Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

More
8 years 8 months ago #6924 by tamma
Aga Ceemicu nokitsemised on muidugi väga muljet avaldavad.
The following user(s) said Thank You: ceemic
More
8 years 8 months ago #6925 by ceemic
See (Ignise) zaionist nupp on jube vastik püügil. Muidu tundub lahe rull jah. Kahjuks loogarullik magsealed pole, kuigi seal võrreldes Luviasega lisalaager. Kaks laagrit vist vändanupus ja üks pooli sees või all.

More
8 years 8 months ago #6926 by tamma
Mu Existil on ka see zaion nupp, mind ta ei häiri. Käes püsib okeilt. Ilmselt ei olnud kumm piisavalt shikk tipprullile. Kõige ilusam on mu meelest see korgist käepideme nupp, millega Ridiculous oma rulli pimpis japantackle.com/tuning-parts/handle-knobs.html
More
8 years 8 months ago #6927 by Jeekim
ceemicul küll pidi hooaja keskel rulli "molekulideks" laialivõtmiseks parem põhjus olema, kui üksnes hooldus?
More
8 years 8 months ago #6928 by Ridiculous
Olin pikemalt eemal, aga vastuseks ceemicu küsimusele, siis tamiil läks rootori alla, ehk siis mitte pooli ja rootori vahele, nagu saside puhul tavalisem, vaid piduri nupu juurest täitsa rootori vahele. Seda ma täpselt ei tea, kuhu ta seal all välja jõudis, aga lahti arutades oli tamiil punane.

Nüüd viimastel kordadel olen märjaga tähele pannud kahinat rullis. Kui pooli maha võtan ja tühjalt ringi kerin, siis kahinat pole, pooliga aga on. Tuleb mõnele Luviase või muu Daiwa omanikule see tuttav ette? Teised Daiwad mul nii teinud pole.

Vaadates pilte ja videot uuest Luviasest, siis tundub, et "õnneks" minu silmis pole tehtud ei omadustelt ega välimuselt midagi nii kapitaalset, et peaks vähem kui hooaja kasutatud Luviase kohe uue vastu vahetama. Fiuh, vedas, sest esimese pildi ( hebinuma.com/wp/wp-content/uploads/2015/07/IMG_4063.jpg ) pealt tundus juba pool megalahe olevat. Ägeda kumera kujuga ja nagu samurai kiiver. Ceemicu lisatud video võttis aga õnneks veidi ärevust maha :) Aga no igal juhul kena ja asjalik rull tundub.
More
8 years 8 months ago #6930 by ceemic
Jeekim, ei olnudki tegelikult otsest põhjust. Poisipõlvest saati huvi "karule kõhtu vaadata" :)

Tegelikult siin hiljaaegu oli arutelu, et kas Magseal on "igavene", või kui ruttu see kulub.
Mu Luvias on saanud üle 700 püügitunni ning kordagi pole ma tal rootorit maha võtnud. Oligi paras hetk vaadata, kas õli on alles, või mitte. Enamus õliringist oli tõepoolest olemas, KUID siiski mitte terve ring!
Eks landi lahti kiskumist jms rullilõhkumist on võlli hästi veidi "8" käima pannud, mis tähendab, et puks magseal ketta vahel ei käi tsentris. Ja just laiemas vahes ongi õli puudu. Selle täitsin pärast rulli kokkupanemisel ära, niiet peaks jälle mõneks ajaks muretu olema.
Puhastamine ja uus määre andis kusjuures rullile "siidisust" juurde kah, mitte, et tal ennegi midagi viga oleks olnud.


Ridiculous, mismoodi see tamiil veel sinna sai sattuda? Ja mis ta punaseks värvis? Rootori all on ainult magseal õli ja see on tumepruun.
Pool "kahinat" küll kuidagi tekitada ei saa. Küll saab aga võimendada olemasolevat kahinat, mis rullist tuleb. Käitub nagu "kõlakast".

See uue Luviase "samurai kiiver" ongi vist suuremate mudelite puhul silmatorkavam...
The following user(s) said Thank You: Jeekim
Time to create page: 0.191 seconds
Powered by Kunena Forum