Foorum

lock Jõeforelli hooaeg 2015

Info
21. mai 2015 09.13 #6524 scuba
No lõpuks üks korralik kala kah galeriis.Vot see on juba väga tõsine kala.
Kas kindel jõekas või kerge merikaks olemise võimalusega?
Igal juhul õnnitlused!
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2015 09.57 #6525 STF
STF vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015

oss kirjutas: suht pinnale tuli seda puidust kolakat rabama

Luba küsida, mis lant? Swartzonker? Kas sellisega läksidki forelli püüdma või tuli see koll üllatusena haugipüügi käigus? Mina olen seni kasutanud forellipüügil pigem pisemaid lante, suuremad on võtnud nr 1 pöörlevat või liitsi. Aga forellikütt K, kellelt ma olen nii mõndagi õppinud, kasutab ca 10 cm isetehtud liigendlanti, mille prototüübi töötas välja Allpere. Pidavat suurtele meeldima.
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2015 10.40 #6526 oss
oss vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
ei mina neid lantide nimesid tea, mingi ca 50g ja 20cm punn pika kummisabaga. muidugi läksin sellega haugi püüdma, kõigele lisaks oli jäme tross seal ees ja võtt toimus keset päeva. viimasel ajal olen kogenud, et forellijõgedel ( kus tuleb lisakaart soetada ) saab vaid väikesi haugipulki. ilusad kalad on ikka seal, kus vähem rahvast liigub.
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2015 12.09 #6527 STF
No siis on küll jama lugu - lähed ausate kavatsustega haugi püüdma, ja mingi forell tuleb ja rikub päeva...
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2015 13.49 #6528 Jeekim
oss: Väidan, et suurema landiga tuleb ka suurem kala. L64 ja 2,7kg
Ei maksa siiski reegliks pidada. Väike kala muidugi ei võta 20 cm lanti, samas suurem kala on lihtsalt võimeline suuremast saagist toituma, kuid ka temal on kirpvähid, ühepäevikud, kaanid, puruvanad jne. tavaline menüü.
Teema on lukustatud.
Info
21. mai 2015 22.22 #6530 TT
TT vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
Landiks Savage Gear Reel Eel või Hard Eel ei või olla? Too firma igatahes samalaadset lanti toodab.

Endal tänase käigu peale üks L39 kaaluga 700g kotti sattus, hea meel oli üle pika aja suure kala võitlust tunda. Lisaks oli ka 25-34 cm tegelasi ca 10 tükki.
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2015 11.27 #6547 STF
Eile tundus olevat kahtlaselt hea halb ilm. Sadas kerget vihma ja külm ka just polnud. Läksin luusima samasse kohta, kus aasta tagasi sarnase ilmaga oma rekordforelli püüdsin. Liikusin ülesvoolu, eelmisest korrast oli otsas Salmo Fanatic 7F, ja varsti näitaski ennast üks umbes kilone kala. Ujus lebrasaarekese alt landile vastu, tonksas ninaga ja keeras peidupaika tagasi. Hiilisin ettepoole, tegin väikse pausi ja ujutasin landi allavoolu kala peidukohani. Aga ega koll loll pole. Nina ta rohkem välja ei pistnud. Püügipäev venis lõpuks seitsmetunniseks, aga kala kotti ei saanud. Kaks silma järgi mõõdus forelli rapsis end lahti, mõlemad haakisid jalge eest rohusaarekese alt. Päeva lant oli Stormi FlutterStick MadFlash 70 vikerforelli värvides, aga sedagi forellid vaid togisid, et oma territooriumi kaitsta. Sama juhtus nr 1 pöörlevaga. Kaldale sain vaid kaks alamõõdulist.

Igal juhul on jõeforellipüük tunduvalt lõbusam ja lihtsam kui haugipüük. Täpsustan: Tarbjal. Olen seal kevadel käinud neli korda. Kaks esimest korda ühegi võtuta, kolmandal korral nägin haugi ära, ujus Eppingeri Dardevle'i järgi, neljandal korral käis üks Salmo Slideri otsas, aga viskas paar saltot ja kadus. Kõik.
Teema on lukustatud.
Info
27. mai 2015 15.21 #6552 sven862
Kummaline värk oli tõesti eile, ilma järgi nagu oleks pidanud võtma, kuid minulgi kahe erineva vesikonna jõel piirdus asi suuresti togimisega. Üks L40 õnnestus ära meelitada, tulid ka L36 ja L38, kuid need haakisid end peletamise käigus leechi otsa
Teema on lukustatud.
Info
28. mai 2015 08.22 - 28. mai 2015 10.20 #6556 Tom
Tom vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
Tere

