Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2020

More
4 years 2 weeks ago #11110 by Hein
Replied by Hein on topic Jõeforelli hooaeg 2020
Kuidas praegusel ajal jõeääres keskmine rahvastiku tihedus on? Mitte et forelli püüdjatel on kunagi üldse 2m vahe pidamisega probleeme olnud, aga kas palju vaba aega on rohkem inimesi forellile toonud? Enda kogemuse järgi erilist muutust pole olnud. Kuulun nende õnnelike või õnnetute hulka, kes endiselt tööl käivad ja seega kalale saan nädalavahetuseti. Enda tähelepanekute järgi pole vähemalt L- Eestis ja Järva nurgatagusemates kohtades suurt erinevust ja tõeliselt populaarsetes lõikudes pole ma püügil käinud. See on siiski vaid ühe inimese 3-4 püügikorra tähelepanek.
More
4 years 2 weeks ago - 4 years 2 weeks ago #11111 by Morfa
Replied by Morfa on topic Jõeforelli hooaeg 2020
Üle 3 aasta käisin pühapäevasel päeval forellil, hommiku kell 7 kohale jõudes oli auto juba ees (jõgi pole mitte üheski nimekirjas). Muidugi päike tõuseb 6.20 seega täiesti oma viga ja pidin minema ühte teist lõiku piitsutama. Seega varajane linnuke saab ikka ussikese. Pärastlõunal koju naastes ja sillapatrulle tehes on juba autod pea alati ka neil seismas olenemata päevast.

Enamjaolt käin nädala sees K-N ja saab üksi lantida terve päeva. Samas kohad sellised valitud kus kala pole, seega äkki vastus peitub selles... Saaks või mõne puugigi, tutkit!

Tänane püük oli juba päris paljulubav, 3 havipulka C&R püügi alguses ja sisuliselt päev läbi sai ilma kinnasteta püüda, püügipäeva lõpetas mõõduvarell kes oli sekundiks konksu otsas.

Kolm nibin-nabin mõõdukat on see hooaeg C&R saanud. Kaks korda on koll käinud lanti toksamas - nagu ma endale sisendan järjepidevalt, siis vaid vormistamise küsimus. Edu!

Last edit: 4 years 2 weeks ago by Morfa.
The following user(s) said Thank You: Mr.Black

More
3 years 11 months ago #11129 by Mart1n
Replied by Mart1n on topic Jõeforelli hooaeg 2020
Hooaeg on raskelt alanud, ainult mõni alamõõduline. Tänane kena üllataja L47, olematu vastupanuga, juu oli kõht liiga täis. Kodus pudises suust peotäis vihmausse, kaane ja tõuke mulle lauale. Maost leidsin neid veel ja üllatuseks ka üks konn.
Kala ei kaalunud, aga ehk olen ka nüüd kindlalt kiloste klubis.


See kala on küll tükk aega tagasi püütud ja ei tahtnud tegelikult üldse sellest rääkida.
Sattusin lõunas jõeforelli püüdma, aga mida ei ole, on jõeforell. Igas vähegi augus istus kena harjus. Laksutasid isukalt pinnalt putukaid, väga efektne vaatepilt, hüpetega veest välja.
Ma püüdsin seal jõel kaks lõiku, tabasin ikka ka mõne lahja jõeforelli. Raja järgi otsustades käivadki vast kohalikud seal harjust püüdmas.
Harjus koeb praegu, aktiivsus võis ka sellest tingitud olla. See viis mõttele, et kaitsealune liik, aga kudejões ja platsil ei keela keegi kahlata. Vaatame ise kuhu astume :)
Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, Rainer, Morfa
More
3 years 10 months ago #11140 by Kalaportaal.ee
Värseid jõekapüügi videosid.


Forellipüügi must stsenaarium - suure kala äraminek, katkine ritv ja pooleli jääv püük
Autor: Kalaretked
[hr]


Maikuu jõeforellid koos üllatuskülalisega!
Autor: Siim Uustalu
More
3 years 10 months ago #11152 by kasutaja654
Replied by kasutaja654 on topic Jõeforelli hooaeg 2020
No nii, sain ka lõpuks ühe kätte aga kahjuks alamõõduline ja läks tagasi.
Pole aastaid kalal käinud ja see juhtum oli väga motiveeriv kuna 2 eelmist päeva on olnud 0 saagiga.
Lendõng - 3 päeva kogemust! :)
Time to create page: 0.107 seconds
Powered by Kunena Forum