Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
9 years 5 months ago #5603 by ceemic
Kuna sõbral on olemas 2014 Caldia 2004 ja 2500 mudelid, saan praegu nende poolide välisdiameetrid öelda:
2004 - 42,7mm
2500 - 48mm

Sõbra 2500 ja minu 2508H poolid olid kõrvuti võrreldes välismõõtmetelt täpselt identsed.
Arvatavasti on siis Luvias 2004 pool samuti 42,xmm.

Küsimus jääb, mida need jaapanlased seal mõõtsid, kui 1003 poolil 48mm said...
More
9 years 5 months ago #5610 by Ridiculous
Ei usaldanud ka mina seda japside mõõtmist. Aga kuna mujalt ka targemaks ei saanud, siis proovisin matemaatikaga läheneda. Ehk siis kuna on teada palju erinevad rullid ühe vändapöördega kerivad, siis võtsin selle ülekannet arvestades ringi ümbermõõduks ja arvutasin selle järgi diameetri. Sain 2004-l diameetriks ca 42 mm kui õigesti mäletan ja 1003-l ca 39. Ei tea muidugi, kas ja kuivõrd see tegelikkusele vastab, aga tundus enam vähem loogiline ja mulle tundus see ca 3 mm ka piisavalt suur vahe, et võtta 2004. Ehk et suuremal poolil peaks idee poolest tamiil vähem sassi minema (ei ole nii kaardus mm lõikes) ja samuti viskepikkus parem olema (rohkem on nö välimist väiksema takistusega kihti). Seda arvestades tegin eile lõpuks otsuse ära ja tellisin siiski Luvias 2004, mitte ei võtnud kergemat 1003-e.

More
9 years 5 months ago #5611 by Jeekim
Keeruliseks ajasid. Ilmselt vändapöördega keritud pikkus on arvestatud täis pooli ülaservast, milleni tamiili tegelikult ei ulatugi. Samas viskepikkusele suurema pooli puhul mõjub mingil määral ka suurenenud hõõrdumine esimeses ridvarõngas.
The following user(s) said Thank You: Ridiculous
More
9 years 5 months ago #5612 by Ridiculous
Ega ma tegelikult eeldanudki, et saan nii täpsed arvud. Tahtsin pigem saada aimu 1003 ja 2004 omavahelisest suhestumisest ja selle osas vast annab see kirvemeetodil arvutus aimu küll. Samas, mis seal salata, 2004H puhul sain jälle 2004st erineva tulemuse. Aga noh, mis seal enam - rull on tellitud.

Eks see oleneb ridvast (alumise rõnga kaugus ja suurus), kui palju see alumine rõngas takistust lisab. Aga õige tähelepanek kindlasti.

Kuid sellest takistusest on vahest olulisem just see, et tamiil ei oleks nii "paindes" ehk nii tugevalt keerdus (või kuidas seda seletatagi) poolil. Näiteks Okumal oli kombeks teha väga väikse pooli diameetriga rulle ja muidu väga headel rullidel (nt VS, samas uuema Heliose diameeter tundub väga hea) oli sasisid ja aasasid elliptilisest süsteemist hoolimata rohkem. Just seetõttu on mulle Daiwad alati meeldinud. Muidugi sõltub palju ka tamiilist, aga sama tamiili kasutades on ikka vahe küll.
More
9 years 5 months ago #5613 by ceemic
Veel numbreid:

Exceler S 1500 - 40,9mm
Procaster A 2000 - 42,6mm
Luvias 2004 - 42,7mm
Caldia 2508H - 48,0mm

Okuma Trio 20 - 37,0mm
More
9 years 5 months ago #5614 by ceemic
Kui ma paar a tagasi Trio pealt Exceler S peale kolisin (sama hinnaklassi rullid umbes), oli see saside tekkimise vahe ikka meeletu. Kui Trioga oli sasi tekkimine ääretult tihe (nii nööride, kui tamiilidega), siis Exceleriga õnnestus vahest terve püügipäev nii mööda saata, et ühtki probleemi ei tekkinud (samad nöörid-tamiilid-ridvad).
Time to create page: 0.106 seconds
Powered by Kunena Forum