-d? Mul pidasid need üle 40 püügikorra vastu (seejuures keskmine püügiaeg pea 10h). Peale seda hakkasid vaikselt murenema ja polnud enam midagi paigata. Kumm väsis lihtsalt ära; talvel -20C, suvel +30C jne...

Kahjuks Norfini soodukas on nüüd läbi. Neid julgen ma küll soovitada oma esimese 7 püügikorra põhjal.

More
10 years 9 months ago #3660 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Ikka jagub sulle ka :) Pole sinu lemmik lõiku piinamas käinud ja viimasel ajal seal autot ka pole olnud. Seega pead kellegi appi kala tassima võtma kui lähed.
Enamjaolt tundub jah, et segan tal kodurahu ja kalad uudistavad....

Kle ei, ostsin miskid tundmatud kahlakad Magazini poest, palju mugavamad kui PVC aga eluiga ikka sama nadi. Eks nad saavad vatti ka, ja kui oleks auk siis mõistaks ja süüdistaks ennast aga just õmblused jooksevad läbi =/ Pean miskit uut soodukat passima, mis sa Norfinide eest maksid? Kalastuskeskuses Kineticu omad vist miski 116€ aga mul see 25% sooduskupong veel alles, ehk tasub ära.
More
10 years 9 months ago #3661 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 4
~75€ olid Norfinid soodukaga...

PS. Kas jõgi oli sama, aga alla- või ülesvoolu?
More
10 years 9 months ago #3662 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Sama jõgi, saadan rohkem infot ;)

Kuidas Behri kahlakad on? bobos suht okei hind..
More
10 years 9 months ago #3663 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Kasutan Behri teist hooaega, enne seda olin DAM-i austaja. Behr on palju kergem ja jalas väga mugav. Kuna ma suudan kahladega hakkama saada mitte üle ühe hooaja, siis selle nhinna ja kvaliteedi suhtega on Behr minu meelest väga hea valik.
Time to create page: 0.110 seconds
Powered by Kunena Forum