showcase riba kalamehed

Merle Kunglal ja Kelli Vahesalul õnnestus 18. augustil tabada Eesti rekordlatikas.

Kelli kirjutab sellest meile nõnda: „Olime Aegviidu kandis kohalikul väiksel rabajärvel ahvenaid püüdmas. Aerutasime paadiga ringi, kui märkasime eemal veepinnal uimesid. Aerutasime lähemale, kuid uimed kadusid põhja. Mõne aja pärast olid suured uimed taas pinnal ning saime aru, et tegemist on väga suure kalaga.

Algselt ei suutnud me mõista, mis kalaliigiga on tegu, järve vesi on väga tume. Olime kuulnud, et selles järves suuremaid kalu leidub, kuid polnud ise kohanud. Kala ilmus ning kadus siis jälle mitmeid kordi. Ema loopis tema poole lanti ning järsku jäigi kala otsa. Hiljem selgus, et ta oli landi külge jäänud esiuime juurest.

Suure vaevaga suutsime kala vedida paadi kõrvale. Kuna kahv puudus, olin sunnitud kalal haarama kahe käega lõpuste tagant ning tirisin ta paati. Meilegi suureks üllatuseks oli tegu latikaga ning nii suurt isendit polnud me näinud. Tirimise käigus oli kala saanud veidi viga ega jäänud ellu.

Latika kaaluks oli 6,66 kg ning 75 cm pikk.

Kalaportaali kommentaar: teadaolevalt on see uus Eesti latikarekord. Varasemad suurimad latikad on Nupuklubi andmete järgi sellised:

1966: 5,5 kg / 58 cm, Peipsi järv

1998: 4,38 kg / 69 cm, Saadjärv

2001: 4,1 kg / 66 cm, Omedu

Maailma suurim fotole jäädvustatud latikas kaalus 10,23 kg (loe artiklit).

eesti_rekordlatikas_1

eesti_rekordlatikas_2

eesti_rekordlatikas_3

eesti_rekordlatikas_3

Loo autorid: Merle Kungla / Kelli Vahesalu (18.08.2023 Aegviidu)