Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõekas, merikas, lõhe, vikker - punased luubi all.

More
6 years 6 months ago - 6 years 6 months ago #9536 by Svennu
Huvitav, et olen minagi kuulnud mingisugusest 300st loast, mida jagati vaid valitud seltskonnale. Ei teagi, kust selline jutt siis liikuma sai, kui tegelikult sai loa iga soovija osta. Aga see selleks, sest oli mis oli ja ma tõesti loodan, et kui nii ka oli, siis on see jäädavalt minevikus.

Huvitav, kas täna, praegu oleks üldse selliseid aktiviste, kes tõesti tahaks, viitsiks ja suudaks OMAKASUPÜÜDMATULT mõne klubi luua ja selle haldamise riigilt endale "ära rääkida"? Ja et nad siis ajaksid tõesti asju sedasi, et arvestavad enamuse harrastajate huvidega, arvestavad ja kuulavad kõigi soove ja arvamusi, mitte ei toimeta nii, nagu ühele-kahele ninamehele meelejärgi on?
Last edit: 6 years 6 months ago by Svennu.
More
6 years 6 months ago #9537 by tonuv
Järva klubiga seoses meenuvad mulle küll 90ndad. Näiteks sai kord hommikul 08.00ks uksetaha minna, et kindlalt loa saaks. Siis oli aasta, kui load olid sisuliselt enne väljatulekut jagatud. Tahtjaid oli rohkem, sai tutvusi kasutatud. Mäletan ka korda, kui vennale helistati ja öeldi, et paneme teile paar luba "kõrvale".
Igas kinnises organisatsioonis tekivad oma "presidendid" ja ladvik. Ma tean mehi, kes olid väga vihased, et Järva lubasid ei saanud ja mäletan, et hea tunne oli, et endal tutvusi oli. Siis mõni aasta hiljem läks tõesti uute juhtide all vabamaks ja viimastel aastatel said enamus, elavas järjekorras.
Ma ei oska muud kommenteerida, kui oma kogemust. Seetõttu ma ka ei leia, et suletud klubid või ütleme nende juhtide otsustada jätta, siis juhtubki nii tahesttahtmata ja mingi aja pärast nagu siin eespool ka kirjutatakse. See mida EKS praegu organiseerib lõhejõgede valvena on ju super. Vabatahtlikult käiakse kontrollimas.

Mingile "klubile" veekogu oma suva järgi majandada anda, kästa, lubada, siis mina ei usu, et 100% aus, õiglane ja läbipaistev kõikidele kalastajatele saab olema.
Olgu kallis luba või vaja panustada vms, see oleks ok ja see on teine teema.

Ei ole sa Svennu valesti kuulnud, nii oli mitmelgi aastal.
The following user(s) said Thank You: Svennu

More
6 years 6 months ago #9538 by Jeekim
Jah, minu kogemused selle klubiga jäävad küll 70ndatesse. Nõuti vaid mingit soovitusetaolist paberit oma klubist, et pole olnud kalapüügieeskirjade rikkumisi. Ei midagi rohkemat. Kindlasti on olnud mul hooajaluba numbriga 320, mis ületab eelpoolmainitud piirarvu. Kuna neil aegadel jatkus forelli ka mujal, siis 80ndatel Paide loast ei hoolinud.
More
6 years 6 months ago #9539 by tonuv
90ndatel, võibolla ka suti varem, oli aastaid küll, kus anti päris vähe lube mingi aasta ja siis olid nad jaotatud oma ringkonnas enne, kui välja tulid. Siis tuli ka millalgi hiljem ju keeluaasta järva jõgedel. Mäletan, sai juulis Preedi ääres vaatamas käia. Arvake ära, kas rajad oli samamoodi sees...

Ükski keeld ja käsk ei toimi ilma kontrolli ja karistuseta.

Aastaid kümme tagasi kalale.ees tõmmati teravalt kontrolli puudumise teema üles, siis kontrollid järgmine aasta tegid aktsiooni. Mind kontrolliti vist suisa 3x (siis püüdsin palju Järvas). Tuldi isegi kaanuga pärapõrgusse järgi. Öeldi ka, et näitame end sel aastal, kuna kalamehed virisesid. Ses mõttes on ju kisal tulemust küll, samas mõtetu ka see, et "näitame end nüüd aktiivselt 1 kuu jõgede ääres". Viimased 10.a pole mina ühtegi inspektorit näinud, samas saab iga nädal käia.
More
6 years 6 months ago #9540 by Svennu
Kas peale seda keeluaastat oli märgata miskit muutust ka kalade osas? Oli rohkem suuremaid? Oli üldse kalu rohkem? Mäletad?

Milleks see keeluaasta üldse pandi? Kalu oli vähe ja püüti sedasi neid kaitsta? Mulle on nagu mulje jäänud, et sel ajal oli jõgedes kalu nagu putru. Sest klubide aegadel ju oli kõik niipalju parem. Kummaline, et keeluaastat vaja rakendada oli sel juhul...
More
6 years 6 months ago #9541 by Jeekim
Ei saa mina aru sellest hirmust organiseerumise suhtes. Isegi juhul, kui ka forellipüüdjate klubi ei majanda ega halda midagi, oleks ta ka olemasoluga kalastajale kasulik. Nii on ju olemas mitmed õngitsejate ja feederdajate klubid, kes samuti ei halda midagi. Kasulikud on ametlikult registreeritud klubid juba üksnes seetõttu, et juriidiliste isikutena nad saavad ka otsustajate juures omapoolseid ettepanekuid esitada, millist võimalust praegu ei ole.
Ehk on kalastajaid hellaks teinud ka kummalisel kombel pealisehitusest alustatud EKS-i loomine. Kiiresti pandi paavst ja kardinalid paika, aga kogudus on tõrges tekkima. Jah, muidugi mõni võib näha nende taolises tegevuses ka harrastuskalastuse usurpeerimist, kuid ega forellipüüdjate klubi loomiseks ei peagi tingimata sama mudeli järgi toimima või EKS-i liikmeks astuma. Iseseisev ametlikult registreeritud klubi ei vajakski taolist organisatsiooni postiljoniks vahele. Aga klubi loomise vajaduseni tuleb forellipüüdjail endil jõuda, kuid enne selleni jõudmist pole teda ka vaja.
Time to create page: 0.320 seconds
Powered by Kunena Forum