Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
01. detsember 2014 09.56 #5687 Ridiculous
Tean vähemalt nelja inimest, kes seda kaalunud on, sh ma ise, aga minu teada pole tänaseks neist keegi seda veel muretsenud. Nii et avastamisrõõm jääb vist Sulle :D

See, kas kohale jõuab sõltub kohast, kust tellisid. Kui mõni jaapani kuulsamatest e-poodidest, siis väga ei kahtleks ja pigem üllatud ehk kättesaamise kiirusest :)

Pildil vist C2000HGS, Sa valisid ikkagi SS-i? Minu meelest üks ägedamaid retrodisaine rullil. Pikalt vaagisin seda, aga rulli pool tundus ikka veidi liiga madal. Kui pikema viskega peaks kinni jääma ja katkema või siis kaugele sasi tekkima (nt talvel kui veidi jämedam tamiil ka), siis kas seda tamiili poolile vähevõitu ei jää? Ühe korraga vast mitte, aga mõne korraga?

Aga muus osas nii välimuselt, laagritelt kui ka ja eriti just kaalult tundub igati hea valik.

Kui kätte saad ja viitsid, siis tee kindlasti väike ülevaade (siduri rakendumise sujuvus, lõtkud, loogatöö, käigu kergus jne) ja pane paar pilti ka!

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
02. detsember 2014 06.42 #5688 Napsitrall
Pilt on küll ilus,aga. Aga pool on tõesti kuidagi väga madal. Sinna vaid nr.T112 niiti 10 meetrit ära mahutad. Üle pakun muidugi :whistle: ,aga anna teada kui kerija käes ja kerida ka saanud. Arvan ise,et rull on hea . Endal pole sellist olnud.

Info
02. detsember 2014 07.03 #5689 Napsitrall
Ise kasutan Komi Altezzat 2000dx juba mitmendat aastat. Täiesti tundmata loom oli kui poes nägin,aga kõhutunne ütles ,et si*ta kah kui pa*k juhtub.Töötab siiani ja kerib vägagi hästi.Pikemaks viskeks on Shimano Solstace 4000RH. Tonkadel muidugi suva juustud.Rulliga käsikatel ka odavamaotsa krudijad.Mis seal kõrkjatele ikka edvistada. :-)

Info
02. detsember 2014 07.27 #5690 Napsitrall
Vat siokene on mul see Komi rull.
Lisatud failid:

Info
02. detsember 2014 10.13 - 02. detsember 2014 10.33 #5691 Madis

Ridiculous kirjutas: Tean vähemalt nelja inimest, kes seda kaalunud on, sh ma ise, aga minu teada pole tänaseks neist keegi seda veel muretsenud. Nii et avastamisrõõm jääb vist Sulle :D

See, kas kohale jõuab sõltub kohast, kust tellisid. Kui mõni jaapani kuulsamatest e-poodidest, siis väga ei kahtleks ja pigem üllatud ehk kättesaamise kiirusest :)

Pildil vist C2000HGS, Sa valisid ikkagi SS-i? Minu meelest üks ägedamaid retrodisaine rullil. Pikalt vaagisin seda, aga rulli pool tundus ikka veidi liiga madal. Kui pikema viskega peaks kinni jääma ja katkema või siis kaugele sasi tekkima (nt talvel kui veidi jämedam tamiil ka), siis kas seda tamiili poolile vähevõitu ei jää? Ühe korraga vast mitte, aga mõne korraga?

Aga muus osas nii välimuselt, laagritelt kui ka ja eriti just kaalult tundub igati hea valik.

Kui kätte saad ja viitsid, siis tee kindlasti väike ülevaade (siduri rakendumise sujuvus, lõtkud, loogatöö, käigu kergus jne) ja pane paar pilti ka!

