Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Jõeforell vol. 4

More
10 years 8 months ago #3826 by berku
Replied by berku on topic Jõeforell vol. 4
Tuttav tunne. Olin ka ükskord ähmi täis ja arvasin, et tuleb ilus jõekarekord. Tegelikult oli 900g kanti vikker :) Aga no vähemalt sai uue liigi arve avatud.
More
10 years 8 months ago #3829 by raikoj
Replied by raikoj on topic Jõeforell vol. 4
Käisin esimest korda Lõuna-Eestis forellijahil. Esimesel jõel sattusin vale koha peale ja kui ülemjooksul suurt tõbraste valli nägin, läksin teise jõe äärde. Teine jõgi oli väga ilus, ühtegi jälge kalameestest ei näinud. Nägin ka forelli seal, aga kätte sain hoopis harjuse, kes pärast kiiret klõpsu läks edasi ujuma.

More
10 years 8 months ago #3830 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Oijah, ei oska ära ohata. Viimased nädalad on ikka väga nutused olnud minu jaoks. Kui varem oli küsimus kui palju ja kui suured, siis praegu olen ikka õnnega koos kui üldse miskit kotti trehvab. Olen käinud väga erinevatel jõgedel ja eri maakondades...laiadel, kitsastel, suurtel, väikestel, kivise põhjaga, mudase põhjaga niredel aga ei miskit. Jões justkui ei olekski kala, isegi välja ei trambi kedagi. Varem ikka oli nii, et leech võis keset jõge olla ja kala tuli kaugelt kallale, nüüd aga peab ikka nina ette viskama ja siis ka saab ninaga löögi ainult. Ei ole selle olevuse bioloogiga ja käitumisega väga kursis ka veel....ehk enne kude tõmbabki vaikseks. Need üksikud, mis koti olen saanud panna on sellised üsna veidrad olnud, kas arenemata marja või niisaga ja üsna peenikesed. Rohkem nagu haugi toitmine leechiga :D

Praegu on küll tunne, et panen ridva nurka ja aitab selleks aastaks......väsimus juba närib :D
Kui homme kindlasti juba sügeleb jõele....:D

Igastahes edu teistele ja ehk saan minagi oma karmavõla tasutud ja ehk isegi veel rekordi :D
More
10 years 8 months ago #3831 by ceemic
Replied by ceemic on topic Jõeforell vol. 4
Ei ole sul ohata siin midagi :D
Vaata, kui karm sul hooaja seni olnud.
Mina olen enda hooajaga küll äärmiselt rahul. 1. veebruaril poleks küll osanud oodata, et see aasta nii palju kala õnnestub tabada, eriti arvestades, et kalal olen vähem saanud käia, kui möödunud hooajal. Sinul ju veelgi paremini läinud.

Muideks, eelmise hooaja lõpu näitel mäletan, et augusti lõpp/septembri algus oli kala küll ääretult aktiivne, ning kalarikkamad päevad just siis tulid.

Nüüd homsest jälle kodumail, ning aega jõekat püüda veel täpselt enda sünnipäevani (5. sept). Peale seda on jälle 4,5 kuud piinarikast ootamist.
Seniks aga loodame vetevana heldusele, et mõni kala end veel näitaks :)
More
10 years 8 months ago #3832 by sven862
Replied by sven862 on topic Jõeforell vol. 4
Ei kurda üldse oma hooaja üle...seda enam, et see mu esimene täis hooaeg. Aga inimene...see krt ju kisub ahneks. Omalt poolt lasen kalal hinge tõmmata nädalakese või nii ehk. Põhilise rõhu sätin hooaja viimasele nädalale :)
More
10 years 8 months ago #3833 by hannes
Replied by hannes on topic Jõeforell vol. 4
Sven, ma arvan, et oled oma jõeforelli karjääri päris hiilgavalt alustanud (Y). Ma sain oma esimesel hooajal vaid mõned üksikud mõõdukalad..

Ise olen ka käesoleva hooajaga väga rahul. Pole palju käia saanud, kuid resultatiivsus on päris OK olnud. Eelmise aastaga ei anna võrreldagi..

Mul tuli üle pika aja eile hommikul nulliring. Paar kontakti oli, kuid ka mulle tundus, et kala pigem lõi lanti eemale. Tähelepanuväärne oli see, et kui hommikul kohale jõudsime, oli temperatuur 1C ! Auto näitas "Ice Warning" hoiatust, mis on augustis päris kummaline :) Õnneks võtsin dressika kaasa, siiamaani olen vaid T-särgiga hakkama saanud. Kui püügi lõpetasime, oli temperatuur juba 20 C.
Time to create page: 0.263 seconds
Powered by Kunena Forum