Foorum

times Rullid (haspel,multi,nevskaja jne.)

Info
21. august 2015 08.29 #6917 Jeekim
Eks ma veidi lohakalt olen kalale. ee-d lugenud. Nüüd leidsin ka sinu lingi, on küll võrdlemisi sarnased. Kui ma sellest kentsakast google tõlkest õigesti aru saan, siis minu viidatud tacklenews.net-i lehel on öeldud, et hinnad üle 30000 kehtivad vaid tootmise esimesel poolaastal, seejärel langevad 20000 jeeni kanti. Kõlab kui soovitus mitte kiirustada.

Palun Sisene või Loo konto ,et liituda vestlusega.

Info
Info
23. august 2015 19.38 #6921 ceemic
Mõtlesin, et nokitsen F1 ja MM'i kõrval veidi:
ceemic.pri.ee/kalastus/luvias_enne_23.08.15.jpg
ceemic.pri.ee/kalastus/luvias_p2rast_23.08.15.jpg

Niigi hea rull sai veelgi parema hingamise :)

Info
23. august 2015 20.06 #6923 tamma
Uuest Luviasest tundub mulle huvitavam rull Daiwa Ignis Type-R. Kui juba hakata luhvitama sajalisi, siis ehk tasuks natuke raha juurde panna ja Luviase asemel see võtta. jpangler.com/index.php/reel/daiwa-spinning/ignis-type-r/daiwa-ignis-type-r-2505.html . Samas, kedagi ei tea, tunne, kes oleks seda elusast peast katsunud, aga jutu ja piltide järgi tundub kenake.

Info
23. august 2015 20.07 #6924 tamma
Aga Ceemicu nokitsemised on muidugi väga muljet avaldavad.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: ceemic

Info
23. august 2015 20.19 #6925 ceemic
See (Ignise) zaionist nupp on jube vastik püügil. Muidu tundub lahe rull jah. Kahjuks loogarullik magsealed pole, kuigi seal võrreldes Luviasega lisalaager. Kaks laagrit vist vändanupus ja üks pooli sees või all.

Info
23. august 2015 21.22 #6926 tamma
Mu Existil on ka see zaion nupp, mind ta ei häiri. Käes püsib okeilt. Ilmselt ei olnud kumm piisavalt shikk tipprullile. Kõige ilusam on mu meelest see korgist käepideme nupp, millega Ridiculous oma rulli pimpis japantackle.com/tuning-parts/handle-knobs.html

Info
24. august 2015 10.46 #6927 Jeekim
ceemicul küll pidi hooaja keskel rulli "molekulideks" laialivõtmiseks parem põhjus olema, kui üksnes hooldus?

Info
24. august 2015 11.19 #6928 Ridiculous
Olin pikemalt eemal, aga vastuseks ceemicu küsimusele, siis tamiil läks rootori alla, ehk siis mitte pooli ja rootori vahele, nagu saside puhul tavalisem, vaid piduri nupu juurest täitsa rootori vahele. Seda ma täpselt ei tea, kuhu ta seal all välja jõudis, aga lahti arutades oli tamiil punane.

Nüüd viimastel kordadel olen märjaga tähele pannud kahinat rullis. Kui pooli maha võtan ja tühjalt ringi kerin, siis kahinat pole, pooliga aga on. Tuleb mõnele Luviase või muu Daiwa omanikule see tuttav ette? Teised Daiwad mul nii teinud pole.

Vaadates pilte ja videot uuest Luviasest, siis tundub, et "õnneks" minu silmis pole tehtud ei omadustelt ega välimuselt midagi nii kapitaalset, et peaks vähem kui hooaja kasutatud Luviase kohe uue vastu vahetama. Fiuh, vedas, sest esimese pildi ( hebinuma.com/wp/wp-content/uploads/2015/07/IMG_4063.jpg ) pealt tundus juba pool megalahe olevat. Ägeda kumera kujuga ja nagu samurai kiiver. Ceemicu lisatud video võttis aga õnneks veidi ärevust maha :) Aga no igal juhul kena ja asjalik rull tundub.

Info
24. august 2015 16.43 #6930 ceemic
Jeekim, ei olnudki tegelikult otsest põhjust. Poisipõlvest saati huvi "karule kõhtu vaadata" :)

Tegelikult siin hiljaaegu oli arutelu, et kas Magseal on "igavene", või kui ruttu see kulub.
Mu Luvias on saanud üle 700 püügitunni ning kordagi pole ma tal rootorit maha võtnud. Oligi paras hetk vaadata, kas õli on alles, või mitte. Enamus õliringist oli tõepoolest olemas, KUID siiski mitte terve ring!
Eks landi lahti kiskumist jms rullilõhkumist on võlli hästi veidi "8" käima pannud, mis tähendab, et puks magseal ketta vahel ei käi tsentris. Ja just laiemas vahes ongi õli puudu. Selle täitsin pärast rulli kokkupanemisel ära, niiet peaks jälle mõneks ajaks muretu olema.
Puhastamine ja uus määre andis kusjuures rullile "siidisust" juurde kah, mitte, et tal ennegi midagi viga oleks olnud.