Valik saigi tehtud väljanägemise pärast, daiwa rullide välimus ei istu absoluutselt, ridva korkäepide +kosmosetehnika pole minu maitse.
Valisin jah SS-i ülekande kiiruse pärast, niigi olen liiga kärsitu kerimisel.
Ei usu, et poolist väheks jääb, pole kunagi üle 25m vaja läinud ja varupool nagunii kaasas.
Kõige parem uudis on vist see, et peale neid enam ei tehta ja äkki jäängi ainukeseks eestis :D
Daiwa SS Tournament mul juba on, minu jaoks kõige nägusam rull mida täna osta saab B)

Info
02. detsember 2014 10.30 #5692 ceemic
Oot millistel Daiwadel need kork-käepidemed veel on, või mida sa täpsemalt mõtled?
Su Cardiffi pildi peal on ju kork :D

Info
02. detsember 2014 11.19 #5693 Ridiculous
Ceemic, ma saan aru, et Madis mõtles seda, et Zaionit kui "kosmosematerjali" kasutav rull ei sobi korkkäepidemega ridvale. Iseasi, kas sellega nõustuda või mitte. Nimelt oma 165 g kaalu juures ei ole Cardiffi materjalid teps mitte vähem "kosmosematerjalid".

Madis, eks muidugi on rulli valik väga subjektiivne: kui kõrge otsa rull, mis firma, mis disain jne. Igaühele oma. Nii on ka tootmisest mahavõtmist võimalik vaadata kahtepidi. Ühel pool siis ekslusiivsus ja nö "collecor's item"-i lootus, praktilise poole pealt jälle varuosade kättesaadavus ja küsimus, et miks ta ikkagi tootmisest maha võeti. Mina kaldusin seda tootmisest mahavõtmist pigem skeptiliselt vaatama, sest ekslusiivsus ja riiuliväärtus minu jaoks argumendid ei olnud.

Info
02. detsember 2014 13.38 #5695 Madis
Ma ei mõelnud materjale, vaid disaini. A la nagu ei sobi vanale ameerika autole tänapäeva jaapani valuvelg alla või siis kõige uuemale Civicule corvette 1963a tehasevelg. See kõik on muidugi maitse asi ja selgitasin oma valikut.

Ridic, tehakse lihtsalt uus mudel, samamoodi nagu luviast vms võetakse tootmisest maha, et uuendatud luviast tootma hakata.
See cardiff turul juba 2008 aastast vist, seega üpris pikalt, mis on hea märk minu jaoks.

Info
02. detsember 2014 13.46 #5696 Ridiculous
Ohoo, polegi kuulnud, et uus Cardiff tulemas oleks. See võib küll huvitav olla. On selle kohta mingit linki ka?

Info
03. detsember 2014 13.12 #5700 Matu
Kas keegi teab sellist tootjat nagu alcedo? Ja kui teab kas see ka usaldus väärne on?

Info
04. detsember 2014 11.29 - 04. detsember 2014 12.00 #5704 Madis
Cardiff käes, ilus asi ikka. Värv on huvitav, teatud valguse all muutub kuldpruuniks.
Minu rullidest on kindlasti kõige sujuvam ja vaiksem, aga ma ei ütleks, et mingi ülisujuv ja vaikne on.
Lokse on täpselt niipalju, et see asi ringi käiks, st vaevumärgatavad.
Esialgu ainuke pettumus on see, et poolil pole spets sõlme peitmise kohta :(
Kaasas on mingid kleebitavad kiled mida saab sõlmele peale kleepida või siis nöörile alla, et ei libiseks - see võiks küll paremini lahendatud olla.
Siduri käik on mõnus, pool ringi keerad peale ja sidur läheb ainult natuke tugevamaks. Seega saab üpris täpselt timmida.
Kaasas kott, tööristad rulli hooldamiseks, seibid liinilaotuse sättimiseks ja kleepsud poolile.

Keerasin lahti kõik kohad mida kaasa pandud tööriistadega keerata saab, keerutasin ja uurisin natuke aega. Krt eestis maksaks see asi poes ilmselt ~350EUR, siis oleks küll asi räigelt ülehinnatud. ~200 euri eest tundub asja olevat..
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic, elmerike, Ridiculous

Info
04. detsember 2014 14.16 - 06. detsember 2014 10.53 #5705 ceemic
Sain ka seda Cardiffi näppida. 2000 suuruse rulli kohta reaalselt ikka päris väike. 2004 suuruses Luvias on oluliselt suurem. 1003 Luvias on vist arvatavasti sama suur. Samas ma ei tea, kas Shimano ja Daiwa suurused üldse korreleeruvadki.

