Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforelli hooaeg 2015

More
8 years 7 months ago #7052 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforelli hooaeg 2015
13000km? Johhaidii... Vähemalt riik saab teede-ehituseks kütuse-aktsiisi korralikult :D
More
8 years 7 months ago #7053 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Pea-asi,et sõidupäevik on korrektselt vormistatud töölähetuseks :evil:

More
8 years 7 months ago #7054 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforelli hooaeg 2015
scuba. naelapea pihta :D
More
8 years 7 months ago - 8 years 7 months ago #7055 by Svennu
Replied by Svennu on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Makrell, ma seda kahest polegi eksponeerinud kuskil küll aga siin-seal jutu sees olen seda maininud. Püügitunnid panen küll kirja aga ei viitsi neid kokku arvutama hakata hetkel. Laias laastus käisin vast keskmiselt nädalas 2x kalal. Oli pikki päevi aga oli 2-3 tunniseid käike - viimaseid eriti suvel. Mõned nädalad muidugi möödusid ka nii, et olin perega puhkamas, küll Hiiumaal, küll Saaremaal ja jõekal siis ei käinud. Samas osad "perepuhkused" möödusid muidugi ka Rakvere AquaSpas - siis ma muidugi kuigi tihe osaline selles ürituses polnud vaid hiilisin ikkagi viisakalt jõe äärde minema. Oli ka nädalaid, kus käisin kolmel korral kalal.

Scuba, keskmist kaalu ma nii öelda ei oska kuna kõiki kalu ei kaalunudki. Need, mis vabastan, ei kaalu kunagi - või mõtlesid Sa koju toodud kalade keskmist? Selle võiks isegi kokku lüüa huvi pärast millalgi aga kardan, et ka seal on hulgas selliseid, kelle kaal puudu. Ei viitsi enam neid 40-45 kalu kaaluda, kui just ülearu heas toitumises pole. Enam-vähem juba teada mõõtes ära, kui palju kaal on. Eriti ei anna miskit see tedmine, kas kala on 950gr või 870gr.

Sven862, mulle pigem meeldib just suuremal jõel toimetada ja meeldib ka see, et kala saamiseks pean vaeva nägema. Mulle ei istu püük, kus iga teise viskega on alakas või ehk napilt mõõdus sell otsas. Seetõttu ka selliseid jõgesid pigem ei külasta. Muidugi ei saa öelda, et neis nüüd üldse ei käi. Mingil hetkel tekib tahtmine saada palju võtte ja palju kala aga õnneks see ammendub kiirelt. Eks see võib olla sellega ka seotud, et kui ikka 3-4 totaalselt nulli jutti paned, siis tahaks selle kuidagi välja elada või kuidagi tõestada endale, et näe - oskan ju ikka püüda :)
Igatahes tubli tulemus ka Sinul ju ja usun, et kui oma lubadust järgmiseks aastaks täidad, siis kohtud ka tõelise kolliga. Kui piisavalt käia, siis lihtsalt peab see varem või hiljem juhtuma.

Nu ja tungival soovil lisan siia siis ka kaks pilti sellest kahesest. Igaks juhuks lisan kohe juurde, et kahene ei ole saadud landiga vaid liitsiga. Landi peale tuli ta välja, pani õrna põksu ja tekitas meeletu vee keerise pinnale. Mõtlesin siis tükk aega, mida talle järgmiseks pakkuda ja otsustasin üle mitme kuu liitsi otsa siduda - esimene vise sellega ja otsas ta oligi. Pilt landiga seetõttu, et edasi anda selle kala pea suurust. Kahjuks pilt ikkagi liiga hästi ei õnnestunud kuna lant varjab kala suure konksuga alalõuga aga aimu saab ikkagi. Rando lant pole just kõige pisem ja nagu näha, siis ei ulatu see sellegi poolest suu küljekaare lõpunigi. Natukene on tagantjärgi ka kahju, et pea pikkust eraldi ära ei mõõtnud. Teine pilt siis koos pisema kalaga, kellel oli kaalu 1480gr ja see kala tuli tunnike hiljem landiga, mis nende vahel paistab


Last edit: 8 years 7 months ago by Svennu.
The following user(s) said Thank You: ceemic, sven862, timo, STF, Foreman, kkingsepp
More
8 years 7 months ago #7056 by makrell
Replied by makrell on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Ojaa isane näeb ikka parem välja ja seda just oma suure, võimsa pea tõttu. Minu jaoks ülekahene isane trofeekalana rohkem hinnatud kui emane. Mu arust ülekahene isane ka pisut haruldasem on. Ise vaid kaks ülekahest isast olen tabanud.
Scuba mind küll väga hakkas huvitama kes see landimeister selliseid kalu ja veel sellises koguses koju veab? Eks lisandub neid landivalmistajaid ka iga aastaga juurde. Kas sa ise kohtasid seda tüüpi või inspektorid rääkisid? Kas see juhtus lisaloaga alal?
More
8 years 7 months ago #7060 by scuba
Replied by scuba on topic Jõeforelli hooaeg 2015
Mulle rääkisid inspektorid .Mees oli ise rääkinud,et tema teeb ja müüb lante.Oli siis venekeelse kogukonna esindaja.Ja juhtus see Veskiarul.Ise tean ühte venekelset landivalmistajat,oli kalale ee -s mingi tuntud karastusjoogi nimeline.Aga jah,sellest on raske aru saada,kui pisikesi hulgi kotti aetakse.Ega siis ka kollilootused just tulevikus ei suurene.
Time to create page: 0.172 seconds
Powered by Kunena Forum