Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2016

More
7 years 5 months ago #8531 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2016
Ülivaikne öö tähendas seda, et juba täna hommikuks olid väga paljud kohad kas püütavad või siis lausa selged. 1 peaaegu hõbe kotti, üks läks otsast ja üks järgiujumine. Lisaks tragisin otsa ühe ca 25 cm-se suurtobiase. Ja pisikeste (niglid?) parvesid oli näha mitmeid, kusjuures paaril korral käis keski neid kimbutamas, igatahes vee peal käis jõhker trall, kui väiksed kõik kahte lehte pagesid.
More
7 years 5 months ago - 7 years 5 months ago #8556 by KKKKKK
Replied by KKKKKK on topic Meriforelli hooaeg 2016
Vaatan ilmakaarti ja vähemasti tundub see teoorias Ida poole andma ilust püügiilma nädalavahetuseks
Isegi mõled teinekord(see nädalavahe ei saa), et võiks uitama minna. Lääne ja Loode poole kohad on vähemasti teoorias teada. :) Lähis-Idas olen niisama käind, kalal mitte, aga vast mõne koha ikka üles leiaks, kui irmus isu oleks.
Kui keegi aga käib Talina rajoonist Kaug-Idas :) ja nõus kamraadiks võtma ja mõned sealsed mitteniihead(mida raatsid :)) paigad näitama, siis miks mitte. Minu poolt oleks prii küüt.
Vastutasuks võin teinekord Kesk piirkonda põdrajahti kutsuda. Nii kalamehi kes tahaksid uudistada mida metsas tehakse või siis lausa mõni teine "kahe jumala kummardaja" siin on. :)
Ega ma palju tüli ei teeks, sügishooajast ikka ca 3 nädalavahetust olen metsas ja teil jalus ei tolgenda. Priva võibolla parim võimalus infot vahetada.
Last edit: 7 years 5 months ago by KKKKKK.

More
7 years 5 months ago #8561 by Metsniit
Replied by Metsniit on topic Meriforelli hooaeg 2016
Täna idas käidud ja sai kogeda seda, kui satud kalaparvele peale, sest kahe peale ühe ja sama koha pealt 7 võttu, neist 4 alakat kaldale ja 3 kala äraminek, neist omakorda 2tk olid mõõdus. Lisaks järgiujumisi. Peale selle jätsin 3 lanti merre. Kala näris lanti kella 16:00-17:00. Kaiff päev oli.
More
7 years 5 months ago - 7 years 5 months ago #8562 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2016
Ainus, mida tahaks norida, oli liiga nõrk ja valest suunast tuul. Ometi suutsime Raikoga ka sellest ikkagi vist maksimumi välja meelitada. 4 kohas käisime (neist 2 kohta esmakordsed) ja kõigis kohtades ka kontaktid kaladega saime. Esmalt Raikol alakas ja minul 2,3 kilone hõbedik, siis teises kohas minul üks äraminek. Kolmandas kohas nn "mikroparv" - tuli otsa, pikalt jamasin ja keerutasin, ehkki ilmselt oli kas mõõdupiiril või pigem suti alla selle. Läks otsast ja kohe järgmise viskega uus taga, kes paari sekundi järel läks. Samast kohast Raikol ülijäme, aga 1 cm allamõõdu kala (video paneb ta vast ise), kes tagasi läks. Ja siis viimasest kohast Raikol üks äraminek.

Ülimadalal veel on ka päris oluline pluss: saime oma põhikohad ära "kaartistada". Ma ei teadnud vähemalt pooltest kividest enne midagi. Nüüd hea tähelepanek, kui vesi taas normaali tõuseb.
Last edit: 7 years 5 months ago by aapua.
More
7 years 4 months ago #8594 by aquarjux
Replied by aquarjux on topic Meriforelli hooaeg 2016
Sai täna idapool madistatud. Vesi oli selge ja neli alakat sai yle möödetud. Kalad reageerisid täna aapua sinisele musta seljaga. Äge jahe päev oli.
More
7 years 3 months ago #8607 by JimBob
Replied by JimBob on topic Meriforelli hooaeg 2016
Kas homme tasuks vaadata lääne poole või ida poole? Kuna muud püüki ei paista nagu teha olevat võimalik normaalselt siis pmst jääb merikas.
Time to create page: 0.232 seconds
Powered by Kunena Forum