200€ rullilt oleks ehk tõesti veidi paremat käiku oodanud. Samas võib see "sissetöötamisega" paremaks minna. Praegu oli isegi raskem, kui Caldial.
Vändakinnituse laagri loks on ka üsna märgatav. Eks kasutus näitab, kas muutub suuremaks ka.
~400 püügitundi saanud Luvias on väiksema loksuga. Käigu kergus on niiehk naa Luviasel ulmeklassist.

Muidu tore pisike ja kerge vidin.

EDIT: Lõin ikka statistika abil Luviase tunnid kokku, et asi täpne oleks - 417h püügitundi tänaseks.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Ridiculous

Info
04. detsember 2014 14.33 #5706 Vertu
Huvitav et shimano mingid tööriistad ka rulli hoolduseks kaasa paneb. Ma saan aru et kruvikeeraja otsaga saab "hooldus augu" lahti, mis selle mutrivõtme poolega teha annab?
Minus suguse maaka jaoks on seegi üllatus et on olemas poole millel sõlme peitmiseks spets koht. Ju mingi ultra madalate poolide teema. Liini kinnitamiseks poolile on ju selline sõlm et mingit sõlme ega kõrgemat muna ei tekigi ju.

Info
04. detsember 2014 17.44 #5707 STF

Vertu kirjutas: Minus suguse maaka jaoks on seegi üllatus et on olemas poole millel sõlme peitmiseks spets koht. Ju mingi ultra madalate poolide teema. Liini kinnitamiseks poolile on ju selline sõlm et mingit sõlme ega kõrgemat muna ei tekigi ju.

Pole Sa, Vertu, siin ainuke maakas. Ostsin sügisel forellipüügiks Spro rulli (RedArc 10100) ja imestasin, et mis imelik "urg" on pooli põhja uuristatud. Ja ei ole tegemist mingi ultramadala pooliga. Seda vigurit võid näha siit: www.angel-domaene.de/spro-aluminium-ersatzspule-red-arc-10200--14891.html

Mainitud Spro RedArc hakkas mulle sedavõrd meeldima, et tänaseks on mul juba kolm erinevat Spro rulli. Palju ma nendega püüda pole jõudnud, aga esialgne mulje on väga hea. Hinna ja kvaliteedi suhe on suurepäraselt paigas, disain kena ning ehitus soliidne ehk nagu nad ise kiidavad: Tuff Body.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Vertu

Info
04. detsember 2014 22.51 - 04. detsember 2014 22.51 #5708 Madis
Vertu, kruvikaga saab suuremad kruvid lahti keerata + õlilisamise augu. Mutrivõtmega saab liinilaotaja süsteemi maha võtta, et antireversile ligi saada. Musta võtmega saab ligi nupule mis vända otsas, õli lisamiseks või siis vändanupu vahetamiseks.

Ceemicu käest saadud Quantumi exo 0.22 tamiili läks peale ca 60m millest minu 3 kuuse tamiilikasutuse jaoks piisab. 0.22 tamiil on isegi jämedavõitu ULi kohta ja sama tugev kui 0.08 nöör mille katki saamine pole liiga lihtne, niiet mulle sobib. 0.08 nöör läheb ilmselt 125m kenasti peale ära.
Aga nagu kõige muuga selguvad head ja vead alles kasutamise käigus, eks aasta pärast saab näha mis nägu rull on.
Pealegi aastates kestab mu cardiff rull ilmselt kauem kui luviase meestel sest vähemalt pool ajast keerleb mul lennukarull, ceemicu 400 püügitundi niipea cardiff ei näe :lol:

Info
05. detsember 2014 07.55 #5709 Vertu
Tööriistu kaasa pannes shimano nagu sisuliselt lubaks igalühel siis rulli avada. Mõtlen just seda mutrivõmega rootori maha keeramist , anireeversile, rulliklaagrile ligipääsemist jne. Kuidas garantii sellisel puhul toimib? Rootori täielikuks maha saamiseks ja rulliklaagrile ligipääsemiseks on vaja ju avada ka küljekorpuse kaas, keskvõll ka lahti võtta ja välja tõmmata, Suuresplaanis rull pulkadeks. Niisama hooldada pole seal rulliku, antireeversi juures nagu midagi eriti.