Alates 01.05.2022 on foorum vaid lugemiseks. Selleks on peamiselt kaks põhjust: portaal "kolis ümber" platvormi viimasele versioonile, kuid kahjuks pole veel välja lastud foorumi komponendi töövalmis versiooni ning eesti keelset tõlget. Samuti on viimastel aastatel olnud probleemid spämmijatega, kes murravad läbi ka spämmikaitsest.

  • Aitäh 11000 foorumipostituse eest ning loodetavasti kohtume uuesti tulevikus!

Ideid varustuse "tuunimiseks"

More
13 years 6 months ago - 13 years 2 months ago #52 by hannes
NB! SIIN POSTITUSES PEAKS OLEMA TERVE RIDA PILTE....KAJHUKS NEID PRAEGU ENAM EI NÄE, SEST SELLELT SAIDILT, KUST PILDID LINGITUD ON, ON NAD MAHA VÕETUD.

Leidsin Soome kalastussaidilt mõned nipid-nõksud, mida sealsed haugipüüdjad praktiseerivad. Olgu neist mõned ka siin ära toodud - loodetavasti on abiks ka mõnele siinsele kalamehele...

1. Lihtne viis panna silikoonlandile lisakonksusid. Tagumise kolmiku aas läheb läbi jigipea konksu ja jigipea konksu teravik läheb esimese kolmiku hülssi. Mõlemad kolmikud on seotud ka jigipea külge ja kummagi konksu üks haru on pistetud kummikasse.


2. Kastid lantide transamiseks ja mugavaks käsitlemiseks paadis:


3. Kaheosalisi ritvasid on parem transportida, kui nad on omavahel takjapaelaga kinni tõmmatud:


4. Selline kast hoiab fotokat jm tehnikat löökide ja mõnevõrra ka vee eest:


5. Tööriistade hoidik paati, valmistatud 75 mm torudest, mis on kinnitatud veekindlale vineerile:


6. Silikoonlantide parandamiseks sobib hästi väike gaasipõleti. Aja lõhe natuke laiali ja suuna sinna hetkeks gaasileek. Seejärel suru lõhe kokku ja oota, kuni silikoon hangub.


7. Vahend trosside paremaks organiseerimiseks ja sirgena hoidmiseks. Võta sobiva pikkusega plastiktoru või voolik ning sule selle otsad korkidega. Trossid keera võtmehoidja rõngasse.


8. Et hoida ära lõuatangide jätmist veepõhja, saab selle külge kinnitada ujuki:


9. Allolevast pildist võiks arvata, et on jäädvustatud ühe eriti kurva nullipäeva lõppvaatus - kummikalasupi keetmine :S Tegelikult tehakse seda selle pärast, et silikoonlandid kipuvad aja jooksul kuivama ja saba mäng selle tagajärjel halveneb. Viska silikoonid paariks minutiks vette, jahuta ning lant on jälle nagu uus.



Kommentaarid on teretulnud. Äkki oled isegi mõne "mäkkaiverkliku" nipi leidnud ja soovid seda teistega jagada?
Attachments:
Last edit: 13 years 2 months ago by hannes.
The following user(s) said Thank You: Rotation
More
13 years 6 months ago #66 by aapua
Nagu välja tuli, on üks kiirmeetod, mis EI SOBI MITTE KUIDAGI: nimelt lootsin, et lõhkisi kahlakaid saab (vähemalt ajutiselt) mäkaivar-teibiga parandada... Ütleme nii, et see tuli vees lahti loetud sekunditega...

Aga reaalselt on kahlakaid võimalik parandada oluliselt tõhusamate vahenditega kui seda on erinevad kummiliimid. Soovitan selleks hankida üht kemikaali (superlahusti kõikvõimalikele plastikutele): TERTRAHÜDROFURAAN ehk THF. Selle kasutamisega paik mitte ei liimita katkisele kohale vaid reaalselt sulatatakse kaks tükki üksteise külge. Tulemus on selline, et katki võivad kahlad minna kust iganes, mitte aga ei tule lahti see liimitud tükk. Lihtsalt lahusti kogusega tuleb piiri pidada, et mitte tervet ala üles sulatada!