Sai siis teisipäeva õhtul külastatud Pedjat. Vihma kallas päris korralikult. Aga ootused olid suured kuna viimane visiit samale jõele oli olnud edukas. Tulemuseks 4 forelli käis kaldal( kuna aga oli tegemist esimese õnnestunud forelli püügiga otsustasin kõigile vabaduse kinkida).
Aga tagasi teisipäeva ja suurte ootuste juurde. Peale kolme tundi vihma oli ootustest vähe alles. Põhimõtteliselt tundus, et sama lõigu kus viimmati olid ainult forellid olid haugid ülevõtnud. Ühesõnaga oli seekord tulemuseks 4 haugi( kõik muidugi ujuvad edasi).
Mõlema püügi korral oli landiks punane/valge/kuldne Savage Gear Larvae (millest õnnestus nüüd viimasel korral ilma jääda). Tundub olevat üsna hästi töötav lant. Kindlasti muretsen endale uue.

Parimat
Toomas
Lisatud failid:
Teema on lukustatud.
Info
28. mai 2015 21.23 #6560 sven862
zoom, olid vist sina, kellega täna põgusalt vestlesin. Läksin minust 1 lõik allapoole. Oli ka tulemust?
Teema on lukustatud.
Info
30. mai 2015 23.50 #6564 Zoom
Zoom vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
Hei! Tulemuseks vaid ühe nooruki järgi jooksmine pöörlevale. Ühele alakale sain ligi hiilida ja proovisin ära pöörleva, leechi ja maipõrnika - ei teinud väljagi. See aasta uskumatult kesine, 7-8 korda käimist sellel jõelõigul ja mõõdukala pole isegi näinud. Samas kui eelmisel aastal oli selleks ajaks 4-5 kotikala käes. Ju aastad pole vennad. Aga ei ole hullu, käin seal rohkem oma "juurte" juures mõtisklemas...
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2015 04.47 #6565 sven862
Pole viga, kõik on graafikus ju, järgmised 2x peaks sulle trofee andma. Kui ei anna, siis vähemalt tead, et tegid kõik mis sinust sõltus :)
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: Zoom
Teema on lukustatud.
Info
31. mai 2015 22.00 #6568 Madis
Kes härrastest sinise golf 3-ga sõidab ja kuidas reedel läks?
Teema on lukustatud.
Info
02. juuni 2015 10.04 - 02. juuni 2015 10.50 #6569 elmerike
Pühapäeva varahommikul startisime Timoga jõele, mida kumbki meist varem külastanud polnud. Aapualt uurisime veidi ette, et mis meid ootamas. Pidi üsna porr olema (soine, õõtsuvad kaldaääred, mittekandev põhi ja raskesti ligipääsetav) ning lootsime seetõttu jalajälgi ning laulupidu vältida. Porr sobis hästi meile kummalegi ka peale totaalset nullitamist kevadise merika jahil, et maha laadida tekkinud frustratsioon. Jõele jõudsime kella 5 ajal ning tundus, et vabalt oleks võinud poolteist tundi varem kohal olla. Algus oli hea, tegime ühe pisikese õlle ning juba sissemineku kohal nägime kala vees. Üsna pea hakkas neid väikesi supikaid ka landi otsa, oli järgiujumisi, togimisi ja ka rabamisi. Kaldale tuli Timol vist 3 supikat ja minul üks. Kellegi jõeäärsest kodust kaarega möödudes ning esimesi viskeid seal tehes nägin landi taga midagi suurt ja valget vees läikimas. Kilokala raudselt. Olin alguses vait kui sukk (arvasin hallukaid nägevat), kuid ka Timo oli seda märganud. Ujus veel korra järgi, kuid siis varjus ning rohkem ennast näole ei andnud. Timo proovis veel lanti vahetada ja pöörlevaga ta välja meelitada, kuid ei midagi. Kadunud mis kadunud. Talletasime ta elupaiga mällu ja kõmpisime edasi. Mina alustasin püüki kevadiseks lemmikuks kujunenud Rando vobleriga, mille keel kahjuks purunes ühel hetkel (sry Rando, ma ei tee seda meelega :-) ). Asemele panin Nabala laulupeo ajal laadalt ostetud odava Hiina pleki. Ka selle vastu tundsid kalad huvi, kuid kala ära haakida ja kätte saada ei õnnestunud tükk aega. Plekiga jõekat ma varem püüdnud polnud ning hakkas tugevalt kahtlema selle võimekuses. Kuni ühel hetkel tegin pika heite rohusaarte vahelisele sirgele lõigule ning mu nina ees käis korralik laks ja algas meeletu siputamine. Tükk aega ei saanud aru, mis kala seal otsas on, kas turb või säinas. Oli ikka kena täpik õnneks. Kala välja võttes oli kala turi jäme ja tundus ilus mauk olevat. Nonii, nii siis kiloseid saadaksegi, lootsin juba... Kuid ei, kala oli L40 ja ca 720 gr. Kotti ta läks igaljuhul.