Ridiculous, mismoodi see tamiil veel sinna sai sattuda? Ja mis ta punaseks värvis? Rootori all on ainult magseal õli ja see on tumepruun.
Pool "kahinat" küll kuidagi tekitada ei saa. Küll saab aga võimendada olemasolevat kahinat, mis rullist tuleb. Käitub nagu "kõlakast".

See uue Luviase "samurai kiiver" ongi vist suuremate mudelite puhul silmatorkavam...
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Jeekim

Info
24. august 2015 17.12 #6931 Ridiculous
Seda, miks täpselt tamiil sinna sattus on raske öelda. Ilmselt asjaolude kokkulangemine: külm ilm, sellest veidi kange värske tamiil, väga kerge peibutisega püüdes sasi ja siis tamiili rootori vahele kerimine. Igal juhul sinna ta sai ja no sel hetkel valge lume taustal tundus selline tumepunane, aga magseal õli ta suht kindlalt oli.

Ega kahin jah ilmselt poolist ei pärine. Ma eeldan, et see tuleb sellest, et poolita ehk nö koormuse või raskuseta kerides kahinat pole, aga pooli lisamisel tuleb. Ei tea täpselt, aga kuna see kõik vaid märjaga toimub, siis mõtlesin, et ehk on asi selles, et õlitihend rootori vahelt (osaliselt) läinud ja siis vesi sisse pääseb.

Mul jälle paraku selline pealehakkamine karu kõhtu vaadata puudub :) Nagu jõeka teemast näha, siis piirdusin ka viimane kord vaid karu jälje imetlemisega ;)

Info
25. august 2015 21.25 - 25. august 2015 21.26 #6937 ceemic
Ukrainlane on jälle ühe huvitava video lisanud:

Daiwa Aegis 2004.
Jälgige videos ~1:22 juures, kuidas magseal ketta vahel puks tsentrist väljas on, ning laiemas vahes magseal õli puudu (roheline IAR osa paistab).
Täpselt sama asi, millest ma eespool rääkinud olen. Näinud olen seda ühe Caldia ja kahe Luviase puhul.
Eks võib üsna kindlalt väita, et kõik need rullid on saanud korralikult vatti, ning näiteks kinnijäänud lante on "rulliga" sikutatud. Samas kes meist nii ei teeks...
See paistabki magseali kõige nõrgem koht olevat. Kui õli ise just ära ei "kulu", siis füüsiline suurem vahe "õlitihendi" siiski katkestada võib. See omakorda tähendab, et vesi ja muu sodi võib sisse pääseda.

Info
27. august 2015 17.32 #6956 ceemic
Uus Luvias "preorderina" digitakas kah olemas:
www.digitaka.com/item.php?item=2568
Hind palju mõistlikum võrreldes platiga, erit veel arvestades tasuta saatmist.

Info
08. september 2015 19.00 - 08. september 2015 19.15 #7002 JimBob
Kuna siin mõned tegelased armastavad oma rulle molekulideks kakkuda siis on mul teile küsimus.
Mul on olemas päris mitu Shimano Catana rulli ja osad neist on tagasiduriga.
Üritasin ükspäev siis väikest hooldust teha määrimise ja õlitamise näol kuid kahjuks ei suutnud ma neid tagasiduriga rulle lahti võtta ja päris vägistama ei tahtnud hakata.
Esisiduriga rullide kohta on videosid ja õpetusi terve internet täis - tagasidurit pole üldse!

Nagu aru saan siis rootori võlli saab maha alles siis kui korpus on küljepealt lahti võetud ning mõned vidinad seest eemaldatud. Mina jäin aga pidama korpuse lahtivõtmise juurde kuna see ei tahtnud tükelduda.
Eemaldasin 3 kruvi mis peaks kõigi eelduste kohaselt kahte poolt koos hoidma kuid siiski ei soovinud korpus kaheks laguneda ja jõuga ma päris ei julgenud seda teha.
Pilt kah siis rullist.
Lisatud failid:

Info
08. september 2015 19.19 #7003 Vertu
Pole isa catanat avanud aga need tagasiduriga shimanod mida näppinud olen on sellises süsteemiga et keera see taga siduri nupp maha enne avamist. Selle hõbedase osa alla ei või kruvi olla? Võimalik on ka see et korpuse pooled võivad omavahel nii kinni nakkunud olla et natuke jõudu vaja. Võid ka rootorit kinni hoidva mutri lahti keerata, saad vähe rootori eemale. Äkki seal all kruvi. Üldiselt selline rull kokku-lahti võtta on lihtne värk.

Info
08. september 2015 19.39 #7004 ceemic
Väga suure tõenäosusega just rootori all üks-kaks kruvi ongi.