Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Küsitlus: spinning või käsiõng - kumba eelistad?

Poll: Milline kalapüügi riist on sulle rohkem meeltmööda - kas spinning või käsiõng? (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Käsiõng (või tonka)
3 10.3%
Spinning
11 37.9%
Püüan mõlemaga
15 51.7%
Total number of voters: 29
Only registered users can participate to this poll
More
12 years 5 months ago #1182 by kalamees17
Kas keegi oskab öelda sellisele odavamale spinningule hinna ? Mida saaks hetkel kätte.
More
12 years 5 months ago #1184 by unemati001
eks see hind ikka tootjast ja näitudest oleneb (pikkus, ridva test jpm). Ma endale salmo supreme challenge ridva testiga 5-25gr 2,1m ja 2,7m kätte sain lähemale 25-30 eurtsi tk pluss siis rull ka mingi slmo oma oli ja see oli hinnaga 35-40 eurtsi. need muidugi 2 aastat tagasi aga usun et nad enamvähem samas hinnas ka praegu. ise olen rahul, siiani pole nendega hätta jäänud.

More
12 years 5 months ago #1186 by kalamees17
Okei, nii et umbes komplekt jääb siis umbes 60-70 kanti?, (ilma landiteta)
More
12 years 5 months ago #1188 by võtas-uxu
Mingi paar kuud tagasi soetasin ühe spinna 1,80m läbi e-bay, hind 15$ koju toomisega.
sellega on hea väiksemaid jõgesid sumada. NB! kokku panduna mahub koos rulliga tavalisse spordi seljakotti. Ka 2-3 kg haugiga sai maadeldud aga katki ei läinud. Arvasin küll et, see libu vastu ei pea.

Merika jaoks ostsin pärnu rimist 20€ :woohoo: 10-50gr 2,7m suht jäiga spinna.
Sellega hea kaugus rekordeid teha. Saaki pole sellega veel saanud. :(
More
12 years 5 months ago #1193 by Homer Simpson
Mäletan hästi lapsepõlve.Olin kukil 11 a kui vanamees valmistas mingist plekist väikse vönkuvalandi spinnaks oli siis fiiber ritv selline lühemaks tehtud rulliks oli vana neva . Loomulikult heitsin tollega niimodi et kerisin mõned meetrid tamiili maha ja siis sai mingi pool lendõnge stiilis se lant vette ja mai tea kas joppas .......ikkagi joppas ............sain esimese landiga forelli .Loomulikult väike poiss suures ekstaasis ......ja sellest alates jah olen valdavalt spinnale ikkagi truuks jäänd. Loomulikult praeguseks ikka püüan peenemate ritvade , lantide .tamiilide ja rullidega.Olen ka teisi püügiviise proovind aga tuleb tunnistada et jah se pole ikkagi see ........ma muidugi ei taha absaluutselt õngeennusid solvata aga spinnaga kuskil kärestikus suvistel hommikutel või õhtuhämaruses täpikut jahtida on rohkem mulle nagu emapiimaga juba kaasa antud.
More
12 years 5 months ago #1197 by ceemic
Olen minagi "elupõline" spinnamees olnud. Mäletan, kui vanaisa mulle vana vene metallist spinninguridva, ning kaks "neevakat" andis. Peal oli 0,8mm "jõhv", millega sai hirm-raskeid lante loobitud. Kohalikest raba-karjääridest tuli haugi kergelt ja nii see püügiviis järjest süvenes.
Viimased tõsisemad ussileotamised jäävad vast enam, kui 15a tagusesse aega, mil korgiõngega ahvenat, särge ja isegi jõevähki püütud sai.
Aga ei istu mulle see kohapeal passimine. Meeldib liikuda ja lanti loopida. Eelmine suvi avastasin enda jaoks ka jõeka püügi, niiet võsas ragistamine on eriti lähedaseks saanud :)
Time to create page: 0.105 seconds
Powered by Kunena Forum