Edasi minnes hakkas jälle supikaid tulema. Proovisin ka kanapasa pöörlevaga ning õnnestus veel üks suurem otsa saada. Ülemõõtmisel selgus, et 35,5 cm ning tühja koti ja hea fantaasiaga oleks võinud silma ka kinni pigistada, tugev kala oli. Kuid tagasi ujuma ta läks. Väsitamise ajal veidi ka filmisin teda telefoniga.

Peale seda hakkas kahtlaselt vaikseks jääma ning juhtus jälle see, millest väga kirjutada ei taha. Nimelt õnnestus mul kolmel korral läbi õõtsikute kaelani sisse vajuda ning teekonda märjana jätkata. Püügikaaslase suunurgad sellest muidugi ülespoole liikusid hoolimata sellest, et kotikala tal ei õnnestunudki tabada. Seekord oli siis nii.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: timo, STF, Ilves, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
02. juuni 2015 11.00 #6570 Ilves
Eile juhtus nii, et sõitsin just parajasti ühest vanast heast nirest mööda, kell oli juba suht palju ning mõtlesin ikkagi, et lähen loobin väheke. Keerasin siis otsa ringi ja sõitsin jõe äärde. Kiirelt varustus selga ja õng kokku ning jõe äärde. Jõe äärde jõudes märkasin üht huvitavat jälge. Jõe lõik kuhu läksin oli küll põldude ja majade vahel kuid ikkagi mürab seal üks mõmmik vist ringi.

Kuna enne hiilisin jõele suhteliselt vaikselt ligi siis nüüd otsustasin enda olemasolust mõne köhatusega teada anda. Kõva häälega rääkimine tundub natuke veider :lol: Kui teine kalamees peaks vastu tulema siis mõtleb, et vist päris ära kammind oma forka püügiga. :lol:
Jõe vesi oli ikka väga madal ja kohad kus veel 3 nädalat tagasi loopida andis siis enam ei hakanud oma aega neis kohtades raiskama, kuna valget aega oli napilt tunnike. Liikusin edasi ja loopisin ainult sügavamates ja rohkem lubavates kohtades. Ega midagi erilist ei tõimunudki välja arvatud kui sügavas augus olin vist tegemas 4-ndat viset, mõtted olid kuskil puude latvades ja siis käis järsku mõnus pauk ridvast läbi. Tänu sellele, et vaatasin hoopis kuskile metsa ja ei olnud üldse valmis, et sealt veel miskit võiks tulla siis tuli ka haakimine suht hilja alles. Kes teab, vb õigeaegse haakimisega oleks selle kala otsa saanud, vb mitte. Igatahes lõppes see kontakt vaid minu ehmatusega. Hakkasin siis tagasi liikuma ja mõnes üksikus kohas tegin veel üksikud visked, kuid ei miskit. Väljas oli ikka suhteliselt pime ka ja ega väga ei näinud enam kuhu viskan, puht tunde järgi. Mõtlesin, et aitab küll siis, et teen veel mõne viske viimases sügavamas kohas. Vb napilt meetri laiuses sügavamas kalda-rohu kanalis tuli õnnestunud vise ja suhteliselt välja tõstmise ajal käis sulpsakas ära ja oligi otsas! Möllu tegi kenasti aga vaatamata suurtele pingutustele jäin mina seekord ikkagi peale. Kaldale tõstes selgus ka, et oli konksu endale päris kurku ahminud.

L44 ja 870g. Mõnus oli üle pika aja forelli saada.
Lisatud failid:
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, timo, elmerike, Foreman
Teema on lukustatud.
Info
02. juuni 2015 19.50 #6571 timo
timo vastas teemale Jõeforelli hooaeg 2015
Elmeri hetkelise poissmehe elu ja porri meeldimist peab muidugi mõistma, isegi kaasa tundma :)
Tripp oli vahva. Elmeri vettehüpped said alguse siis, kui ma tegin ettepaneku jõekalda teisele poole ümber kolida (eesmärgiks oli lant vastaskaldast kätte saada ja siis üks tagumine käänak üle vaadata, kuhu sellelt poolelt ei pääsenud). Pika kahtlemise ja kõhklemise peale oli kamraad nõus ja siis hakkas see stiilinäide pihta. Eks sellepärast jäingi kotikalata, et semu kõikide vette kukkumistega kalad 1 km kaugusele hirmutas. Raske oli naeru tagasi hoida - ega ma hoidnudki! Hiidlaste vanasõna ütleb, et "jõetäpik hülgega koos ei uju"! Ma siis aegajalt rääkisin Elmerile, kui hea on kuivade jalgadega mööda jõeäärt hiilida! Ja nagu Oinzile meeldib sõnada: läks, nagu läks - järgmine kord läheb paremini.
Järgnev(ad) kasutaja(d) tänas(id) selle postituse eest: hannes, elmerike, Foreman
Teema on lukustatud.