Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Meriforelli hooaeg 2016

More
7 years 11 months ago #8110 by Mazola
Replied by Mazola on topic Meriforelli hooaeg 2016
Täna siis teine käik sellel aastal ja kõige parim saak seni meriforelli püügil.. Saagiks küll ei olnud kaua oodatud kala kuid kellegi rulli käepide. Leiukoht Kaberneeme.
More
7 years 11 months ago #8112 by egert001
Replied by egert001 on topic Meriforelli hooaeg 2016
Las ma pakun, puidust otsaga? Kui nii, siis minu :D

More
7 years 11 months ago #8117 by aapua
Replied by aapua on topic Meriforelli hooaeg 2016
Trotsides lauspäikest, sisuliselt siledat merd ja idatuult (niivõrd kuivõrd seda tuult üldse oligi)... Kala kaugel ja sügaval, aga kõht on neil tühi ka selliste ilmadega. Reetis ennast pinnas käimisega. Amatöör nagu ma olen, vise läks muidugi kõva 10-15 meetrit sellest kohast kõrvale, aga ei jõudnud veel esimest pausigi landil teha lasta, kui juba ennast külge haakis. Ligi 2 kilo, ilusa tumepunase lihaga. Ja mingi nahahaigusega (saba juures näha). Ja täiesti tavalise mingi lameussiga maos. Lisaks sellele parasiidile oli maos 2 osaliselt seeditud mudilat (!), kurgus üks samas konditsioonis mudil ja ka nigli. Plaanis sinna mahutada ka minu landi. Mulle see plaan sobis.

Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, madist, xerxz
More
7 years 11 months ago #8118 by yyde
Replied by yyde on topic Meriforelli hooaeg 2016
Kui tihti neid parasiite leida on? oletan et pole esimene ega teine mida lahti lõikad :).
More
7 years 11 months ago #8119 by Jeekim
Replied by Jeekim on topic Meriforelli hooaeg 2016
Ka venekeelses foorumis arutavad täna meriforelli parasiite:
rybolov.ee/forum/index.php?topic=8689.msg210157#new
More
7 years 11 months ago #8120 by Barbatula
Replied by Barbatula on topic Meriforelli hooaeg 2016
Tundub et ussidega on tabandunud enamus meriforellidest. Mul on olemas statistika tutvusringkonnas püütud 35 kala kohta. 33 kala puhul oli soolestikus 2 või enam paelussi, ekstreemsematel juhtudel 50+. Inimesele nad üldiselt ohtlikud ei ole, kuna tegu on kõigusoojaste organismide parasiitidega, mis on spetsialiseerunud lõpp-peremeheks valima just meriforelli.

Nahainfektsioonid on ka huvitav teema, kuna neid veel meie vetest püütud merikatel kirjeldatud ei ole.

NB! Kui roogite oma kalad mere ääres, siis ei tasu sisikondi vette loopida, visake kasvõi metsa alla vms.
The following user(s) said Thank You: yyde
Time to create page: 0.214 seconds
Powered by Kunena Forum