Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 9 months ago #3697 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Proovin ka karpi kaasas tassida :) Samas olen ka marja koos kalaga kotti visanud, ei ole ka midagi juhtunud.
More
10 years 9 months ago #3698 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Ma valmistan marja nii: mari kaussi ja peale kuum (ca 80 C) vesi. Solgutan kahvliga mitte üle minuti, siis vesi ära, mari sõelale ja koos sõelaga jooksva võimalikult KÜLMA kraanivee alla. Hüpitan marja voolava vee all natuke aega ja valan kogu kupatuse taldrikule. Eraldan massist marjakotid ja sodi, mis sisaldab veel palju puhast marja. Ma ei viitsi nimelt nokkida. Ja selle sodiga kordan protseduuri - kuum vesi peale (nüüd juba nii, et asjad on kausis koos sõelaga, kuna materjali on vähem), solgutan kuni minuti ja külma kraanivee alla. Vajadusel teen ka kolmanda ringi, aga üldiselt on harilikult kahest ringist küll.

Siis peale sool - TUNDUVALT ROHKEM, KUI TEGELIKULT VAJA, otse sõelas olevale marjale. Ettevaatlikult hüpitades ja keerutades segan soola marjaga. Kahvlit ei kasuta. Sool põhjustab marja vahutamise. Vahu kaabin pidevalt ära lusikaga sõela alt. Niiviisi hüpitan ja kaabin vahust puhtaks seda marja vast paar minutit, siis loputan kergelt nõrga voolava vee joa all, et liigne sool välja saada (tihti juhtub, et saab mage. Siis panen soola juurde, aga nüüd juba nii palju kui vaja, mitte rohkem). Lasen marjal veidi sõelal nõrguda ja taldrikuga külmkappi. Sisuliselt kohe söödav.

Selliselt valmistatud mari jääb klaasjas, pole kõvaks keedetud ja sõna otseses mõttes sulab suus.

More
10 years 9 months ago #3699 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 4
Eilne varahommikune tiir - jõekal suu täiesti lukus, üks mõõduhaug tuli koju kaasa.
More
10 years 9 months ago #3702 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Täna siis peale tööd kiire tiiruke ühel popimal lisalehe jõel. Püüki kuskil 4h....kaldal käis 5 mõõdukala. Ära võtsin L39,L40,5 ja L49. Viimane ka ühtlasi minu uus rekord :):) Kaalu oli sellel poisil 1,49kg(just nimelt poiss). Kõht oli paksult kirpvähke täis ja isegi üks hiireke oli. Välja tuli vast üsna lihtsalt, marsisin 5 minti mööda jõge sabas tal ja midagi hullu ta õnneks ei korraldanud, tundus üsna läbi olevat omadega. Närv oli muidugi viimase hetkeni krussis kuna kahva mul ju pole. Lõug oli ka juba kergelt konks.

www.kalaportaal.ee/kommuun/701-sven862/p...umid=154&photoid=420
More
10 years 9 months ago #3703 by aapua
Replied by aapua on topic Jõeforell vol. 4
Ehee! Sent ja sada jäid siiski "märgist" puudu! Aga ilus ja jõhkralt paks tegelane! Õnnitlused!
More
10 years 9 months ago #3704 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Kaks kuud veel võimalik seda piiri nihutada :D Usku on!
Time to create page: 0.305 seconds
Powered by Kunena Forum