More
13 years 6 months ago - 13 years 6 months ago #99 by hannes
Veel kasulikke nippe:

1) Ridvahoidik, mille valmistamiseks on kaks varianti:

a)

See asjandus on kokku pandud järgmistest detailidest:

1. vai (3 mm alumiiniumplaat, mis on otsast teravaks tehtud)
2. ridvatoru (u 40 mm läbimõõdu ja 25 cm pikkusega PVC toru, mis kinnitatakse kõvasti vaia külge näiteks teibiga)
3. toru alumise osa sisse fikseeritakse puupunn

b)

1. alusplaat (u 30x10 cm ja 10 mm paksusega veekindel vineer)
2. ridvatoru (jällegi u 40 mm läbimõõdu ja 25 cm pikkusega PVC toru, mis on alt lõigatud õige nurga alla)
3) metallhing

Veekogu ääres asetatakse plaadile peale raskus.

2) Talvine varustusekelk, mis hoiab seljakotti kogu aeg püstises asendis:




3) Odav ja lihtne veinipudelikorgist konksukaitse, mida kasutades ei pea alustama kalapüüki landikonksude lahtiharutamisest:



4) Toruisolatsioonist valmistatud hoidik trosside ja konksudega liinide jaoks (võid seda kaasas kanda näiteks Pringlesi kartulikrõpsude topsis)



Allikas: sportfishingmagazine-fi.axventure.com
Last edit: 13 years 6 months ago by hannes.
More
13 years 2 months ago #967 by muhomor2
tere jälle !!! minu landid tihti peale saavad viga peale haugi rabamist . kõige odavam värvi parandus ja muideks ka tuunimine - odav küüne lakk . lakk kuivab ruttu ja püsib suhteliselt kaua . kõige naljakam on ka see et kerge lakki lõhn äratab haugil isu (värvitud lanti võtab paremini)
More
13 years 3 weeks ago #1247 by hannes
Leidsin veel ühe näpunäite, äkki kulub kellegil ära:

RIIDEST ANKUR
Et ei peaks kaldal olles pead murdma, kust kiiresti ankrut leida, hoolitsege selle eest juba varakult. Muretsege kuskilt või õmmelge ise kodus valmis tugevast riidest kott, umbes 40 x 25 cm. Kott peaks mahutama ligikaudu 5 liitrit. Liivaga täidetult kaalub kott ca 8 kg ja selline ankur hoiab paati suurepäraselt paigal. Kaldal täitke kott liiva või kruusaga, veekogult lahkuma hakates raputage kotikese sisu otse vette ning seejärel pakkige paun ilusti kokku ja mahutage seljakotti. Niimoodi ei pea liigset raskust kaasas tassima. Mõned kalamehed soovitavad kotisuu tavalise silmusega sulgeda, kuid selline sõlm õigustab ennast ainult siis, kui kasutatakse kahte ankrut ja paat on praktiliselt liikumatu. Kui kasutatakse ühte ankrut, siis perioodiline õõtsumine kord lõdvestab, kord aga veab nööri pingule. Sellisel juhul võib kotisuu avaneda ja te ei märka seda enne, kui paat juba minema triivib.
More
13 years 3 weeks ago #1249 by Artur
Sellega seoses meenub et ~10a tagasi sai kummipaati ankruks võetud 2L liivaga täidetud spraidipudel. Pakrite ja mandri vahel tuulega ei saand arugi et mingi ankur oleks olnud :lol:
Ainuke kasu sellest oli et sai enamvähem pildi ette kui sügav vesi on.
Time to create page: 0.114 seconds
Powered by Kunena Forum