Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 6

More
10 years 1 week ago #4734 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 6
Kesk-Eestis sai korraks kaldale tõsta vaid mõned pisemad aga mõõdukala nägin mitmel korral.
Ja mitte lihtsalt landile järgi jooksmas vaid pinnalt putukat võtmas.

Just enne tibutama hakkamist lõi jõe kala täis, iga 30 meetri tagant oli näha kala pinnal käiku. Mõni vaiksemalt ja mõni suure plärtsuga. Lähim oli 2 meetri pealt sel hetkel kui peaaegu kõhuli roomates üritasin lanti visata. No nii elegantselt tuli see ca. 1kg kala pinda, võttis putuka ja keeras ringi ja sukeldus... Ma oli tol hetkel lausa sõnatu. :blink: Ükski neist lanti ei tahtnud.

Juhtus ka väike õnnetus, üks alamõõduline kes ca 10 sekundit kaldal veetis ujus kinnaste vahelt küll kenasti minema aga minuti pärast nägin teda kõht püsti allavoolu minemas. Püüdsin näpitsatega puhast tööd teha aga haiget sai siiski. Vist ei tasu loota, et hiljem toibus?
More
10 years 1 week ago #4735 by allu0
Replied by allu0 on topic Jõeforell vol. 6
ega loota ei ole jh...

More
10 years 1 week ago #4736 by Karm
Replied by Karm on topic Jõeforell vol. 6
tagasi tuleb ikka lasta. Ka läinud kala on loodusele omamoodi kasulik
More
10 years 1 week ago #4741 by berku
Replied by berku on topic Jõeforell vol. 6
Kui alguses minema ujub ja siis kõhu ülessepoole viskab, on asi jah täbar. Kui kohe alguses kõhu üles viskab, siis mul on mitmed korrad ikka eluvaimu sisse saanud ja minema ujunud. Vist on šokis alguses ja siis toibub.
More
10 years 1 week ago #4748 by Zoom
Replied by Zoom on topic Jõeforell vol. 6
Uusi jahimaid avastamas...
Otsisin kaardiserverist täiesti suvalise allikalise jõelõigu ja õhtupoolikul hakkasin gps-i järgi astuma... Kui oja äärde jõudsin siis sain rõõmustada - olin vist esimene kalastaja sel kevadel. Edasi läks asi loogiliselt kurvemaks. Kitsas ja madal ojake oli paras väljakutse. Olin isegi kindel, et mõõdukala sealt juba ei leia. Lantigi oli raske leida, pöörlevad ja liitsid võtsid pidevalt endaga mingi jama kaasa. Lõpuks jäi pidama üks ulpiv Rapala voobler.

Lõppseisuks nägin kahte ilusat isendit. AGA kuna visete sooritamiseks pidin läbi põõsaste vee kohale kõõlutama siis esimene kala ei jõudnud landinigi ja teine nägi rabamise hetkel ja lasi kohe lahti. Nüüd lakun haavu - käed ja nägu kriime täis nagu oleks kassiga tülli läinud :cheer:
More
10 years 6 days ago #4749 by lazarus
Replied by lazarus on topic Jõeforell vol. 6
Nonii... pikk ilus soe nädalavahetus peaaegu selja taha jäetud ja kus on pildid suurtest forellidest ja muljetused võimsamatest hetkedest?
Mulle pool laupäevast päeva minu jaoks täiesti uuel jõel jättis jõe osas küll väga hea mulje. Kindlasti satun sinna selle aasta jooksul veel mõned korrad tagasi. Ja küll ma selle jõeka ka sealt üles leian lõpuks :)



Attachments:
The following user(s) said Thank You: hannes, lepik
Time to create page: 0.130 seconds
Powered by Kunena Forum