Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikapüügi varustus

More
10 years 3 weeks ago #4447 by melka
Merikapüügi varustus was created by melka
Tere. Oleks huvitav teada millise varustusega mehed merikat püüavad ja millised on just selle konkreetse varustuse plussid ja miinused. Ise olen algaja merest püüdja ja kasutan Shimano Catana 3,3 m jäigemat ritva ,Shimano Catana 4000 rulli ja Shimano technium 0,28 tamiili. Kui selle komplektiga pikk päev vehkida väsitab päris ära.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
10 years 3 weeks ago - 9 years 5 months ago #4448 by hannes
Replied by hannes on topic Merikapüügi varustus
Püüan suhteliselt tavalise varustusega. Ritv on 2,7 m ja rull 4000 suurusega. Kummagi tootjaks on Team Dragon. Rull läheb sel aastal vahetusse, sest vana rull sai sahmaka soolast vett ja olgugi, et käis hooldusest läbi, pole enam endine.

Uue varustuse puhul vaatan Shimano keskklassi asjade poole. Kalleid asju (näiteks kiidetud Speedmasteri ritv) ei soeta - hind jääb hetkel kaugeks ja kivide peal ukerdades on oht katki kukkuda.
Last edit: 9 years 5 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: melka, Pollumees

More
10 years 3 weeks ago #4449 by melka
Replied by melka on topic Merikapüügi varustus
Ma ise just Speedmasteri ostu peale mõtlen.
More
10 years 3 weeks ago #4450 by aapua
Replied by aapua on topic Merikapüügi varustus
Varustuse puhul on ikka väga palju nüansse, õnneks või kahjuks ma pole selline spetsialist, et kõigest ennast läbi närida. Siis ainult mõned tähelepanekud. Ritv võiks ikka kerge olla. Kilose klaasfiibriga on päev aega loopida vast üsnagi kurnav. Speedmasterit julgen soovitada küll. 3 vs 3,3 meetrit? Krt seda teab. Mul on 3,3 ja rahul igati. Kui oleks kolmene, ilmselt oleks ka siis rahul. Landid lendavad mõlemaga (enne oli kolmene, mis katki läks, aga teise firma kaigas). Ritv pigem tipupaindega, aga jällegi eelistuses kinni. Minu seisukoht selline. Ridva test? Mul on 20-50 ja ütlen, et jääb tuimaks. 15-40 oleks ilmselt parem. Väiksemat kala kerid nagu notti, mingit fiilingut ei saa siplemisest ja puha. Eelmine viba oli 10-30 ja see andis kõik võnked edasi. Kaif oli suurem. Muidugi on raskemat lanti, eriti suure jõuga, ohutum visata suurema testiga vibaga. Ketas ikka 4000, no 3000 on enamvähem. Üle jääb vast suureks ja liiga raskeks. Jällegi, ketas ja ritv peavad koos moodustama terviku ja olema tasakaalus. Kergele ridvale ka kergem (ja paraku ka kallim) ketas. Mulle on üks Quantum silma jäänud, see on Shimano analoogidest oma 100 grammi kergem. Eks ma pean natuke oma rahakotiga läbirääkimisi pidama, äkki võtangi selle kevadeks ära.
The following user(s) said Thank You: melka, Pollumees
More
10 years 3 weeks ago #4454 by raikoj
Replied by raikoj on topic Merikapüügi varustus
Mul on Nexave 2,7MH ritv ja samanimeline 4000 ketas. Peale paariaastast kasutamist pole probleeme olnud. Olen ka sama seeria 3 meetrist ritva omanud, aga erilist vahet, peale suurema raskuse, ei tundnud. Uue varustuse peale hakkan mõtlema, kui praeguse ära lõhun või kaotan. Ma olen küll seda teadnud, aga järjest rohkem hakkan aru saama, et viskamise kaugus ei ole üldse nii oluline. Tänagi - poleks väga ettevaatlik olnud, poleks uskunud, et kala praegugi nii madalas võib olla.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
10 years 3 weeks ago #4457 by vilk
Replied by vilk on topic Merikapüügi varustus
Ei ole ka teab, mis hull ekspert aga panin enda poolt mõned huvitavad nõksud siia kirja, mis minu merika püüki lihtsamaks ja nauditavamaks on muutnud!
Shimano ridvad head küll, aga teinekord ridva pikkus ei ole päris see, sest varre osa suhteliselt pikk, mis teinekord vägagi heitmist segab ja üld kokku võttes ei olegi ritv päris 3 m vaid lühem, kui võrrelda teiste firma ritvadega !
Heite kaugust kindlasti mõjutavad tamiil, rull, lant ja ridva tipupaine! Varustus võiks olla ikka hea, kerge ja mugav! Olen 2 aastat katsetanud ja endale hea komplekti kokku saanud ka muidugi sõbra abiga! Rull on shimano biomaster 4000FB, ritv Fenwick HMX 2,9 m pikk ja 14 - 40g testiga tippu paindega ja tamiili trabucco 0.3. Kokku hea varustus norm hinnaga ka veel ! Ja landid enda tehtud, lausa lust püüda ja katsetada !
Aga alati see viske kaugus ei ole nii oluline, sa ei pea ju Soome just heitma või mis, ikkagi endajaoks peab püük olema mugav ja nagu Sven ka eelpool mainis , et väikest kala veest välja tirida nagu ronti raskema testiga ridavaga pole ka just see mida tagaajame !

Edu hea varustuse leidmisel ja selle kasutamisel !
The following user(s) said Thank You: mercury, melka, Foreman, Pollumees
Time to create page: 0.113 seconds
Powered by Kunena Forum