Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Merikapüügi varustus

More
8 years 6 months ago #7166 by karlan
Replied by karlan on topic Merikapüügi varustus
Kuna oma vanad kahlakad olen ribadeks suutnud kanda, siis on vaja uued muretseda. Silma on hetkel jäänud kolmed püksid: Scierra CC3 XP, Kinetic Classic ja Taimeni STX. Kui keegi on antud mudeleid või firmasid kasutanud, sooviksin väga saada tagasisidet toote kvaliteedi ja vastupidavuse osas.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
More
8 years 5 months ago #7260 by Barbatula
Replied by Barbatula on topic Merikapüügi varustus
Kellelgi tõesti Taimeni varustusega kokkupuudet pole? (lisaks pükstele ootaks infot ka jopede kohta)
The following user(s) said Thank You: Pollumees

More
8 years 5 months ago - 8 years 5 months ago #7261 by hannes
Replied by hannes on topic Merikapüügi varustus

Barbatula wrote: Kellelgi tõesti Taimeni varustusega kokkupuudet pole?

Mul on kogemus vaid Taimeni saabastega (SL Plus Wading Boots). Saapad üle aasta vastu ei pidanud, kuid selle hinna eest (55 EUR) vist palju tahta ei saagi.
Last edit: 8 years 5 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: Barbatula, Pollumees
More
8 years 5 months ago #7263 by Madis
Replied by Madis on topic Merikapüügi varustus

Barbatula wrote: Kellelgi tõesti Taimeni varustusega kokkupuudet pole? (lisaks pükstele ootaks infot ka jopede kohta)

Tellisin selle:
www.taimen.com/en/ee/product_set/taimen-...waders-mdx-jacket/53

Püksid on uskumatult kaua vastu pidanud, pole ühtegi tilka veel liimi kasutanud. Sokid on väga mugavad ja püksid istuvad hästi. Ainuke miinus pükstel, et rihm ei ole pükste külge läbi aasade kinnitatav. Jakk on ka väga hea, kompaktne ja senini tundub hea kvaliteediga. Järgmised tellin kindlalt samad.
The following user(s) said Thank You: Barbatula, Pollumees
More
8 years 5 months ago #7264 by ceemic
Replied by ceemic on topic Merikapüügi varustus
Mul on peaaegu 2 hooaega Taimen River II kahlakad ja Taimen Master II vilt-tallaga saapad olnud.
Enne seda kasutasin Norfini kahlakaid ja no nendega võrreldes on ikka öö ja päev. Norfineid polnud pärast üht hooaega enam võimalik isegi lappida.
Taimenitele olen küll Stormsuret kasutanud, aga üks kulumise põhjus on see, et ma ei saanud tellida vajalikku suurust pükse. Võtsin liiga suured ja need nn kottis põlvekohad hõõruvad üksteise vastu. Sealt ka lappima olen pidanud. Kuid peavad nad endiselt hästi - hargivahe, mis Norfinitel mõne käiguga juba lekkima hakkas, pole kordagi liimima pidanud ja ikka kannatab üle vöö sügavuses vees kahlata. Eriti üllatav on neopreensoki vastupidavus.
Saapad on pigem kehvapoolsed. Need riidest paela-aasad on üsna nõrk lüli ja kuluvad läbi. Samuti hakkas ühel saapal vilt talla küljest eralduma, aga Moment-liimiga sain selle korralikult tagasi.
Mõranendud on ka riide ja kummiserva ühendusõmblused. Seda olen samuti Stormusega edukalt lappinud. Samas paistab, et nendega kannatab aasta veel kindlasti käia, enne kui päris pooleks lähevad.
Uutel mudelitel on kõik metall-aasad, neid võiks täitsa proovida. Samuti võtaks nüüd Vibram-tallaga, kuna vilti on päris tüütu kuivatada.
Pükse julgeksin ka uuesti Taimeneid proovida.
The following user(s) said Thank You: Barbatula, Pollumees
More
8 years 5 months ago #7265 by Madis
Replied by Madis on topic Merikapüügi varustus

ceemic wrote: ... Eriti üllatav on neopreensoki vastupidavus.

Just see jäi mul ütlemata. Eelmistel kahlakatel läksid sokid paari kuuga, praeguseks koosnevad sokid 50% liimist :D Taimenil sokid nagu uued peale aastast kasutust.
The following user(s) said Thank You: Pollumees
Time to create page: 0.202 seconds
Powered by Kunena Forum